Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 14.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано15.11.06 08:54



Интересно е как човек с практика (!!!) може да повтори лекарство, което явно работи. Грипоподобните симптоми според теб какво показват?





Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 14:41



Ти ако очакваш цялата хомеопатична практика да е събрана в Органона ще останеш разочарован. Похвален е стрмежът ти към краткост и яснота, но това няма как да стане в хомеопатията.така,че ако и друг път не видиш нещо в някоя таблица и в параграф на органона-не се отчайвай.

Надут си ти и то неоснователно-говориш ми с някакво самучвствие на всезнаен експерт, като истината е ,че си курсист в хомеопатичен курс. И имаш наглостта да ме питаш мен за обучението и практиката ми.

Не ме интересува дали пишеш тук или не, нито ще си отдъхна ако не пишеш, нито имам проблем да пишеш. Просто ти отговарям на нещата,които казваш за мен.

И е хубаво да се усетиш,че освен твоето мнение в хомеопатията /такова на един курсист/ има и други мнения и то на хомеопати с над 20 години практика, които ти заплюваш с лека ръка и мания за величие.Моето мнение се базира на знанията и опита на такъв хомеопат, приложени и проверени с успех в моята практика.С две думи-има още много хляб да изядеш, докато тая ти наглост стане поне малко от малко оправдана.

Изобщо не смятам да те убеждавам в нищо, обаче.



Тема Re: Ами сега?нови [re: Hamaelleon]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 14:43



ма ти никак не се усещаш,а?

Ма то е очевадна истина, за всяка област на знанието-било то хомеопатия, садене на морковим, инжинерство или друго-че недоучилите ученици е хубаво да не се мислят за по-велики от доучилите и практикуващи с години хора.

Смехотворно е,че дори не се усещаш!Ликоподиум пил ли си?



Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано15.11.06 14:45



Лкеарството се повтаря при лечебна криза предизивкано от него.Това е проверено в практиката. Ако искаш някой път експериметирай и виж какъв ще е ефекта. Може да се изненадаш.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Автор И. ()
Публикувано15.11.06 15:36



Това вече ме разби. Повтаряш лекарство, което работи?! Лечебната криза е предизвикана от изкуствената болест, т.е. от лекарсвото.. и ти повтаряш същата доза и потенция????
Т'ва пък е изключително безумно - нито по книги, нито в практиката може да се срещне. Дори начинаещият курсит по хомеопатия ще ти го каже - при работещо лекарство не се дава нищо, или се дава плацебо! И се чака.

Най-вероятният изход от такова едно повторение, е да се антидотира първия прием от лекарството.. Т.е. да спре да действа. Другият вариант е така да се влоши, че свят да му се извие на горкия пациент...

При лечебни кризи подходът е съвсем друг, от последната потенция се приготвя разтвор и се пие на принципа на плюсирането, ма това няма защо да ти го казвам. Нали си практикуваща, или поне си била..
Но пък това не го срещнах никъде като съвет към някой пациент. ..
Колкото до това кой има самочувствие, и кой има покритие в/у него - четящите могат добре да преценят.



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkent (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:11



"При серьезных заболеваниях всегда следует придерживаться следующего
правила: пока одна доза лекарства работает, никогда не назначайте повторную.
Когда мы видим, что симптоматика изменяется и необходим другой препарат, то мы должны обязательно дождаться, пока действие препарата полностью прекратится - никогда нельзя назначать новый препарат, пока не закончилось действие предыдущего. Искусство врача-гомеопата заключается не только в том, чтобы суметь подобрать подобный препарат, но и в том, чтобы понимать, когда гомеопатическое лекарственное средство действует, в какой момент его действие закончилось и когда следует дать другой препарат или повторить
дозу. Все это можно узнать, только наблюдая и анализируя симптомы."



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkent (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:17



"Слишком частое повторение лекарства, постоянный прием одного и того же средства лишает вас всякой надежды на правильное второе
назначение. Назначив правильное средство, но повторяя его прием слишком часто, вы никогда не дадите возможности симптомам вернуться и правильно сделать второе назначение. Симптомы больного перемешаются с патогенезом лекарства. Само понятие второго назначения предполагает, что:
а) первое назначение было правильным и подействовало;
б) оно полностью отработало.
Без выполнения этих условий у нас нет возможности приступить к
повторному обследованию больного.
Это обследование проводится, когда полностью прекратятся вызванные
первой дозой изменения состояния пациента. Покуда продолжаются вызванные лекарством появления и исчезновения симптомов, любое новое назначение только испортит дело. Ничего не получится, если после первого приема организм не получит отдыха от лекарства."



Тема Re: Ами сега?нови [re: ease]  
Авторkent - essentials (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 17:20



НЕ СПЕШИТЕ С НОВОЙ ДОЗОЙ.



Тема Re: Ами сега?нови [re: kent - essentials]  
АвторKyлkapни (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 18:19



Кулкарни - септември 2006г.
Цитат от първа лекция:
"Първо много важно правило е : При повторение на лекарството без нужда се уврежда и обърква случая!
Второ много важно правило е : Недостатъчното повтаряне на лекарството,също е причина за лоша практика!!!
Кое от двете правила е вярно, се преценява ИНДИВИДУАЛНО за всеки случай!!!!!!!!"
Хайде стига излишни спорове!





Тема Re: Ами сега?нови [re: И.]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано16.11.06 01:57



не ми казвай какво не работи и какво не го пишело никъде, защото доста класически хомеопати и то доста от най-добрите работят така

аз също съм го пробвала-работи безотказано

не теоретизирай за изкуствената болест, очевдино нищо не си разбрала

в крайна сметка ще ти кажа следното-практикувай както намериш за добре и не ме занимавай , защото не смятам да те убеждавам в нищо.Просто не ме интересува мнението ти.И разбира се -практикувай когато завършиш курса си. Доста нагло е да се изказваш по начина по който до сега правиш преди това. Като те чете човек, ще си помисли,че чете най-малкото Бьонингхаузен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.