Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано23.02.07 09:44



Запознах се с двата материала /англо и руско езичния/ естествено без да разбирам нищо от строго специфичната им част

.

Все пак и това което бе на равнището на некомпетентноста ми ме насочва към страхопочтителния извод,че изследванията май още начално са компрометирани :основно- съмнения в автентичноста на костния материал,замърсени проби за ДНК анализ.Краен резултат -взетите сигурни проби от великата княгиня Елизабета и великия княз Георги не потвърждават принадлежноста на останките край Екатеринобург към Романови.

На всеки случай ще запазя материалите в архива.

Ще си позволя пак да те върна към случая Мостич със следните въпроси
/ при потайната надежда ,че не ще ти прозвучат като диво невежество
/

1/ ако все още са запазени останките от черепа на Мостич -фрагментиран череп без долна челюст-,възможно ли е от тях -след около 1100 години-, да се извлече митохондриална ДНК ,за която вече разбрах/ ? / че е най-сигурното средство за определяне произхода на индивида.

2/много ли е скъпо едно подобно изследване



Тема Re: Тупаннови [re: Boлk]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано23.02.07 09:46



Пешко, на едно друго място ти казах, че трябва да се научиш да четеш.
Човекът ти говори за български цигани. Те са едни такива, синкави на цвят, ама майчиният им език е български. Говорят го също като нас. И са традиционни християни. Вдена ли за какво иде реч?



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано23.02.07 09:49



Ако се връщаме към Мостич, един от първите въпроси е - сигурно ли е, че черепът е неговия, или е попаднал в гроба му при препогребване?



Тема Re: Тупаннови [re: Boлk]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано23.02.07 09:51



Става дума за една малка част от ромската общност, която не знае цигански.
Не знаеш ли , че има различни цигански етноси - влашки, турски, български според майчиния си език, отделно от циганите с майчин език цигански.




Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 10:03



Ами - да не нагазвам и аз в "чужди води", но мисля, че няма проблем да се извлекат ДНК проби били митохондриална или ядрена. Колко би струвало... може да се провери, да пишем на някой от авторите, които се занимават с това.

ПС - Митохондриалната ДНК е предпочетена, защото се предава от майката на децата идентична, за разлика от ядрената, която - асно - е комбинация от тая на майката и на бащата. Затова при царските останки ако от единия скелет бяха намерили идентична ДНК при останалите -- щеше да е ясно, че е майка с децата си. Макар че това не може да е доказателство, че е царското семейство, защото избити от болшевиците семейства много. Освен това митох ДНК е много по-малка, носи информация само за 37 гена и е по-лесна за анализ.

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.


Тема Re: Тупаннови [re: OO8]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 10:14



Влад Цепеш има издадена грамота с която дарява българска църковна община нейде из Влашко, като грамотата започва с "На милите ми българи..."!



Тема Re: Тупаннови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 10:27



Нали той беше наредил да заковат на турските посланици чалмите с малки габърчета на главите им, защото не ги свалили, като му се поклонили



Иначе обръщението звучи... малко застрашително ще знаеш

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Тупаннови [re: фaмyлyc]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.02.07 10:31



Напротив, не е заплашително, а изразява почит.



Тема "Дракула"нови [re: koмитa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.02.07 10:34



Разбира се. Все пак, като го пише Влад Цепеш... очакваш да каже: На милите ми българи, съм приготвил два кола по-дебели



Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Тупаннови [re: фaмyлyc]  
Автор Gospod**** (Goto-slovenin)
Публикувано23.02.07 11:31



Какви малки габърчета, с истински пирони ги е заковал и ги пуснал да си ходят. КОето значи че посраниците са се отървали леко.

Swaei nu, brothrjus meinai liubans, ik im Guth theins



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.