Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 14.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 07:37



Пропуснах да добавя.. ти нали си взела Карцинозин последно преди около две седмици, че да не е и по-малко, края на октомври беше.. не мислиш ли, че това може да е просто някаква реакция на лекарството и тогава определено не бива да го повтаряш (сега мод ще ти каже точно обратното

), остави го да си действа.. мене ми дадоха сега ново лекарство и три дена ти казвам изтече ми носа, кашлям, глупсоти и т.н. но като цяло си се чувствам ок, това е просто от лекарството и съм пил само чайчета и на третия ден хремата пресъхна, просто малко търпение и без излишно шашкане..

Боркар, който е ученик на Виджейкър пролетта на семинара ни разказа как той снел случая на някаква пациентка и решил, че е еди кое си лекарство. Отива при Виджейкър обаченашия вика дай и една доза Tub 1M и мирясай И при всяко влошаване Боркар търчи при Воджейкър и му вика, виждаш ли, грешно лекарство, сега ме изслушай и виж моето предложение.. обаче Виджейкър всеки път го туширал с два вербални тупаника и Боркар все пак дочакал оправянето на пациентката.. едно от влошаванията било по време на Пълнолуние.. ама повечето хомеопати като чуят за планети и астрология бягат като дявол от тамян Пък Виджейкър си го е написал черно на бяло, и Боркар ни го каза също, и при някои стари автори също го има, пък астролозите ще ви кажат: бате т са Америка ли ше откриваш.. че не се предписва по време на Новолуние/Пълнолуние!

Последното Пълнолуние беше на 5-ти, преди два дена..
Ко да ти кажа, бате, хакни си още две три дози нашта, ти мирна главата


Ам справка с Реп, а?
Generals, Moon, agg - Луна, влошава, 78 лекарства, Carc на 1 степен
Generals, Moon, Full, agg -Пълнолуние влошава, 54, Carc на 1 степен, добавен е от Миклем, който има книга за Карцинозин, човъркал го е човека тва лекарство..

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon

Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано07.11.06 08:23



Това е меко казано безобразие от твоя страна!


Ти ли носиш отговорност за момичето като и даваш съвети от сорта?!
Колко пъти сме го обсъждали този въпрос, че предписания по нета не бива да се правят. Най-малкото не е етчно, нито към пациентите, нито към хомеопатите..

Аз категорично се разграничавам.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор И. ()
Публикувано07.11.06 09:01



Само не разбрах към кого точно се обръщаш, ама пост си написал и ти..


То че има много да учим, има. Но пък поне се непъваме, а не лежим на дипломи и стари лаври.. Нека сме папагали, мен по ме устройва, отколкото да водя "война на фронта" предписвайки на сляпо по 2-3 думи... и да не знам какво се случва с човека, да нямам прогноза...
Споко, всеки си носи отговорността... и кръста.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:36



Е, първия параграф е за теб, И., пък от повтаряй надолу е за бебсън



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано07.11.06 19:23



Не ми казвай кое е безобразие, ако обичаш. Като се дипломираш тогава говори.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано07.11.06 21:46



Не че очаквах нещо друго..


И не че ТИ отговори на въпросите ми...
Не смяташ ли че не ти достигат правомощията да даваш такива съвети? Момичето си има хомеопат, който контролира приемите на Карцинозина. Какво ще се получи след тази злополучна "консултация"?!! Хомеопатът ще се "зарадва" изключително на твоята намеса.., така че момичето няма да има на кого да разчита повече.., ако той (в правото си!) го отсвири...

Може да си мислиш каквото и да е за мен, но аз съм в състояние да се отстоявам, ако нещо се случи. Знам на кого поверявам съществените детайли от жовота си и не бих си позволила да разчитам на случайни попадения. Тези хора, които идват тук, са изключитено уязвими.. Ние, вкл. и аз (присъствайки в този форум) носим отговорност за тях, не съм сигурна дали си даваш сметка...

Дали ми предстои , или не, да се дипломирам, няма нищо общо със създалата се ситуация. Не че бих си позволила да нося подобна отговорност. Но и не си позволявам да давам категорични мнения и съвети.

Извинявам се, че те засичам (не за пръв път), но когато се засягат нечии интереси, и очевидно потърпевши ще има... няма как да остана настрани.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:16



А бе погледанх я таблицата, даже доста дълго я гледах, но точно моят вариант не го открих. А и на това лекарство съм сравнително от скоро и все още не мога да преценя емоционално как съм

. Само забелязах, че започнах да си поплаквам, 2-3 пъти ми се случи, необичайно за мен Нещо се отплеснах, сори, нали не искаш много обяснения .

Отново ще натъртя, че повторих лекарството, защото като цяло не бях ок. Много уморена, замаяна и т.н. Признавам, не се сетих, че може да е реакция от самото лекарство (на 19.10 го бях пила)
За хремата ми е ясно. Аз още в началото, като се захванах с хомеопатия, такава хрема ме налегна... Седмица и повече не можех да дишам през носа и спях с отворена уста, от което пък ме заболяваше гърлото Бррр

Ъъъ, за кой пиърсинг говориш всъщност

Относно астрологията- там съм гола вода. Така че пулнолунието съм го проспала



Тема Re: Ами сега? [re: ease]  
Авторbebsun (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 23:20



Днес съм значително по- добре, дано не урочасам работата :)


Не исках да ставам поводи за спорове. Просто с моя късмет пак стана така, че хомеопатът ми е в чужбина и нямаше как да се обърна към нея

Иначе много точно си изпълнявам указанията



Тема Re: Ами сега? [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 23:33



Не знам какво си гледала, пък и няма кой знае какво значение..
Не че таблицата е пълна, но щом казваш че "като цяло не бяха ок" аз бих търсил < GC, т.е agg. General condition: това са варианти
2: Грешно лекарство -
болестта се влошава
и
3: Частично подобно
лекарство
Реакция и в двата случая е: Прегледай отново случая
и/или смени лекарството
Някъде да прочете нещо за повторение?

Колкото до последното, това не е астрология, а е познаване на Реперториума и на ММ на конкретното лекарство. Винаги, дори месеци след приема на лекарството може да има реакция. И първото, което ще ми хрумне е да проверя дали новите нови или новите стари симптоми присъстват в картината на лекарството. В случая присъстват - Карцинозин има отношение към Лунните фази, клиничната практика го е показала и Миклем е дал предложение това да се впише в Реп. Значи в тази ситуация не става дума за астрология, за това кой бил завършил и бил дипломиран, кой бил практикувал > 10 години, кой бил папагалствал, става дума за ЕЛЕМЕНТАРНА ЛОГИКА: не давай лекарство в момент/ситуация в която знаеш, че то е нормално да се влоши! Нищо друго да не знаех за твоя случай пак не бих ти дал лекарство в този момент. Това е моето мнение.

Това е същото като на дете с диария, което се влошава в 1 през нощта да повториш дозата Арсен. Не, ще изчакаш до сутринта, защото Арсен просто се влошава в 1 през нощта. Давам това като пример, защото е реален и потърпевшата майка знае как след това трябваше да мине почти седмица за да се оправи кашата от тази една доза повторена не навреме.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon


Тема Re: Ами сега? [re: bebsun]  
Автор Hamaelleon (Уранианец)
Публикувано07.11.06 23:37



О, моля ти се, ти просто се оправяй по-скоро!
А ние си дискутираме просто, в крайна сметка всеки извлича нещо полезно от това: аз лично научавам така - от такива релани случаи - нови рубрики, опознавам по-добре уж познати лекарства, и си изяснявам за себе си някои страни от хомеопатичната практика и философия.

www.vlkomarov.info - Владимир Комаров, Hamaelleon



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.