Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 02.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: DAEMON]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 15:20



Ако си имала нещо друго предвид с този постинг освен да се позаядеш, можеш да го уточниш...


Ширещата се масовост на фондациите ... мой води до загуба на субекта.
Нещо Билитиско се промъква във форума май...



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор DAEMON ()
Публикувано02.07.04 15:37



Не... просто започваш да ставаш предсказуем... и да се повтаряш... - сори за което



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: DAEMON]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 15:45



Винаги съм бил предсказуем или поне така се надявам.
Знам че се повтарям. И то не от днес.
Но ако все пак ми беше прочела предните постинги, там пише, че всичко, което пиша са отговори. Щом се повтарям, значи се налага - от разговора, от конкретните доводи, от хората.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.07.04 18:54



/me се пуква от гордост
/me гледа запленяващите си хипнотизираши очи
/me планира да направи сексуална революция и да промени сексуаланта ориентация на всички хомосексуални
/me се чувства адренализириана от това какво влияние оказва върху онези нещастни малки мравки, наречени хора и как ги кара да не могат да мислят и сами да решават

/me е просто дъ бест

/me поглежда елиа и пита искрено: Какви са тия глупости, мойто момиче?

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 19:28



Тук нещата се зациклят. Ще гледам да съм кратък, макар и да е трудно след твоя дълъг постинг.

Ти твърдиш, че гледаш нещата отстрани и понеже си имал досег с нещата, чувстваш, че можеш да ги коментираш.

А всъщност, от това, което казваш, не изглежда, че си отстрани, напротив, априори приемаш публикуваното на сайта на Куиър за невярно, при такава постановка, всякаква дискусия е излишна.

За да не зацикляме, няма да коментирам топика повече. Ще рекликирам само няколкото офтопик неща, които си изказал.

Аз до ден днешен не знам защо Станислав "напусна" Куиър. Не благоволи да каже открито, нито поне да драсне един мейл, ако толкова не иска да си говори.

Забележката ти за другия линк е неоправдано хаплива. На сайта има раздел проекти, където са листнати 2 проекта. А на началната страница сме преценили да има линк само до единия проект. Ако това беше изказано от леймър щях да го игнорирам, то в твоите уста звучи доста хапливо.

Това за 10те години стаж на Петер не го разбрах. Не виждам пряка или непряка връзка с топика. Аз примерно имам 10 годишен стаж в информационните технологии - това какво общо би имало с това дали Куиър има заслуги за създаването на Тангра и организирането на участието на българи за Евроигрите.

Чудесно, че Петер отделя по няколко часа по организацията. Както винаги съм казвал, никой не оспорва това, напротив аз лично и Куиър го адмирират.

С Милен се познавам от 1999, може и по-рано. Заедно с него бяхме на Евроигрите през 2000 г в Цюрих. Респективно от тогава познавам и Кирил. Със Станислав се запознахме, мисля, през 2003 година по повод участието им на Евроигрите през 2003 в Копенхаген. Именно Станислав опонираше на идеята за регистрация на клуба. Аз от самото начало му казах, че аз бих се занимавал с това само, ако ясно и открито се дефинират целите и се регистрира клуба. По това време Станислав се опитваше да обедини идеята Тангра с хотела, в който работеше, което и беше основното ни различие.

Аз лично ходя на тренировките по волейбол и страшно се радвам, че толкова много хора също идват на тях. Радвам се, че поставихме (които и да сме ние) началото и нещата тръгнаха, и независимо от Тангра, Куиър или други, ще има организиран или неорганизиран гей спорт в България.

Несериозно е да продължаваме да говорим тук, така че, ако искаш да си говориш с мен, можем да се видим на по бира/водка/джин/друго някъде.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: Nikam]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 19:48



Ти пък кой си? Защо един анонимко си позволява да дава квалификации.

Барабар Петко с мъжете.... Видя постингите на Елиа, Приньо, Аксиния, Солджър и другите и хайде и ти. Независимо, че можем да имаме различни мнения и принципи на работа, всички тези хора са истински и ние по един или друг повод се виждаме помежду си и се уважаваме. В този смисъл, всеки от нас би могъл да си позволи да критикува другия или организацията/групата, към която е асоцииран другия.

Изолирали от какво? От теб? Куир България не е членска организация, а фондация. Зад нея стоят няколко човека, които сами опрелят с какво ще се занимават и кога. Куиър България няма претенциите да представлява някого освен хората, които са зад нея. Куиър България няма и претенции, че до момента е свършила много. Всичко, което върши се обявява на сайта на Куъир България.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 19:49



Не виждам противоречие по въпроса за интригите. В Тангра няма интриги, а работа наистина. От друга страна мисля, че Петер е свикнал с интриганти, защото се занимава с организации от доста време. И не може лесно да бъде оплетен в интриги.

Без спорове не може - споровете движат нещата. В тях се ражда истината, както се казва. Но спорът представлява ясен сблъсък на идеи с доводи и идеи.

Винаги съм бил срещу комерсиализирането и официализирането на нещата. Аз съм един от хората, които вече няколко пъти предодвратяват регистрацията на Делфин и събирането на членски внос. Но когато става дума за спорт - става скъпо.
Защото онези 30 - 40 хиляди лева за оборудване и зала не са идеализъм. А пари. И тези пари са дадени за старт. Така или иначе клубът ще трябва да започне да се самоиздържа от членски внос. По точно определени и ясни правила. Така че приказките за продажба могат да идват само от някой, който или съвсем не е запознат с нещата или има някакви задни мисли.

Кога съм казвал, че си искала да си в Тангра. Не разбрах къде си го прочела това.

Продължавам да не разбирам сектантската логика за сестринството и предателството.

И не съм искала да минават ПРЕЗ МЕН всички лесбийски дейности.
Досега се опитвах да намеря онзи постинг в който казваш "И да знаете, че няма да има дейност с жените, в която аз да не участвам" . Не намерих постинга, но цитатът е почти дословен, защото запомних изречението, понеже бях силно впечатлен. В негативен смисъл.


Не може да се иска от мен да събера момичета за състезания и да няма отговори на въпросите:
С какво ще се пътува в двете посоки?
При какви условия ще се настанят?
Как ще комуникират с чужденците и ще има ли водач на групата, който да знае език и да може да се оправя с възникнали проблеми?
Какво значи "осигурена храна"? Закуска? Закеска обяд и вечеря? Столова? Шведска маса? Ресторант? Закусвалня? Какво?
За поетите ангажименти мога ли да видя нещо писмено или сме на етап "човека каза че всичко е уредено"?

Поздрав за BBourgas и приказката за граховото зърно.
Ами доскоро никой не знаеше тези неща. Затова е организацията, затова се върши работа и се дават пари. За да се уреждат нещата. Парадоксална е тази част от постинга ти.

Влиянието малко ти го прехвърлих, наистина. Sorry. Просто не мога да разбера някои елементи от позицията ти.

За постинга с четирите реда анализ - аз бих го написал същия. Затова ми е готино да си говоря с теб.
Разбира се това са процеси и винаги може да настъпят промени. Но в сегашното положение съм съгласен с всяка буква, която си написала.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRA [re: Nikam]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 20:15



Защо не коментира и първия абзац на постинга ми?

Прави разлика между "представляване" и "работа за". Куиър работи за ЛГБТ без каквито и да е претенции. Ясно и точно са написани мисията и целите на сайта.

Какво общо пък има името на една организация?

Препочитам други хора да оценяват това, което аз правя и казвам, а не анонимни интернет потребители.

Към модераторите: бих се радвал да се запази добронамерения дух на този клуб, а добронамереносста изключва обидни неоправдани квалификации към другите участници в клуба.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: netKo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.07.04 20:37



Според мен, както и според Деси, тази тема доста вече загрубя и се почнаха намеци и недоизказани подмятания. Това въпреки всичко не е основание за намесата на модератора. Според мен е съзнанието на всички, котио изписаха толкова страници да си сложат сами точка, защото така или иначе се познават и наистина едва ли в този клуб е мястото за обсъждане на тези неща. Вярно, че трябва да се дава гласност, но това тук стана като малък парламент-говорилня.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRA [re: netKo]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 20:43



Несериозно е да продължаваме да говорим тук, така че, ако искаш да си говориш с мен, можем да се видим на по бира/водка/джин/друго някъде.
Аз самият също предпочитам живите разговори. Позволих си да навлизам в по-големи подробности публично защото поводът беше некоректност на Куиър именно с публичността на определени информации. Освен това съм вътрешно убеден, че една подобна организация (Тангра), особено преди първото си Общо събрание, не би трябвало да има тайни от когото и да било.


Ти твърдиш, че гледаш нещата отстрани и понеже си имал досег с нещата, чувстваш, че можеш да ги коментираш.
Разбира се, че не гледам на нещата само отстрани. Все пак аз съм част от спортния клуб, макар по-скоро виртуална отколкото спортуваща.
Но постингите ми са от мое лично име - първо за да не става надвиквание ние - вие, второ защото не съм уполномощен по никакъв начин да изразявам мнение на спортния клуб или да говоря от негово име.


...априори приемаш публикуваното на сайта на Куиър за невярно, при такава постановка, всякаква дискусия е излишна.
Не приемам априори, че публикуваното е невярно. Макар, че сигурно има някои данни за коригиране. Става дума за това че изобщо е публикувано и за начина по който е представена информацията.
Не разбирам какво толкова неясно има. В сайта ви е пуснат текст, който е озаглавен "съвместен проект". Съвместните проекти са резултат от координация на СЪВМЕСТНИТЕ действия на някакви партньорски организации. От време на време тези партньорски организации изготвят ЗАЕДНО документ, който да показва докъде са стигнали в проекта. Може и всяка организация да си изговя периодични отчети, но те са си за нейно вътрешно ползване.
Когато стане дума за ПУБЛИКУВАНЕ на отчет или status report за състоянието на съвместния проект, то тук СЪВМЕСТНОТО подготвяне на документа е особено важно. Когато едната организация подготви подобен документ и го публикува без дори да е УВЕДОМИЛА другатата, това не е партньорство. Това е опит за демонстрация на сила.
С кого Куиър е съгласувала текста и ПУБЛИКУВАНЕТО му. Та дори и не е УВЕДОМИЛА лигитимните президент и изпълнителен директор на уж партньорската организация.
И сега не само че демонстрира, че не знае какъв е проблемът, но предлага пазарлък - ние може да напишем това, а може да напишем онова, ама бихме могли да напишем и третото. Ама трябва да се срещнем и да обсъдеим...
Грешка. Вярното е "трябваше да се видим и обсъдим". Не виждам как е възможна официална среща между двете организации докато Куиър не премахне символа на вулгарността си в сайта си и не покаже, че е настроена за партньорски диалог. Въпросът е чисто принципен. Можеш да замениш имената на организаиите с които и да било други.




Аз до ден днешен не знам защо Станислав "напусна" Куиър. Не благоволи да каже открито, нито поне да драсне един мейл, ако толкова не иска да си говори.
Както вече казах, Цецо и Ашо могат да ти дадат пълен отговор на този въпрос.




Забележката ти за другия линк е неоправдано хаплива
След малко ще сложа на адрес http://www.tangra-bulgaria.org/queer-bulgaria.php текст на проект за регистриране от страна на Тангра на фондация на име Queer Bulgaria (quеer-bulgaria.org). Разбира се няма да слагам линк към него в сайта, но ще пратя адреса по е-майл до EGLSF и няколко донора за одобрение на идеята. Те едва ли ще разгласят за идеята в България.
Разбира се, че няма да го направя. Това не е в мой стил, нито в стила на хората с които работя. Като гледам датите от преди две седмици, не мога да си представя какво друго ви е накарало да напишете подобен текст и да го сложите в сайта освен подобен сценарий. То не би било и за сефте.


Това за 10те години стаж на Петер не го разбрах.
Беше казано по конкретен повод - за интригите и че има опит в това как да ги заобикаля. Както моят по-скромен опит в ИТ ми даде възможност да оценя идеята за 10 типа хора в сигнатурата ти. :-)


Относно отношенията между хората, които родихте идеята за спортния клуб - веднъж преди много месеци показах, че не искам да се намесвам там, защото уважавам всеки, мотивите и желанията му. Но си мисля, че ако имапе малко по-голямо желание за компросмис, нещата щяха да са вече много напред.


Радвам се, че поставихме (които и да сме ние) началото и нещата тръгнаха, и независимо от Тангра, Куиър или други, ще има организиран или неорганизиран гей спорт в България.
И аз. :-) Затова и се надявам, че сегашните противоречия ще бъдат изгладени, ще бъдат възприети като грешки на растежа и ще се появи ако не друго то поне дух на коректност и уважение към партньора.

Редактирано от prinyo на 02.07.04 20:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.