Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 25.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: да ви попитам...нови [re: Nikam]  
Автор color ()
Публикувано22.06.04 12:52



Прав си,но не мога да се съглася,че до момента Джемини е била такава организация-поне не напълно,защото за мен ако е била до сега единна и подкрепяна,но подкрепяна не отвън,а отвътре от хората и организациите,вече щеше да е установила определени взаимоотношения с тях и редом с тях да защитава единните интереси на общността,защото едва ли са толкова различни!Което не значи,че не би могла да го постигне...
Лично мнение,не е задължително да го споделяш!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.06.04 12:59



Факта,че единствено тук се говори за сублимните моменти в прохождането на една общност,която изисква статут и равни права,без видимото участие на възлови организации е тъжен факт!
Какво трябва да означава видимо присъствие на възлови организации?

Това, което пречи на хората да стават членове на няккави подобни структури е, че е имало досега една единствена организация, която като се е видяла без конкуренция и без надзор се е затоврила и е започнала да прави каквото си иска. И повечето хора се чувстват предадени, излъгани или пренебрегнати. Новите организации засега не успяват да стигнат до хората и да ги убедят в добрите си намерения. Аз например, макар да съм по-вътре в процеса, чувам за Билитис от Елиа и от няколко човека още. И в съзнанието ми остава идеята за някаква тайна организация, която не само че не се рекламира и не търси публичност, но се и опитва да се скрие.
Куиър направиха една брошура, обаче не съм я виждл никъде. Не да не ходя по специализирани заведения или нещо такова. Просто липсва ПР. Малко изключение в случая е Тангра, която разпространява картички и ще лепи плакати скоро, а и успя да сформира лесбийски баскетболен отбор във Варна (забележи - във Варна, а не в София - защото там не става дума за влияние и парцелиране), като се готви да прави регионални структури и в други градове. Джемини успя да събере хора в няколко града, което дава надежда, че хората са готови да й дадат втори шанс. Но да се говори за силна организация в момента е немислимо. Моята надежда е, че ще можем да си позволим подобни приказки след година две.



Тема Re: Един човек поне ме разбира...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.06.04 18:07



Пази Боже, никога не съм смятал и казвал, че мястото за обсъждане на тези неща е в офисите... И не смятам, че е лошо, че Дирът стана място за обсъждания, макар че по принцип съм анти дир-нически настроен. Тук никой не се меси, не цензурира, не пречи на разговора със сила. Само Никам от време на време се включва да каже "И едните, и другите са маскари! А вий, вий сте идиоти!", но това се преживява.
Мисълта ми беше, че не може да се каже, че има някаква пълна информация за процесите. Всъщност дискусията тук се изнася основно от 4-5 човека, които казват някакви неща и наблюдения, но и често влизат в противоречие.
Аз имах желанието да направя в сайта си хроника на тези събития и за известно време успявах. Идеята ми беше да не заемам ничия "страна" за да мога като независим наблюдател да следя случващото се навсякъде. Оказа се, че засега това не може да стане. Преди няколко дни ми казаха, че сайтът бил станал рекламна витрина на Джемини. Но по едно време беше пълен с Куиър. Всичко зависи от това кой колко е отворен и дава информация. Разбирам сега, че Куиър ходили на някакъв женски форум. Но кой да пусне едно текстче? Никой. Аз трябва да се консултирам с оракулите за да знам какво правят организациите. Ако Цецо или Милен бяха казали "Павка, пусни това текстче или тази информацийка", аз щях да го пусна, както съм правил винаги. Обаче не... Сърдити ли са, не знам...
Така или иначе никога не съм смесвал моите лични симпатии или антипатии с политиката на сайта и не съм отказвал съдействие на никого. Та идеята е, че се оказва много трудно да се осигури адекватна и пълна информация за всичко това, което става.

Тоест не съм съгласен, че "но не на пишещите тук е вината, че друго място за информация няма."

Не виждам какво толкова неясно има в думите ми за лесбийски дублаж на Тангра в София. Очевидно тези, които го направят, ще имат за цел да се опитат да прокарат някой друг проект за него. Точно това обаче ще им е трудно да направят.
Отделно, че ще им е трудно дори в някоя международна организация да зачленуват.

Това за некомерсиалността е малко сложна тема. Аз също съм некомерсиално настроен. Ако някой си мисли, че 5 лева на месец приходи от сайта покриват домейни и хостинг на три сайта общо - много се лъже. Дори се усещам, че все повече пари от заплатата ми отиват за разни неща в тази насока.
Специално при Тангра - не виждам нищо лошо в "инвестирането", дори напротив. Стъпването на крака на общността ще означава, че тя самата ще започне да се грижи за себе си и ще спре да реве и да чака донорите да подадат биберона за да посуче малко...



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано23.06.04 02:07



пълни измишльoтини! Отрязали им били достъпа. Няма такова нещо. Сливен, Карнобат и Габрово малки градчета ли са?!? Какви тогава са Търговище и Попово-сигурно селца?Географията ти куца мен ако питаш, щом нареждаш Пловдив, Ямбол и Шумен на едно, а Габрово и Сливен слагаш към малките градчета.

Положението там наистина е кофти и хората черпят информация от нет-а или от познати себеподобни.

Едва ли някой би орязал достъпа до лесбиан страници-интереса към тях е не само от хомосексуални момичета, а и от голяма част хетеро момчета, така че просто няма логика в написаното от теб. Да се спре дадена страница е лесно, но да се ограничи достъпа до гей тематични страници... хм тук нещата граничат с научната фантастика-никак не е лесно и едва ли някой би се заел...

Хората страдат!
Масово тези хомосексуалисти се обърнаха към чата на Глобул, защото там има една стая Адам и Адам, в която хората се опитват да влязат!


Обърнали се към Глобул и "опитват"?!?Значе не могат да влезнат, така ли? Или изкара, че Глобул са хомофоби... айдеее страшно стана Да не би да е нещо от обхвата или не пишат правилно командите?!?

знаеш ли, че има и клубове, които са отрязали достъпа и до форумите на дир-а?

честно ти казвам, не знаех!!! Тематичните клубове са два-"адам и адам" и "ева и ева". В единия съм модератор аз, а в другия едва ли колежките имат нещо против Сливен, Ч. Бряг, Свищов, Ловеч, Карнобат, Габрово, Севлиево. От кога го добавиха това новото меню бан по град към опциите, че не разбрах, днеска съм натварен нещо на Долна Митрополия?

Редактирано от BBourgas на 23.06.04 02:09.



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор prinyo ()
Публикувано23.06.04 12:17



От компютрите в Университета също не можеш да влизаш в такива сайтове ( с определеени ключови думи в имената). Зависи какви точно компютри си гледал - в какви мрежи са били включени.



Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано24.06.04 05:13



Добре, обясни на нас-непросветените, как става това ограничаване до такива сайтове и до клубовете на дира. Ако човек търси в търсачка? или кмета/директора-комунист е супер умен пич (може да стигне до Уормс Армагедон без чужда помощ!) и премахва от търсачките като напишеш думата 'гей'... премахва я и ти излиза 'резултати от търсенето: няма резултати' И хората си викат - щом в мрежата няма писано за гейове, значи аз нещо съм се сбъркал... Цецкееее, идвай, щта скъсам, ма!

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Не ме разбра... [re: dete]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано24.06.04 10:18



Това с Цецка ми хареса!!!!!!!!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: prinyo]  
Автор color ()
Публикувано25.06.04 11:33



Наистина ли не можеш да се сетиш какъв смисъл има вложен в това изказване?!Когато една организация претендира или се приема за основна в дадена област за определена страна,то тя трябва да се погрижи информацията за упражняваната от нея дейност,проведени мероприятия,подети инициативи да достигне до хората,посредством местата,които се посещават от заинтерисованите,а не да се разчита само на това, те да посетят сайта й!Ще предоставят информация на други сайтове,други организации,във форуми и прочие-това е истинската комуникация и истинското желание за постигане на нещо реално...и тогава и хората ще си дойдат,и подкрепата от обществото и бавно,но славно ще се постигне признание,интеграция,желание за диалог...ще има хора,които ще се обърнат и ще я (ги) попитат,"какво ви е нужно?".И тогава ще могат да са горди с това,което са...или в което са се превърнали!
Трябва публичност на вижданията,идеите,приоритетите,инициативите...
Не знам дали се изказах точно,за да ме разбереш,който (която организация) казва "Ние работим за ЛГБТ-общността",трябва да има прозрачна политика,трябва да е отворена към отделния човек във всяко едно отношение,защото това ,което прави или е насочено към хората или е бошлав работа-става като "Вижте ни кои сме!" и да не сърдят като в отговор получат "Какви сте вие,че й претенции имате!".
Това е,мисля че си съвсем наясно какво исках да кажа,а и по-нататъка в диалога,доколкото прочетох,има хора,които много ясно са го представили по един или друг начин!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.06.04 13:44



Не разбрах защо си мисиш, че това не ми е ясно и защо счете за нужно да ми обясняваш неща, които аз вече съм писал.
В момента отворени за информация са Джемини и Тангра. Това вече го писах преди два постинга. Аз не смятам, че е работа на организациите да коментират дейността си. Те просто трябва да дават информация за нея.



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано25.06.04 18:48



Да кажеш за едно подобна организация, че не трябва да коментира дейността си, а само да информира за нея, е все едно да кажеш за една партия, че не трябва да обяснява политиката или постъпките си, а само да информира за нея.
Когато една партия говори за постъпките си тя не ги обяснява, а ги оправдава и популяризира. Това е популизъм най-често. Но в никакъв случай не е иу не може да бъде обективно предаване на информация.
Работа на независимата журналистика е да намери истинските причини и подбуди за едно или друго действие, да даде възможните тълкования, коментари и така нататък.
Същото важи и за примера ти с футболистите. Не е работа на футболни отбор да съобщава кой с кого е пил, с кого се е карал, кого е ебал, кого е псувал и прочие... Това е работа на медиите - независимите и силни медии, които вадят иостината такава каквато е, често неприятна за официалните източници на информация.
Моето желание беше именно такова - да се опитам да направя една независима медия, която да може да следи процесите, да осведомява и да коментира. Но се оказа, че все още е рано. Има прекалено много работа за вършене за да си позволи човек лукса да гледа от страни и да се прави на наблюдател. Затова си избрах две от организациите - тези, които смятам, че ще ми позволят да работя най-адекватно за идеите, които имам (имат).
Самите организации, както и партиите и отборите, не са длъжни да ти дават сами "жълтата" информация. Но би трябало да не ти пречат да я публикуваш, ако се добереш до нея. Или би трябвало да отговарят на неудобните въпроси, които им зададеш. Но инициативата в този случай трябва да дойде от теб.


Време е да се разбере, че вече големите проблеми които ни бяха спускани от чужбина като цели ги няма... и остава ние на местно ниво да се грижим за нещата.
Кои големи проблеми са били спускани от чужбина? И вече ги няма?


А не даже да не знаем имената на някои от тези, които ни представляват, да не говорим за лицата им, да не говорим за това какво точно правят, да не говорим за това, което мислят да правят и пътя по който мислят да го постигнат.
Членските формации представляват членовете си. Нечленските представляват интересите си. Останалото е популизъм.


какво смята да прави Джемини след като отново възобнови дейност?
Ами попитай ги. Ако смяташ, че тази тема представлява интерес за теб и за читателите на твоя сайт - попитай ги. Те няма да ти откажат отговор.
Както направих аз преди време -


Гледайки сега по-отвътре на нещата ми е ясно, че в близко бъдеще Джемиони има да прави едно едиснтвено нещо - да се стабилизира, да трупа наблюдения и членски потенциал, както и идеи за проекти, разбира се и за начини за тяхното финансиране и изпълнение.

Куиър е фондация. Там намирането на пари е без алтернатива. Въпросът обаче е за кого са тези пари и какви ще са целите на проектите. Куиър все още няма реално действащ проект и засега е просто едно голямо добро намерение.

Билитс както вече казах ми е абсолютно неясна структура. Може би малко излизане на светло няма да й се отрази зле.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.