Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 23.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Какво ново [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 11:04



Страхувам се, че в някои отношения съм по-наясно отколкото би ми се искало. Което всъщност беше началото на някои промени в позиците ми.
Не виждам какво общо има това, че сайтът ми е партньорска медия на Куиър с нищо останало. Както потвърди и Mizrahi, Куиър е фондация и се занимава с пари. Не знам до каква степен може да прави своя си политика и т.н. Философията на сайта е такава, че той е отворен за всички, които искат да вършат работа. Дали аз или някой друг лично има нещо против или пък симпатиизира на Куиър е ирелевантно - няма никакво значение - нито за фондацията, нито за някой друг.
Аз както и другите хора, представляваме себе си в организациите в които членуваме. Изключение би било ако човекът заема някакъв ръководен пост в организацията.
Впечатлението, че Куиър е създала и ръководи Тангра е крайно погрешно. Просто не виждам смисъл да го коментирам. Тангра практически се ръководи от Петер и Станислав, които нямат нищо общо с Куиър. Все пак предпочитам да изчакаме общото събрание

преди да коментираме ккавото и да било.
Продължавам да мисля, че няма нишо объркано или объркващо. Напротив - нещата постепенно се наместват.



Тема Re: Какво ново в Джемини [re: dete]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 11:09







Тема Re: Изместихме темата [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 15:03



Честно казано не мога да схвана притесненията ти.
По дефиниция организациите не се дублират. Всяка си има нишата и спецификата. Така че за различните идеи си има и съответните извършители.
А това с бройката съвсем не разбирам защо те притеснява. Изкаш да правиш преброяване или какво?



Тема Re: Изместихме темата [re: prinyo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано18.06.04 16:30



Аз също не разбирам какво иска да каже автора

Когато има необходимост, създават се организации или неформални групи. Ако има търсене, има и предлагане. Това го знам наизуст, защото утре имам изпит по икономика. До този момент аз не виждам противоречие в мисията на всяка от тези организации, така че не виждам къде е проблема хората да членуват в повече от една. Още повече, че тези, които изброяваш малко или много работят в полза на хората с "различна" сексуална ориентация.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Изместихме темата [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.06.04 16:37



Ако аз сега основа клуб на гей градинарите, 100% след месец - два още двама човека ще основат клуб на гей градинарите. За какво му е на Билитис спортен клуб? Или и тук ще променим акцента от дейност към влияние? Че малко ли беше натиска над Тангра? Или като не можем да влияем някъде ще си правим дублаж? Помисли трезво и ще разбереш кой от къде и как се опитва да тегли чергата. Ще разбереш и една от причините за промяната на позициите ми.
Не смятам, че е особено притеснителна появата на конкурентни организации. В крайна сметка ще оцелее тази, която върши работа, а не която просто говори.


Не знам за нови групи, защото постепенно бях изолиран от потока информация за лагера на Куиър. Но затварянето е също доста сериозен алармен звънец. Що се отнася до нови спортни клубове - не мога да се сетя какъв шанс ще имат навън (в Европа например), но гледайки близките до Куиър сайтове мога да предположа че се готви дубъл на Тангра.

Редактирано от prinyo на 18.06.04 16:42.



Тема Re: Изместихме темата [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано18.06.04 16:45



Това ме навежда на следния аналог, който за щастие или нещастие не е от НПО сектора.

В България има над 10 сертификационни органа. Последният, който получи правото да извършва сертификация е най-стария в България - Държавната агенция по стандартизация и метрология, сега Изпълнителна агенция по сертификация. Това не попречи да има още 9 сертификационни органа, които имат работа.

По данни отпреди два месеца, в България имаше 700 сертифицирани фирми. Само в София регистрираните фирми са над 200 000. Цифрите говорят сами за себе си.

Всичките десет сертификационни органа предлагат сертификация. Фирмите, които се серифицират, избират един от тези 10 на база на цена, методология и крайни резултати, т.е. какво получават за своите пари. Това не значи, че едните са сбъркани или другите. Просто и едните, и другите имат своите доводи да се обвържат с точно определен сертификационен орган.

Мисля, че когато говорим за ЛГБТ, трябва да е ясно, че не говорим за една тълпа народ, която може да бъде "разделяна" или "преотстъпвана". Трите лесбийки във Враца са достатъчно интелигентни да изберат сама за себе си всяка къде иска да членува или с коя организация иска да работи. Аз не виждам конфликт или драма в това, това е въпрос на избор и лична преценка.

Освен това сятам, че по мисия организациите могат да бъдат сходни, никога дублиращи се. За дублиране може да говорим, когато две организации правят едно и също по един и същи начин, за да постигнат една и съща цел. Това на практика обаче е невъзможно, защото винаги една от двете го прави по-добре, по-бързо, за по-малко пари или постига по-ефективен резултат. И именно това се нарича конкуренция в стопанската сфера, а конкуренцията в стопанската сфера движи прогреса и пазарните дялове.

Разбира се, аз не съм толкова компетентна по НПО тематика, затова допускам, че примера, който дадох по-горе може само аз да го пречупвам през призмата на НПО сектора и допускам, че може и да не съм права.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.06.04 16:42



Отговорила си ми ей така, колкото за да има. Но това не ти е попречило да се задълбочиш в противоречията между теб и теб.
За шанса навън - разбира се че не говорех за състезания. Знаеш много добре за какво говоря и защо са всъщност всичките търкания.
Хем се оплакваш, че имало много организации които се дублирали и хората не знаели къде да отидат, хем се опитваш да защитиш появата на отделен спортен клуб. И то още преди първото обшо събрание на Тангра и преди който и да е да има някакви официални основания да се дистанцира. Значи ако спазим първоначалнаат ти логика то трябва да се предположи, че Билитис ще работи заедно с Тангра и ще помага на Тангра, а няма да се опитва да забие кол. Но едновременно с това се опитваш да ни убедиш, че няма нищо лошо да сме разединени и разпределени в няколко организации, само и само всички лесбийски дейности да са в сянката и под ръководството на Билитис. Изясни малко това противоречие, защото четейки постингите ти не ми е ясно дали искаш хората да са едини или да членуват в организации фантоми.
Изобщо давате ли си сметка, че белите конци личат от далече?



Тема Re: Изместихме тематанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.06.04 20:42



Надявам се, че не си се засегнала от постингите ми. Не съм насочвал нищо към теб персонално. Просто реагирах на факта, че ти се опита да защитиш идея за лесбисйки дублаж на Тангра без да е ясно все още нищо. И тъй като съм съвсем наясно с процесите по "развода" между Тангра и Куиър, затова и реагирах нервно.
Така или иначе не съм искал да те обиждам по никакъв начин, тъй като наистина те уважавам като един от малкото хора действащи наистина. Просто ми се струва че трябва да подхождаш по-критично към идеите за които залагаш авторитета си.



Тема Re: Изместихме темата [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.06.04 14:31



В постинга за "автора" търсиш ирония и пренебрежение, които няма. Даже имаше и усмивка, ако не ме лъже паметта. И азкато теб - само вметка.

Наличие на конкуренция има само в условия на предлагане на стоки, това пак от стопанската сфера, ти сама го пречупи през НПО-призмата. За момента аз не забелязвам особено предлагане на услуги, като изключим някои дребни неща и с изключение на наистина забележителната в моите очи организирана от Тангра спортна подготовка за Евро геймс. Аз като част от това ЛГБТ общество не съм забелязала особено голямо предлагане на услуги от различни НПО-та, които работят в тази сфера нито от Билитис, нито от Куиър, нито от другите неформални. Джемини умишлено не споменавам, защото в момента знаеш какво става в организацията и за масово предлагане на услуги към ЛГБТ обществото в момента не може да говорим. Така че на този етап има само наличие на НПО-та и неформалн организации, но не и конкуренция.

Аз като аз, Аксиния, и като аз, координатор на Джемини се надявам да стигнем до момента, в който имаме конкурентни организации, в това число и неформални. Конкуренцията кара хората да работят по-добре, по-качествено и по-бързо. В реалния свят няма обстановка на пълно партньорство, има частично партньорство между сходни организации.

Връщам се пак на моите любими сертификационни органи и НПО-тата. Не забравяй, че има една огромна и ключова разлика между двете. Между фирмата Х и сертификационния орган У има договор с котация, т.е. с финансово обвързване между двете страни. Тук е и основната причина една фирма да избере само една сертификационна организация - защото не иска да плаща два пъти за един и същи сертификат. Тук не споменавам за имидж, нито за методика.

В НПО-тата няма такъв договор между членовете или съмишлениците и организацията. Да не говорим, че става дума за организация, създадена и работеща на демократичен принцип на свободен избор. Давам ти пример - ако Джемини не се занимава с организиране на спортни мероприятия, но да речем двама от нашите членове искат да участват в такова, при наличието на Тангра, ние ще ги свържем с тях или ще намерим начин да организираме съвместно мероприятие. Ако не двама, а повече от нашите членове имат необходимост Джемини да организира спортни мероприятия без участието на други НПО-та, тогава Джемини ще организира.

Славата, за която говориш, неминуемо носи пари. Така че аз не мога да кажа, че някой работи в тази сфера за слава или пари. Поне Джемини не. Парите са средство и без тях няма как да стане. Но не е задължително да бием тъпаните, когато сме постигнали нещо. Когато един човек добре си е свършил работата, другите около него казват: Ние всички свършихме добре това, ние сме добър екип. Това се отнася до организациите, а що се касае до отделния човек, тези, с които се срещнах определено не търсят своите 15 минути, а имат далеч по-човешки и обикновени нужди от това. На тях не им трябва организация, покрай която да блеснат, а такава, която ще им направи живота по-лесен и по-спокоен.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: ........нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.06.04 12:18



В момента няма смислена и пълноценна структура!
това е.
Всичко е една пародия.


Дефинирай "смислена и пълноценна структура" и посочи поне едно нещо, което си направил за да има такава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.