Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 02.04.20 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Имаме капка тракийска кръвнови [re: Vencci*]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 10:49

Във връзка с родовата памет: имаме официални фамилии, с които сме записани в документите, но често паралелно с името на фамилията съществува и друго, с което тя е известна на местно ниво и което е дадено било на цялата фамилия, било на нейна издънка. Понякога това второ наименование се налага и като официално, но се знае и от кой род произхожда. Тези, така да ги нарека, неофициални фамилни имена, винаги носят нещо характерно за миналото на рода и разклоненията му: Кубански - били живели до някаква река; Силикчийски (Бундови) - много отдавна имали някакъв дядо, който бил як и войнствен; Храненикови (Качакови) - някой си им дядо през турско бил останал сирак, храненик на чужда къща, а Качакови, защото се занимавали с контрабанда на тютюн...

Тема Re: ...нови [re: Tpaвъл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.06.06 11:09

За първи път чувам, че католиците от Чипровско и Беленско, произхождат от тези от Пловдивско

. Човек, съвсем сериозно ти казвам-имам чуството, че си стъкмяваш сам родова история и история на католиците в България.

Тема Re: ...нови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 11:34

И ти си завършил право?!?! И вероятно не работиш частна практика, а са те натъкмили някъде юрисконсулт... защото иначе ще трябва да си наемаш някой да ти тълкува закона.
Това, което написах бе, че са откупени деца, които са останали да живеят тук, нещо повече - знае се кои са тези родове! Няма нужда нищо да стъкмявам и съчинявам, просто си ползвам главата по предназначение!

Публикувано16.06.06 11:45

Слушай друже, спри да смесваш личното! Няма абсолютно никакво значение какъв съм, а ти непрестанно смесваш това от коя партия съм и какво работя! Тук става въпрос, че искам сериозни доказателства за нещата които твърдиш! Не само че тези неща ги чувам за първи път в живота си, а претендирам че съм изчел една камара книги и продължавам да чета! За това възможно най-опростено те питам-има ли автор писал до сега за нещата, които твърдиш или ти си първият им "откривател".

Тема Re: Допълнение.нови [re: Tpaвъл]  
Публикувано16.06.06 12:29

Така и не мога да разбера, каква е връзката че 2 800 наемници са се били при Драч/което хич не сочи добро за българският им произход, защото ако бяха българи, щяха да се бият за Родината-безплатно/, че са купувани отвлечените деца от Чипровци и твърднието ти че павликяните са говорили български още в Армения. Още повече, че цяла Тракия е била почти обезлюдена при османското нашествие и да се търси връзка между павликяните от 9в. и новозаселилите се българи през 15в. в Пловдивско е доста абсурдна.

Тема Re: Допълнение.нови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 13:10

Повредата е във вашия приемник... изцяло. Повече нито мога, нито искам да ти обяснявам.
А, между другото, когато намериш връзка между наименованията на селата Секирово, Саблево и Соколово с нещо от турско време, когато в тях са дошли "новозаселилите се през 15в. в Пловдивско", пак ела да ми се обадиш. За улеснение ти давам имената им от периода - Балтъджи, Калъчли и Доганджи.

Тема Re: Допълнение.нови [re: Tpaвъл]  
Публикувано16.06.06 13:13

Не знам в кой приемник е повредата, но щом възприемчив човек като мен не можеш да убедиш в твърдението си, не виждам кой въобще ще убедиш в легендата си. Пак те питам, има ли писано по този въпрос въобще от някой?

Тема Re: ...нови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 13:14

Не те знам какво си чел и доколко е имало връзка с темата, но във всяко що-годе сериозно изследване на павликяните нещата, за които пиша, ги има като факти, тълкуванията на тези факти от авторите не винаги съвпадат с моите. Сещам се, че дори и доскоро любимия ти божо има доста неща написани за това. И да ти напомня - винаги има първи път

Публикувано16.06.06 13:14

любимия ти божо

Май рядко четеш какво пиша.

Тема Re: Допълнение.нови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 13:17

Бакшев, Такела, Милетич, Димитров, Иванов, Янков достатъчни ли са или да ти търся още?

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.