Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Неточен въпрос!нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано02.10.08 10:35



Точно така, винаги сме били цивилизован народ, дори и когато сме жевели в дървени градове!



Тема Re: 7-ми падежнови [re: инцидeнтeн]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано02.10.08 20:35



В отговор на:

Комшиите да преди малко са ползвали български за официален



Цариградската патриаршия и Султана са въвели църковнославянския във васалните румънски княжества с цел създаване на бариера към Римската църква и стара Европа..

Там църковнославянския език е бил наложен като църковен и канцеларски - също както по днешните български земи е бил наложен турския през петстотинте години османска власт със всички административни документи на официалната турска власт - данъчни регистри, тескере, ираде и т.н..



Тема Re: 7-ми падежнови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано02.10.08 20:51



Не е точно така - не забравяй, че и ПБЦ и ВБЦ владеят земите отвъед Дунав сред които живее компактно българско население. Неслучайно след македонците, румънците са ни генетично най - близки



100 символа не стигат!

Тема Re: 7-ми падежнови [re: Ray of Light]  
Автор KANAC YBlГl OMOYPTAГ ()
Публикувано02.10.08 21:09



В отговор на:

Неслучайно след македонците, румънците са ни генетично най - близки



Генетично близки друг път. Всеки трети българин има турска кръв след 5 века поданничество на Султана.



Тема Re: 7-ми падежнови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано03.10.08 00:56



Нищо от тия ти твърдения твърдения не е вярно.



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: 7-ми падеж [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано03.10.08 00:58



А турската кръв си е пак българска. Или, в краен случай, балканска.



... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: 7-ми падежнови [re: инцидeнтeн]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.10.08 03:02



А посмали малко като имаш предвид ква част са балканите от османската империя или тука е бил инкубатора





Тема Re: 7-ми падежнови [re: KANAC YBlГl OMOYPTAГ]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.10.08 03:04



Дей вездесъщия Фотий се е преродил у турски султан да му се не види и кармата





Тема Re: 7-ми падежнови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано03.10.08 03:59



Няма к'во да намалявам.
Връзката между големината на Османската империя и кръвта на турците? Че нещо ми убягва.


Кого са асимилирали? Египтяните? Или кюрдите?
Или не се сещаш, че религията там е определяща и, ако си мюсюлманин, никой не ти се бърка на етническото самосъзнание?
А всички доброволно или насилствено приели исляма (верно, че освен балканци има и руснаци, французи, англичани, австрийци и италианци, ама са малко!) автоматично отиват в графата "турци".
И това отиване е сравнително късно. Виж в данъчните регистри какво пише. Защото "домакинства мюсюлмани - ХХХ" въобще не е гаранция тия албанци ли са или вчера са приели исляма.
И народът много точно го е схванал: "потурчил се". Не "поегиптянил се", "покюрдил се" или "поалбанчил се". Въпреки че "нови мюсюлмани" е имало по цялата територия на Османската империя.
Тъй че нищо не посмалявам.

... tota creatura
revertis a ssa natura.

Тема Re: 7-ми падежнови [re: Meлизa]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано03.10.08 10:44



генетично слабо се различават от Гърците да кажем...

E нормално е все пак първо вършеят из мала азия "изконни" ромейски земи както би казал атилкесе






Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.