Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (от меншеството)
Публикувано07.02.07 19:03



Андреев, Дрончилов и Рашев съм ги чел.
Там няма това, което искам, а намирам същите голи твърдения, които мога да прочета и от писаниците на пишман-антрополози по форумите. На същия принцип ИЗУЧЕНИ специалисти доказват, че древните българи са били идентични антропологически с австралийските диваци.

Ако на това му викаш наука, ще имаш много здраве от мене.
И ти, и джингиби сте безкритични папагали. Излишно е да споря повече с вас. Нямате нищо.

-:-:-
Последните дни: Болшевики в потта си прогизват. Геената с езици огнени тях чака.


Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (непознат )
Публикувано07.02.07 19:07



Имам 50-тина черепа на прабългари. Заповядай в катедра "Археология" на СУ. Изложили сме най-интересните.
Другото е от Лукаваго.



Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (от меншеството)
Публикувано07.02.07 19:09



А да, има и статия, посветена на гроба на Мостич с доказателства, че това, което минава за скелет на "Мостич" е вторично погребение от доста по-късен период

Аха, ще се сетиш. Глупостите започват още с това, че не можеш да докажеш етническия произход на носителя на черепа. Случаят Мостич е показателен и в много други отношения - как можеш своеволно да му изваяш коси очи и да му налепиш рядка изкуствена брада, за да "докажеш" перверзия, която възбужда шльоцерианския фетиш.

И да е вторично, и да е третично погребение, това не променя ФАКТА, че антропологически черепът няма никакви монголоидни черти. Тези черти са прибавени от фетишистите, за да има на какво да мастурбират после. А резултатът е един антропологически невъзможен човек. Същото важи и за 25-те ти процента монголоидни прабългари с ръст до 190 см за мъжете и 175 см за жените.

-:-:-
Последните дни: Болшевики в потта си прогизват. Геената с езици огнени тях чака.


Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (от меншеството)
Публикувано07.02.07 19:15



Имам 50-тина черепа на прабългари. Заповядай в катедра "Археология" на СУ.

Разрешено ли е да ги мерят ентусиасти или тази работа е само за вас - "специалистите" от катедра АРХЕОЛОГИЯ?

Изложили сме най-интересните.

Не се и съмнявам. Но дали са прабългарски?



-:-:-
Последните дни: Болшевики в потта си прогизват. Геената с езици огнени тях чака.

Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (непознат )
Публикувано07.02.07 19:21



Всички са от разкопки, провеждани от катедрата. От прабългарски гробове - инхумация с гробни дарове, които идентифицират лицето като българин. Славяните считам знаеш се кремирали по това време.

Всъщност повечето българи, които са разкопани от ранните некрополи, се пазят в съответните музеи - най-вече в Шуменския, Добричкия, Силистренския.
У професор ти Андреев трябва да има стотици.

В катедрата си добре дошъл да измерваш колкото искаш. Моята професорка по анропология, Нели ти Кондова, ни провеждаше специално упражнение по въпроса за монголоидните белези. За това и държим реквизит, а пък и за да плашим посетителите.


Ако наистина искаш да правиш проучване, най-добре се обърни към професора ти споменат по-горе.



Тема Синдромът Мостич и неговият отзвукнови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (от меншеството)
Публикувано07.02.07 19:24



Гаврата продължава и с исполина цар Калоян и неговите косовати очи и изпъкнали скули:



+





-:-:-
Последните дни: Болшевики в потта си прогизват. Геената с езици огнени тях чака.

Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (от меншеството)
Публикувано07.02.07 19:26



Дай координати - адрес, а най-добре и телефон за предварителна уговорка.

" Славяните считам знаеш се кремирали по това време."

Знам, знам, преди малко ми каза един славянин...

-:-:-
Последните дни: Болшевики в потта си прогизват. Геената с езици огнени тях чака.

Редактирано от Meншeвиk на 07.02.07 19:27.



Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: Pito_Guli]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано07.02.07 19:35



Мостич :



Гипсова отливка на надгробният камък на Мостич.
Оригиналът вероятно никога не е съществувал.
(предполагам)




Тук пък е събран почти целият "доказателствен"
материал за същесвуването на прабългарите,
според т.н. "каменни надписи".
Едните са гипсови отливки.
Другите - графично изобразени :

Proto-Bulgarian Epigraphic Monuments
Vesselin Beshevliev (Izd. na Otech. front, Sofia, 1981)



Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: Meншeвиk]  
Автор magotin (непознат )
Публикувано07.02.07 19:37



"Дай координати - адрес, а най-добре и телефон за предварителна уговорка."
На кого?
На проф.Андреев ги нямам. Ще трябва да отидеш в приемния му ден...

Редактирано от magotin на 07.02.07 19:39.



Тема Re: Кой открадна челюстта на Мостич...нови [re: magotin]  
Автор Meншeвиk (от меншеството)
Публикувано07.02.07 19:46



На професорката ти Кондова, а и на съответните административни лица от катедрата, с които да направим посещението официално. Държа да бъде официално, защото спонтанно ми хрумва да се направи една публикация по въпроса. Черепите няма да ги меря аз, въпреки че имам известна подготовка, а ще ги мери моя професор от Тракийския университет. Сещаш се, да няма после шикалкавения от типа "специалисти vs неспециалисти".

Много държа професорката-монголоспециалистка да дойде за едно блиц-посещение, да измери пред нас едни черепи, които ние ще си донесем, да им определи антроп. тип, а ако й стиска, може да даде и едно интервю, щото имам 2-3 въпросчета към нея.

Убеден съм, че резултатите ще бъдат изключително забавни за широката аудитория. За административната бюрокрация можем да прекараме посещението и като любопитство от пресата, с фотографи от някоя пресгрупа и всичко както си му е редът.

-:-:-
Последните дни: Болшевики в потта си прогизват. Геената с езици огнени тях чака.

Редактирано от Meншeвиk на 07.02.07 19:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.