Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 27.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано29.06.04 18:03



тук нямаше мнение, но аз написах. След малко се върнах и размислих, изтрих го. После пак размислих и го възстанових. После ми хрумна да напиша нещо друго и го направих. Не ми е работа да обяснявам позицята в която пиша, но ще го направя. И тук, и другаде, навсякъде и никъде. Моята позиция е седнала. Разбира се аз не ви държа сметка в каква позиция пишете, но ще обръщам внимание на това и ще ви задавам въпроси как се чувствате. Ако ви е неудобно, не си мислете, че е заради мене.

Подпис: Граховото зърно от приказката
Действие: обяснява се на принцесата

Редактирано от BBourgas на 29.06.04 18:09.



Тема Re: примернови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано29.06.04 22:55



Виж сега...
Бях там на първия крос.... когато имаше пет момчета във февруарския студ... и ние отидохме четири момичета... Това беше прощъпулника на Тангра... всички бяха от Куиър... Нямаше немец, нямаше пари... но се гледахме с приятелски очи...
Бях там и когато плуваха... вече бяха 15 човека, бяхме и пет момичета и един транс... Всички от Куиър плуваха. Немеца кръжеше наоколо, но още само опипваше почвата.
От тези времена помня как момчитата от Куиър ходеха на тренировки и от човек на човек канеха други хора да ходят да тренират...
Да... и Станислав беше там... но и Цецо и Милен и Байкъра и всички...

Не зная как и защо Станислав е напуснал Куиър, а и сега разбирам че е напуснал... Но съм била... когато бяха първите им стъпки... Така че...
Разбира се, когато едно дете порастне и се окаже богато - бащи много...
Черни са ми Куиър в момента... но нека това, което е заслуга.. да го признаем на всеки... Все едно кой е.

Редактирано от eлия на 29.06.04 23:09.



Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано30.06.04 11:55



но се гледахме с приятелски очи...
Знаеш ли, че в петък вечерта един човек дори не пожела да ме познаеи види че съм физически в помещението, какво остана за приятелските очи. Разбира се не ми потече кръв от сърцето, но така и не разбрах на какво се дължеше това.
Аз не искам да не се познавам с хората, с които съм се гледал приятелски. Но за съжаление в някои случаи няма какво да направя.


Разбира се, когато едно дете порастне и се окаже богато - бащи много...
Не знам как да вържа това твое изказване с изречението ти за немеца, който кръжал... Как според теб детето порасна и стана богато толкова бързо?

Защо сега ги няма тези момичета за които говориш? Защо се готви дублаж на Тангра с "правилна" политика? Защо се омесва ходенето на тренировки със създаване?
По моите наблюдения има един човек в Куиър, който има сериозна намеса в създаването на Тангра. Той е и от хората, които са родили и създали самата идея в началото. Сега напрежението между него и Станислав и немеца ми е неясно.



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано30.06.04 12:31



Не мога да разбера подбудите ти да дъвчеш тази тема все още, наистина? Още повече, че едва ли има някой в този клуб, който да не е разбрал за всички отворени срещи, последната от които е в събота. Затова не разбирам при толкова големия ти интерес към Джемини и дейността й напоследък защо не се обърнеш директно към Джемини или не дойдеш на някоя такава отворена среща? Затова казах, че е празнословно дъвчене.

Понеже отново търсиш между редовете нещо, което аз не съм казала и за пореден път насочваш думите ми в насока, която аз не съм търсела в постинга си, отговарям ти съвсем ясно: първо, аз не съм представител, второ чуждестранното финансиране е част от начина, по който организацията функционира в момента, да не говорим, че това финансиране се обосновава на определени измерими цели, а не заради хубавите ми зелени очи, т.е. това не е подарък и аз съм горда, че холандския ни партньор вижда в Джемини бъдеще като ЛГБТ организация на България и считат дейностите, заложени в проекта за достатъчно основателни, за да се отпусне финансиране (партньора ни е огромна организация, която освен всичко друго има над 10 000 члена!); тук ще вметна и факта, че както още 13 човека от първа ръка могат да потвърдят, моята заплата е отговорността, която ще ми се търси, ако не изпълним заложените в проекта цели; трето, кога и как някой от Джемини каза, че ние защитаваме правата на цялата ЛГБТ общност? Цялата ЛГБТ общност е индиректен ползвател на дейностите, които са насочени към и основно за нашите членове; четвърто, Джемини не се реорганизира, за да продължи финансиране и това е твоя презумпция; пето, като никога не си била член на Джемини, откъде тези точни цифри на колко възлиза финансирането? Не говоря за срамни или тайни неща, говоря за факти, а не за догадки.

Можеш да прочетеш отново постинга, в който ти задавам въпроси, тогава ще видиш, че не дублирам твоите. И все пак така и не получих отговора ти.

Ако трябва да коментирам нещо за Джемини, аз го правя на официалния сайт на Джемини и на срещите, защото смятам, че там е подходящото място да се обсъжда дейността или решенията на организацията. Да не говорим, че обсъждането на Джемини именно в този клуб не е обсъждане, както става ясно като проследиш постингите, а е основно диалог между теб и приньо, основно за Тангра и идеята ти да сформираш женски спортен клуб, в които постинги намесваш и Джемини.

Не ние модерираме клуба, а Десислава модерира клуба и правилата за модериране дават достатъчно голяма свобода, за да не се появява често тук в ролята си на модератор. Както преди време каза, човек сам си знае мярката и сам трябва да знае кога да сложи точка.

И отново преиначи това, което написах - не написах, че на другите като не им е ясно, много важно, а написах ясно - който иска да знае нещо повече, иска да критикува или да коментира Джемини, може да се обърне директно към Джемини или поединично към мен, Деси или някой от членовете ни. Не си позволявам да коментирам Куиър, Тангра или Делфин тук, защото когато имам чуденки за дейността им, се обръщам директно към тях.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (непознат )
Публикувано01.07.04 20:48



Страхувам се, че не си особено наясно с нещата в Тангра. Клубът се ръководи не от Петер и Станислав а от Управителен съвет в който Станислав е председател. Петер е само изпълнителен директор и представлява клуба във взаимоотношенията му с трети лица, но по отношение на ръководството и развитието на Тангра ще му се наложи да се съобрази с мнението на управителния съвет.
Категорично не съм съгласен, че между Тангра и Куиър България няма нищо общо. Напротив - Тангра е проект на Куиър България за еманципирането на ЛГБТ общността чрез спорта и беше активно подкрепян от Фондацията още докато беше неформален клуб. Името и идеята за клуба принадлежат на Станислав, който е в управителния съвет на Куиър България и в момента е председател и на Тангра.
Куиър България спомогна, заедно с други организации в организирането на първите официални спортни прояви на Тангра - кросът за 14 февруари и състезанието по плуване.
Фондацията заедно със своите партньори разпространи информацията за сбирките на Тангра, финансира първата игра по волейбол и е допринесла за присъствието на 95 процента на участващите в Тангра. Куиър България осигури и парите за членството на Тангра в Международната спортна организация за гей и лесбийки.
Куиър България положи и необходимите усилия за да улесни и съдейства на всички желаещи да се регистрират за Евроигрите и им предостави необходимата информация. Заслуга на Куиър е също така и участието в Мюнхен на хора с увреждания. Фондацията напълно спонсорира тяхното участие.
Държа да отбележа, че и съдебната регистрация на Тангра беше подпомогната от Куиър България и че ние продължаваме да действаме за развитието на гей спорта в България.
Ето защо много се възмущавам, когато някой се изказва неподготвен и пише глупости като това, че между Тангра и Куиър няма нищо общо...



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 12:46



Страхувам се, че съм прекалено наясно с нещата. Страхувам се също, че в момента Куиър не осъзнава, че я гледат всички - в това число и тези, които мислят дали се обърнат за партньорство към нея. Страхувам се,че впечатленията, които оставя са все по-негативни.
Очаквам момента в който Куиър ще осъзнае, че е фондация, а не Вселенски Гей Координационен Съвет и ще започне да се държи адекватно. И че ще спре да прави неща, които могат да променят отношението на човек от твърда подкрепа към силно съмнение, както стана с мен.

Ако аз утре реша да направя гей градинарски клуб, потърся подкрепа от Куиър, поканя Куиър на пикник за посяване на дървета, после си уредя от някъде 1 тон семена, 2 тона тор и т.н., то след няколко седмици в сайта на Куиър ще излезе текст за "проект за социализиране на гей общността чрез силата на природата и красотата", в който ще се казва, че са намерени 1 тон семена и 2 тона тор, а между другото е регистриран и гей градинарски клуб.
А mizrahi ще напише във форума, че "Гей градинарският клуб е проект на Куиър България за еманципирането на ЛГБТ общността чрез приобщаването й към природата и беше активно подкрепян от Фондацията още докато беше неформален клуб."
и още
"Куиър България спомогна, заедно с други организации в организирането на първите официални прояви на Гей градинарския клуб - засяване на дървета в парка.
и така нататък...
Сега конкретно за Тангра. По една или друга причина съм запознат с идеята още преди изобщо Куиър да се появи, затова ми се струва доста нагло някой да си приписва "родителски" права.
Вярно е, че Куиър помогна за организирането на първия турнир, вярно е, че помогна за първата волейболна тренировка и за началното популяризиране на идеята, вярно е и това за помощта за членство в EGLSF. Това са не малко неща наистина и те спокойно могат да бъдат използвани като активи на Куиър. Но те не могат да бъдат причина за опита на фондацита да "погълне" и да си присвои всичко, свързано с Тангра. Партньорството е партньорство, а не опит за подмяна на субекта.
И да се твърди, че спортният клуб е дете на Куиър, да се пускат странни текстове като този -

,от които се подразбира, че цялата работа по намирането на спонсорите и парите, организирането на тренировките, покупките на екипировка, плащането на наеми за зала и т.н. са дело на Куиър, а че Тангра е една малка част от реализацията на същия този проект е меко казано некоректно. Твърде меко казано.
Не мога да си обясня това, което става. Или наистина си мислите, че всички останали са идиоти, или живеете в собствен си свят.

Клубът се ръководи не от Петер и Станислав а от Управителен съвет в който Станислав е председател. Петер е само изпълнителен директор и представлява клуба във взаимоотношенията му с трети лица, но по отношение на ръководството и развитието на Тангра ще му се наложи да се съобрази с мнението на управителния съвет.
От доста време насам клубът се ръководи от Петер и Станислав - те вземат оперативните решения, те се занимават с цялата организация за пращането на хората в Мюнхен - кореспонденция, организиаране на детайлите и т.н. Така че всъщност те ръководят клуба. Петер е достатъчно коректен за да избягва дългосрочни решения, уважавайки факта, че те могат да се вземат след Общото събрание. Това е негово решение - повечето други не биха го правили (не биха се съобразявали с това).
Причината за това, че клубът се ръководи и движи реално от двама човека е не в това, че те умират от желание да се занимават с това по цял ден, а поради факта, че подставените от Куиър в борда на спортния клуб лица са абсолютно бездействени. Това също не го разбирам - защо сложихте троянски кон, като дори не знаете как да го използвате. Или поне го пуснете да посвърши малко работа, след като таа или иначе имате намерение да ни го завирате в очите занапред.
Юридическата помощ на Куиър за регистрацията на спортния клуб е безспорна, но и тя си имаше цена - половината борд. Но засега схемата не работи - защото в момента ръководенето на Тангра и реалната работа за клуба е просто бачкане, работа, с никакви облаги или кирии. А хората, които вкарват троянски коне искат не да работят, а да въртят кормилото. За момента реално това не може да стане.

Редактирано от prinyo на 02.07.04 12:50.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRAнови [re: prinyo]  
Автор netKo ()
Публикувано02.07.04 14:14



Малко офтопик:

Приньо, ти в какво си качество се изказваш за Тангра? Като себе си? Като член на Тангра ли?

Защо след като се познаваме добре с теб, Петър, Станислав, имаме си ICQ, emails, виждаме се поне веднъж на седмица, трябва да общуваме по този начин: постинги в дир.бг (не ме разбирай криво, не съм против открито говорене за нещата), връчване на разпечатани листовки. Вярвам, а и опитът ми досега показва, че хората най-добре се разбират когато си говорят на живо.

И по топика:

Защо направи извода, че Куиър си присвоява заслуги? Както виждаш, там е написано "съвместно с Тангра". Никой не оспорва голямата роля на Петер в Тангра - спонсорството му и оперативната му работа (макар, че аз определено не харесвам стила му на работа). Но свършеното си е свършено - моите адмирации! (и пак малко оф-топик: Ролята/работата на Станислав ми е малко мътна.)

На сайта на Куиър има кратък отчет на свършеното до момента и нищо повече: че една идея - Тангра - е развита (естествено всеки може да има интерпретация за момнета на възникването на идеята, намекваш, че дори и ти имаш пръст), няма омаловажаване не ролята на някого, няма и оспорване не успехите на Тангра, независимо от кого са постигнати. Ако това би успокоило нещата, може да се добави ексклузивно, че понастоящем Тангра е независима организация и сегашното и оперативно ръководство по незнайни причини не припознава заслугите на Куиър. Можем да споменем и Петер поименно, който има основна заслуга за организиране на спонсорството.

Идеята за спортен клуб е развита поименно от Станислав, Милен, Кирил, Цецо, Ашод, Станимир, мен (съжелявам, ако неволно изпускам някого). При вече развита идея (и регистрирани за Мюнхен 60-70% от участниците) и свършена доста работа Петер се свърза (по един от анонсите на Куиър в медиите) с Куиър и на една среща на Куиър бе запознат с идеята и постигнатото. Изрази желаението си за подкрепа. Започна активно да работи. Всички много се зарадвахме, Петер свърши много... и ето я днешната Тангра. Всички продължаваме много да се радваме.

Недоумявам защо някой се опитва изкуствено да направи проблем при положение, че проблем няма.

There are only 10 types of people in this world: those who understand binary and those who don't


Тема Re: пример [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 14:16



В България лесно и бързо се продава всичко... даже и чистотата...
Много често използваш този трик да подхвърляш кал с подмятания без смисъл. Изречението, което цитирах няма смисъл и служи просто за да прокара някаква емоционална идея. КОято е безсмислена.

В Тангра в момента няма интриги. Има работа. Рано е още за интриги. Очаквам че ще заформят на 8-и и след това. Много са тези, които искат да берат плодовете в градината...

Лично аз ако момиче отиде в Тангра, бих го почувствала като непростимо предателство. Не бих била в една среда с момиче, което не подкрепя сестрите си...
Жалко, че не си се родила по-рано, когато съзаклятията, тайните и сакрални организации са били на мода. Не разбирам с какво са ти длъжни лесбийките, че да ги чувстваш предателки. Все още не е ясно защо според теб не може да има лесбийки в Тангра. Единственото, което досега си дала като обяснение е, че ти не си там, а искаш всички лесбийски дейности да минават през теб.
Тоест отново опираме не до дейност, а до опити за влияние.
Толкова години гледахме цирковете на хора, които подменят дейност с влияние. Сега има няколко човека, които наистина искат да работят и са намерили смисъл в това. Като не можете да им помогнете, поне не им пречете!



Тема Re: Какво ново-Za TANGRA [re: netKo]  
Автор prinyo ()
Публикувано02.07.04 14:58



Разбира се, че не коментирам като член на Тангра. Не съм казвал ние - вие. Коментирам отношенията между две организации като човек, който е причастен към случващото се и като човек, който по една или друга причина е запознат с процесите.
Почти нищо от това, което съм написал тук нямаше да го напиша, ако не бях предизвикан. Ако прегледаш повода за написване на постингите ми ще видиш, че те винаги са били в отговор на нещо. Аз нямам желание да коментирам, влияя, подмятам, настройвам и т.н. Но и не мога да гледам как някой приказва лъжи. Та всичко, което съм казвал е било предизвикано.
Аз също съм за разговори и никога не съм бягал от тях. Просто дискусията в дир-а си върви и аз реагирам на случващото се в нея.

Връчването на разпечатани листовки беше нормален ход след това, което направи Куиър с публикуването на така наречения "проект". Това беше удар в гръб и няма друг начин за реакция. Най-малкото Куиър не сметна дори за нужно да уведоми партньорската си организация, че смята да публикува материал в който си присвоява дейността й.
Аз на мястото на Петер щях да реагирам по-остро. Той отделя по някоко часа на ден за това ходене в Мюнхен. Пише писма, води кореспонденция, ходи след всеки участник поотделно да му оправя бакиите... И изведнъж "партньорите" обявяват какви постижения имат - на негов гръб.
И аз знам, че хората най-добре се разбират, когато си говорят наживо. Но среща между Куиър и Тангра трябваше да има преди, а не след, публикуването на абсурдния текст. Нали си даваш сметка за това?
Сега вече, за да може да има среща, Куиър трябва да поправи грешката си и да покаже някаво желание да се държи коректно.


По топика:
Куиър си присвоява не само заслуги. Опитва се да си присвои авторство, родителство някакво. А точно на теб няма нужда да обяснявам защо това е абсурдно. Ти знаеш много по-добре от мен.И още - никога и по никакъв повод не съм и намеквал, че имам нещо общо със създаването на идеята и първите й стъпки.
Както и всички в Куиър знаят, че Станислав вече не е там именно след предишния опит да се "присвои" дейност. Сега някой в сряда обяснявал на Петер, че Станислав още бил в Куиър, а и аз съм бил там. Което пък е вече съвсем невярно. Аз лично бягм от интриги и една от най-големите причини за това, че гледам съвсем положително на Петер и работя с него е защото той е свикнал на интриги и не се поддава на тях, имайка цел и идея как да я постигне. То затова е бил и 10 години шеф на гей организация в Кьолн.

На сайта на Куиър има кратък отчет на свършеното до момента и нищо повече.
На сайта на Куиър има отчет за свършеното досега, написан така, че от него става ясно какво точно е направила Куиър. Това е очевидно за всички. Начинът на представяне на информацията е доста еднозначен. Споменаването на Тангра е веднъж - в скоби. Да оставим настрана, че ако наистина има такъв съвместен проект, то той сигурно би трябвало да е обсъждан предварително, а писането на отчет за това докъде е стигнал който и да е съвместен проект съвсем пък трябва да се координира.
Така че тук не става въпрос на пазарлък какво да напишете, както аз виждам в твоя постинг, а за обсъждане на проект и фазата до която е достигнал , още повече - за оповестяване на тази информация. Това, което те направили, това ще го потвърди всеки малко или много запознат с НПО сектора, говори за липса на партньорска коректност.

Всъщност нещата са доста по-сериозни, ако имаме предвид този текст http://www.queer-bulgaria.org/projects.php?id=1, към който сякаш няма линк, но той все пак стои на сайта, предполага се че го ползвате - например за да пращате преки линкове към него.
В него всичко се представя като проект на Куиър, създаването на Тангра е просто една от целите на този проект. Там пише още : Бюджет: Проекта (ЪТ) се реализира със собствени средства на Куиър България и привлечени частни спонсори
При това са посочени дати от 15 юни, което говори, че съвсем не става дума за написан и забравен текст.


Действащ спортен клуб можеше да има много по-рано - още преди дори да се познаваш с част от изброените хора, ако имаше някакво желание да се разберете със Станислав как да стане това. Моята дилема дали да се намеся да помагам на Тангра или не, (решена след кратък разговор с теб в полза на идеята да не се намесвам) беше месеци преди да се появи Куиър. Тогава, а и преди това, ако бяхте намерили общ език, нещата вече щяха да са доста по-напреднали. Така че официалната регистрация на Тангра може и да е отскоро, но живата идея за създаването на клуба е доста отдавна. Така че поименното изброяване, коеот правиш, е коректно що се отнася до начина по който реално се случиха нещата, след като обаче бяха месеци наред съзнателно задържани, по неясни за мен причини.


Аз лично бих се радвал наистина да няма проблеми, нещата да вървят и хората да са доволни. И работя реално за това. И помагам на всеки, който прояви реално желание за работа. Има достатъчно хора, които се "затварят" в себе си, идеите си , сайтовете си и отказват да погледнат реално на нещата.
А проблем реално нямаше доскоро. Сега го има и Куиър да се прави на учудена, когато го е създала сама, в собствения си сайт, по характерния за нея начин, видим в последните месеци, е неморално.

П.С. Попитай Цецо и Ашо защо Станислав не е в Куиър вече. Те ще ти обяснят, ако все още не е ясно защо част от хората в Тангра гледат подозрително и следят с внимание всеки подобен ход на Куиър. Както се казва - парен каша духа.

Редактирано от prinyo на 02.07.04 15:08.



Тема Re: Какво ново-Za TANGRA [re: prinyo]  
Автор DAEMON ()
Публикувано02.07.04 15:15



Бата-мата...
Ширещата се прозрачност... май води до загуба на ориентирите.

...Въпреки, че знам защо Станислав не е вече в Куиър... но разясняването на въпроса ще прозвучи като злословене по негов адрес... така, че предпочитам да не го правя аз.

И нещо джеминско почва да витае и из делата на Тангра май...


Редактирано от DAEMON на 02.07.04 15:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.