Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:50 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано21.02.07 15:40



Митохондриите не могат да кажа нищо за тази или други подобни тези,защото те могат да обяснят само еволюцията на животинчето "човек".

Ти така си мислиш.

Но следващият път, когато има съмнение дали господин А е баща на детето на госпожа Б, няма да правим генетични тестове за бащинство и ПРОИЗХОД на детето, а ще повикаме някой историк да прецени дали господин А наистина е спал с госпожа Б. Кой знае, може да ни чака разказ с неочакван край - например, че г-жа Б много си е падала по китайския посланик...



-:<>:-
Историята служи за прослава на човешкия бяс.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано21.02.07 15:50



Отнася се ! Май ще е трудно да го разбереш при очевидно твърде бързата ти собствена мисъл/преди да си разбрал чуждата/ и предварителното ти пристрастие..... но карай ...ще се поопитам да ти помогна с малко примери

Очевидно бързатами мисл беше за генетиката като инструмент на историците. Не съм сигурен дали си ми разбрал.




А/ Не "кво" ,а "какво" ! Не съм ти някой пикльо от интернет -клуб ,че да използваш този хашлашки жаргон


Да ти помогна ? Поне малко ?
Е добре- генетиците могат да потвърдят или да опровергаят какви са били майката и бащата на Цезар според ДНК-то им ,но САМО историята може да каже и докаже кой е бил Цезар,що е вършил и как е свършил !

Да не съм ти "някой пикльо от интернет -клуб " че да ми разправяш очевидни неща

А/ далеч преди нея съм проявил съответния интерес....та и затова съм категоричен в убеждението си,че генетиците НЕ ТРЯБВА да се правят на историци
Правилно ли те разбирам, че си направил извода за безполезноста на генетиката като инструмент на историята преди тя самата започнала да се интересува от история? Бързата ми мисъл ми подсказва че си професионален историк

Б/добре е да знаеш ,че в основата на това там ...."за капката кръв и славянското море"...най-напред и най-много са допринесли лингвисти -слависти и пишман етнолози като Георгий Гуца /Ю.Венелин/.
Не знам. Ще питам Саур.


Имат ,Имааат ! Стига да знаеш или да си обърнал внимание на нещо което и знам и съм му обърнал внимание.

Бързата ми мисъл пак не схваща логиката ти. Какво общо има молекулярната генетика, която се роди в 40-50те години с конфуза от 1920те години?



Тема Не бе ...нови [re: Meншeвиk]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано21.02.07 16:24



...съдебните генетици съвместно с историците и религиозните лидери ще установят,че детето е плод на еволюцията на животинчето и ,че неговите родители всъщнсот също за плод на еволюцията ан животинчето и като такива са неспособни да пемат вина и отговорност върху своите страсти..





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 09:21



"Очевидно бързатами мисл беше за генетиката като инструмент на историците. Не съм сигурен дали си ми разбрал"

1/Изобщо не е очевидно ! Ако има нещо което е очевидно ,то е че написа маса глупости по повод първия ми постинг в тази тема.Именно в него пределно ясно личи това което........ ти си приписваш ,както в по-горния цитат,така и като твоя основна поанта във възраженията срещу мен.

2/ Като не знаеш как изниква идиотщината за "капката кръв и слаявнското море" ,та се налагало да питаш Саур ,защо я използваш като аргумент ?

3/Бързата ти мисъл и тук греши- не съм професонален историк и изобщо мнението ми е ,че тази гилдия , с изключение на относително читавите хора от средния и нисш ешалон ,трябва да бъде изолирана от обществото в някакво подобие на резерват,ведно с другите учени-сбърканяци,тарикати и халтураджии които също се правят на историци.

4/"Бързата ми мисъл пак не схваща логиката ти. Какво общо има молекулярната генетика, която се роди в 40-50те години с конфуза от 1920те години?"

Не ! В този случай хич не ти е бърза мисълта.Иначе бързо щеше да схванеш аналогията -тя е толкова очевидна та даже очевАдна !
Схващаш ли ? Не ? Е добре, ще се опитам да обясня, но само на първо равнище- ами че в основата и на едното и на другото стоят "кокалите" драги Тонза.






Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Kossoman]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 12:50



И ако е слушал - какво е разбрал



Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 13:19



Напълни ми душата с тоя отговор. Да поставим нещата на местата им.

Иначе - анализът на митохондриалната ДНК е мощен инструмент... ако - ако! - изходният материал отговаря на определени изисквания.

Известен гаф на анализа на митохондриална ДНК (и то едва 80-годишна!) стана "доказването" на автентичността на Екатеринбургските останки като останки от семейството на св Царствени Новомъченици - впоследствие опровергано:






Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: Cтapинap]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 13:19



1/Изобщо не е очевидно ! Ако има нещо което е очевидно ,то е че написа маса глупости по повод първия ми постинг в тази тема.Именно в него пределно ясно личи това което........ ти си приписваш ,както в по-горния цитат,така и като твоя основна поанта във възраженията срещу мен.

Нямам думи. Единственно ще те питам какъв отговор очакваш на откровенните глупости които си писал в първия си постинг?

2/ Като не знаеш как изниква идиотщината за "капката кръв и слаявнското море" ,та се налагало да питаш Саур ,защо я използваш като аргумент ?
Използвах я като пример кога генетика помага да опровергне исторически хипотези.



Не ! В този случай хич не ти е бърза мисълта.Иначе бързо щеше да схванеш аналогията -тя е толкова очевидна та даже очевАдна !
Схващаш ли ? Не ? Е добре, ще се опитам да обясня, но само на първо равнище- ами че в основата и на едното и на другото стоят "кокалите" драги Тонза.

Аналогията ти хич не е очевадна. И второ, не ми отговори на въпроса дали историците могат да използват радиовъглероден анализ, дендрологичен метод и някои други методи.



Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано22.02.07 13:33



Аналогията ти хич не е очевадна

Aко изследваш кости на българската популация отпреди 150 години и ги считаш (добросъвестно) за остани на популацията отпреди 1500 години...

А добросъвестността не винаги е гарантирана - не от страна на генетиците в случая, а на фанатиците на определена теза - както при пПилтдаун де

Влязохме в огън и вода, и Ти ни изведе на свобода.

Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: tonza]  
Автор Cтapинap (ентусиаст)
Публикувано22.02.07 13:47



"Нямам думи. Единственно ще те питам какъв отговор очакваш на откровенните глупости които си писал в първия си постинг?"

Като съм писъл в първия си постинг "откровени глупости" ,ти защо писа по-горе ,че споделяш възгледа ми за генетиците......ама аз не съм те разбрал ?





Тема Re: Генетиците удариха шамар на автохонцитенови [re: фaмyлyc]  
Автор tonza (член)
Публикувано22.02.07 13:53



Aко изследваш кости на българската популация отпреди 150 години и ги считаш (добросъвестно) за остани на популацията отпреди 1500 години...

А добросъвестността не винаги е гарантирана - не от страна на генетиците в случая, а на фанатиците на определена теза - както при пПилтдаун де


Добросъвестноста никога не е гарантирована. Нито от страната на генетиците, нито археолозите, лингвистите или някой друг учен. Означава ли това че тези науки не могат да се използват като инструменти в историческите изледвания? Какво общо питам има недобросъвестноста на един учен с науката му?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.