Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 26.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 18:16



Ще позволите ли да ви запитам нещо?!
1.Единодушни ли сте всички,че на хомосексуалните в България е необходима една организация,която да работи в защита на правата им?(организация тясно специализирана точно в това - в борбата за равноправие,разглеждаща интересите на една група от хора (мъже и жени),както държавата съблюдава правата на гражданите си без значение пола)...това е свързано с институции,говорим си за политика,нали така,тази организация нека е Джемини (то друга май и не може да бъде)?!
2.После естествената необходимост налага съществуването на поне две (хубаво е да са само две и точно определени) организации,които да разглеждат специфичните интереси на гейовете ( ...и бисексуалните мъже) и лесбийките ( ...и бисексуалните жени)?!
Това са двете основни неща според мен.
Спортните клубове не са лоша идея и наистина не е зле да има един Спортен клуб за ГБМ (гейове и бисексуални мъже ) и един Спортен клуб за ЛБЖ ( лесбийки и бисексуални жени).
А хората,които имат по принцип сходни интереси все ще се намерят,щом като ще са членове на организациите по точка две.
Ако питате мен,членската маса трябва да е съсредоточена главно в организациите,които се занимават със специфичните въпроси на гей-мъжете и лесбийките,всяка от тях да има свои представители в първата да речем Джемини,които ще представят интересите на хората,които те представляват и съвместно с Джемини ще изготвят необходимото за пред институциите. Нека Джемини пък имат правото като представител на двете малцинства,да се ползва пред съответните органи с гласовете на всеки член от двете общности,направо с гласовете на членовете на двете общности.Хубаво е всеки един хомосексуален да е член на една от двете и по този начин ще има статистика и за хората с хомосексуална ориентация у нас.
Това възможно ли е да стане според вас?!



Тема Re: да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 19:59



Правата (липсата на закони в защита на хомосексуалните) ли фиксираш като казваш "база"?Тази база без отделните субекти е неосъществима,нали се сещаш,че иначе структурата "човек-закон-дължава" е неосъществима?!Базата за мен сме хората,когато ние координираме помежду си действията си и определим интересите си,можем да потърсим диалог с държавата посредством закона,иначе в исканията си изглеждаме смешни пред хората,държавата и дори пред останалите хомосексуални!



Тема Re: Един човек поне ме разбира...нови [re: eлия]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 20:22



Много пари - в какъв смисъл,необходими са много пари за реализацията на това или говорим за намесени лични интереси?
Една организация винаги трябва да има за приоритет интересите на членовете си (или поне на хората,чиито интереси претендира,че защитава,за да оправдае отпуснатите й пари),защото те съставляват тази организация и без нея тя загива.
Добре,нали има вече съществуващи организации,коя е основната идея (причина),която е залегнала в основата на тяхното учреждяване?Ти като член на Билитис и клуб "За Нея",предполагам си запозната с тяхната "кауза",заради която си им станала и член?Ако не греша и двете са обвързани с подпомагане на жените...значи те могат свободно да представляват обединяващата част за лесбийки и бисексуални?!



Тема Re: ........ [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.06.04 21:14



Не мога да осъзная дали си над 40 годишен или просто си сбъркал с десетина години времето си...



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.06.04 21:25



Примерно лесбийките имат проблем с факта, че нямат свой бар.
Мноооооого интересна е тази тема. Особено като се има предвид как ни "взехте" Джордж. И сте си сложили един цербер там да лъже, че имало частно парти. Не ми е ясно като сте решили да го правите затворена кръчма що не си взехте по-интелигентен надзирател поне!



Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.06.04 21:29



издребняваш



Тема Re: ........нови [re: prinyo]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано21.06.04 21:32



Определено е направил, но за пародията



Тема Re: да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано21.06.04 22:43



Като не си започнал случайно с човек,ми кажи как докато нещата на това първо и основно ниво са в положението на орел,рак и щука,ще отидеш на по-горно стъпало?!В случая не говорим за хората без лица,говорим за организации,които се представляват от един или няколко души и техните членове независимо,дали са с лицата си пред обществото или не.Отделните хора диалог с държавата не могат да установят,могат организациите посредством институциите...
Каквото е положението с тези организации в момента в страната,аз на мястото на един законодател изобщо не бих ви обърнал внимание...всичко ми изглежда като множество пръснати думички,които могат да придобият смисъл само,ако бъдат включени в едно логично свързано изречение!



Тема Изясни ми се ...нови [re: eлия]  
Автор color ()
Публикувано22.06.04 12:41



Разбирам вече,какво имаш предвид.
Факта,че единствено тук се говори за сублимните моменти в прохождането на една общност,която изисква статут и равни права,без видимото участие на възлови организации е тъжен факт!А и не е само до организациите,ами и до отделните личности,тъй като тук всеки би могъл да изрази виждането си по конкретните въпроси!
Няма лесбийки и бисексуални ли или нямат желание за "обединение",защото ако имат претенции за права не виждам как другояче ще ги получат!Ако трябва да сме честни,то си е за тях и ако не се напънат да го постигнат,друг на готово едва ли ще им го поднесе!
Друг е въпросът,ако има причини,които им пречат да станат членове на една или друга организация или клуб!



Тема Re: Един човек поне ме разбира...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.06.04 12:47



Мнооого мразя когато ми преиначават думите! И когато си правят волни упражнения с тях с неясна цел. А и когато някой подходи толкова грозно популистки с цел да излее чернилка върху всичко и всички само за да засияе като единствено чист.
Аргументът за финансирането отвън беше, защото ми е ясно кой би се захванал да прави такава организация (дублаж на спортния клуб) и защо би се захванал. Виж тук колко е глътнало досега финансирането на Тангра (лични пари), като това е без Мюнхен -

. Но така или иначе Тангра ще си е спортен клуб по всички правила, така че тук комерисалният момент не е скрит, нито се прави опит да се скрие.
Организацията, която се е затворила в себе си и приема само фианснова помощ си е точно такава по регистрация - фондация. А една фондация е именно това. Колкото и да не одобрявам част от амбициите и методите на Куиър, знам, че там има хора, които също са вложили немалко лични пари, време и усилия за да я задвижат.
Това са четвъртата, дето била придатък на други не го разбрах. А това за тази, която търсела членове на книга за да осигури финансиране - всичко на този свят е с пари. За да работи една организация й трябват пари. Колкото повече - толкова по-добре. Трябват и членове - за да се знае чии права защитава и чии интереси ще подкрепят тези пари. Осигуряването на адекватно харчене е вътрешен въпрос на организацията, както и проблем за донора. Ако те успеят да го решат - чудесно, ако не - жалко.
Не съм сигурен че дир-ът е мястото за информации за протичащите процеси, долкото подобна информация изобщо има. Трудно ми е да нарека всичко това дискусия, защото от доста време дъвчим все едни и същи неща и вече започва да става много досадно в говорилнята.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.