Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: фaмyлyc]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано30.07.07 23:50



В отговор на:

България под Турция е сранимо да речем с Холандия под Испания.



Мале, мале.

В отговор на:

именно защото съм високо квалифициран и обраован не съм нула и в момента, а се радвам да доста голям доход, колкото на 150 жители на Папуа Нова Гвинея.



Това е много смело казано. 150 жители на Папуа Нова Гвинея могат да изхранват 600 гърла с доходите си в Папуа Нова Гвинея. Ти колко гърла можеш да изхраниш с доходите си в България (или където си)?

В отговор на:

А в Ню Орлиънс... ако се сетиш и какъв цвят бяха тия дето се децивилизоваха за 24 часа и стреляха по хеликоптерите на спасителите, ще дойдем до една важна определяща на цивилизациите - човешкия матриал който ги изгражда.



Нямаме противоречия относно човешкия материал. Животните си остават животни, негрите си остават негри. Също виждам, че ти си съгласен, че Европа през 50-60-те години се е върнала към "мисленето и морала на папуаса и патагонеца".
Не съм съгласен с теб, когато в първия си постинг наричаше мулти-култи държави като Белгия и Швеция - "европейска цивилизация". Как така знаеш, че Европа се е върнала преди 40 години към морала на папуаса, а същевременно си загрижен, че примитивните мюсюлмани ще унищожат европейската цивилизация? Струва ми се, че знаеш каква религия са изповядвали унищожителите на европейската цивилизация.
Не съм съгласен и че в историята примитивните цивилизации помитат по-развитите, понеже всъщност помитащите в миналото са по-силни във военно, а не в цивилизационно отношение. В днешния глобален свят на "свободно придвижване на хора, стоки и капитали", вече не е нужна открита война за да унищожиш цивилизация.

В отговор на:

Знам че управляващата фамилия и един малък упр елит са сунити и съсредоточават огромни бигатства, а масите са шиити и нямат път нагоре. Много от местните са бедни - в буквалния смисъл на думата. Държавата е полицейска, бунтовете на бедните последния беше буклвално преди месеци) се потискат сурово - то и другояче не може.



Обясни ми в коя държава не е така. Къде няма малък управляващ елит и къде няма бедни. Къде бунтовете не се потискат сурово.



Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано31.07.07 07:43



Ами Папуа Нова Гвинея има годишен доход на глава 600 долара и то преизчилслени в покупвателна способност. Умножи ги и ще получиш моя. Това исках да кажа.

Не съм съгласен и че в историята примитивните цивилизации помитат по-развитите, понеже всъщност помитащите в миналото са по-силни във военно, а не в цивилизационно отношение. - В самото изречение се съдържа противоречие.

Не съм съгласен с теб, когато в първия си постинг наричаше мулти-култи държави като Белгия и Швеция - "европейска цивилизация". Как така знаеш, че Европа се е върнала преди 40 години към морала на папуаса, а същевременно си загрижен, че примитивните мюсюлмани ще унищожат европейската цивилизация? Струва ми се, че знаеш каква религия са изповядвали унищожителите на европейската цивилизация. - ами аз какво говоря от 50 постинга нсам. Но не надценявай силата на "мултикултурността" в масите, марар да се насажда насила от най ранна възраст, макар че mala herba cito crescit, в Европа има достатъчно хора, резизстентни към тия гнусотии - и може би именно затова правителствата осъществяват безконтролна мюсюлманска имиграция, за да затрият християнството докрай.



И излезе Давид и слугите му с него и воюваха с филистимци; и Давид се умори

Редактирано от фaмyлyc на 31.07.07 07:49.



Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: фaмyлyc]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано31.07.07 09:10



И в трите параграфа си изписал такива невъобразими глупости, че ако трябва да те оборя, ще ми се наложи да изпиша десет пъти повече текст от твоя.
А нещо ми подсказва, че само ще си изгубя времето. Затова: Както кажеш... притеснявай си се за Европа на воля.

---
Сталин: "Не може да съществува това, което не трябва да съществува."

Редактирано от Valin на 31.07.07 10:32.



Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: фaмyлyc]  
Автор Xaнko (от село Осеня)
Публикувано31.07.07 10:42



Разсъжденията за мюслуманска инвазия в Европа са базирани предимно на медиите и подхранвани от няколко зрелищни, но с нищо не променящи хода на историята атентати.
Мюсзлманите в Европа не са никаква сила нито като идейно движение, нито даже като бройка. В Великобритания, където уж се събира най голямата паплач, мюсюлманите са 2%. Може Лондон и Бирмингам да са с по 50% цветнокожо население, но това не променя нищо- нормалните хора навсякъде живеят по селата, а градовете са предимно зоологически градини.
Същото важи и за Франция и Холандия, където предимно има проблеми с младежи от мосюлмански background. Турците в Германия са напълно скопени откъм религия и живита им по нищо не се отличава от живота на обикновения немски селянин.
Като цяло на християнството в Европа не му личи да е особено афектирано от "безконтролната мюсюлманска имиграция", с изключение на двайсетината града над 500000 души, така че - отпусни се.

...от стотната на багатур багаина Севар


Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: фaмyлyc]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано31.07.07 13:23



В отговор на:

Ами Папуа Нова Гвинея има годишен доход на глава 600 долара и то преизчилслени в покупвателна способност. Умножи ги и ще получиш моя. Това исках да кажа.



Данните ти май са силно занижени. Освен това може би знаеш, че когато населението се изхранва от земеделие, това не влиза в ГДП-то пер капита, дори и при пурчейсинг пауър парити.

В отговор на:

В самото изречение се съдържа противоречие.



Влагаме различни значения в термините. От моя гледна точка няма противоречие.

В отговор на:

ами аз какво говоря от 50 постинга нсам.



Доколкото разбирам аз - противоречиш си.

В отговор на:

Но не надценявай силата на "мултикултурността" в масите, марар да се насажда насила от най ранна възраст, макар че mala herba cito crescit, в Европа има достатъчно хора, резизстентни към тия гнусотии - и може би именно затова правителствата осъществяват безконтролна мюсюлманска имиграция, за да затрият християнството докрай.



В САЩ безконтролната имиграция се състои предимно от християни, но положението е по-зле от това в Европа. В случая съм съгласен с бай Ханко - мюсюлманите не са чак такъв проблем.



Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: Valin]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано31.07.07 17:44





Свикнал съм да контактувам с неразбрани гении

И излезе Давид и слугите му с него и воюваха с филистимци; и Давид се умори

Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: Xaнko]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано31.07.07 17:49



Моите впечатления са по-други.

И излезе Давид и слугите му с него и воюваха с филистимци; и Давид се умори


Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: croesus]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано01.08.07 01:09



Според Ницше и посредствеността е организирана.

Както аз разбирам цивилизацията, тя е изява на духа в някаква форма, т;.е. не сградит еи технологиите, а по - висшите проявления.

100 символа не стигат!


Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: koмитa]  
Автор always_cool (BMW)
Публикувано22.08.07 19:45



"В Европа ще има сблъсък на цивилизациите и той въобще няма да е такъв, какъвто си го представя Валин. Просто в един момент, търпимостта ще изчезне и мюсюлманите и негрите ще бъдат изринати от Европа, обратно по родните им места. Разбира се, евреите отново ще са на печелившата страна. В това мисля никой не се съмнява."

Пълни глупости!

По-шеметна от всякога, yes!



Тема Re: Я ми кажете защо в историята примитивнитенови [re: фaмyлyc]  
Автор always_cool (BMW)
Публикувано22.08.07 19:51



Човекоомразието унищожава последователите си и слава Богу, че става така, защото т.н. от теб "примитивни" цивилизации са по-годни да се адаптират и да оцеляват по природните закони.



По-шеметна от всякога, yes!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.