Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 11.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Не ме разбра...нови [re: Nikam]  
Автор dete (вълк)
Публикувано26.06.04 00:45



Не, не ми прави кеф такива неща, просто наистина съм непросветена в тези неща. Не, не знам какво значи системен администратор. Наистина. И понятие си нямам как може да се отреже достъп.... щом приньо е писал, ша прочета... просто не съм чела всички мнения. Дължината понякога ме съсипва.

неосъзнато...ще крещя...от оранжево и очи през стъкла


Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: prinyo]  
Автор color ()
Публикувано26.06.04 12:19



Защото ми зададе въпрос,ако ме беше разбрал правилно или по-точно,ако се беше опитал нямаше да ми задаваш реторични въпроси!
Никога не са ми допадали общите приказки - информиращи за упражнявана дейност,бягащи по повърхността на проблема и предназначени за масите и притъпяващи сетивата!Наясно си гледам с нещата и още по-осъзнато размиваш нишката като един "добър" политик,работещ "за народа"!
Елия много ясно ти обясни някои неща и е адски права за тях,докато се гледат интересите само на членовете,никой няма право да използва гръмкото "Ние работим за ЛГБТ-общността"!!!
Отворена за информация е Джемини,която е замразена,и за какво ме информира?!Тя в момента не информира,а търси контакт и упражнява популизъм!
А информацията,която дава Тангра е за нещо,което няма да ти помогне особено за интеграция!



Тема Въпросите изискват отговори...нови [re: prinyo]  
Автор color ()
Публикувано26.06.04 12:20



Защото ми зададе въпрос,ако ме беше разбрал правилно или по-точно,ако се беше опитал нямаше да ми задаваш реторични въпроси!
Никога не са ми допадали общите приказки - информиращи за упражнявана дейност,бягащи по повърхността на проблема и предназначени за масите и притъпяващи сетивата!Наясно си гледам с нещата и още по-осъзнато размиваш нишката като един "добър" политик,работещ "за народа"!
Елия много ясно ти обясни някои неща и е адски права за тях,докато се гледат интересите само на членовете,никой няма право да използва гръмкото "Ние работим за ЛГБТ-общността"!!!
Отворена за информация е Джемини,която е замразена,и за какво ме информира?!Тя в момента не информира,а търси контакт и упражнява популизъм!
А информацията,която дава Тангра е за нещо,което няма да ти помогне особено за интеграция!



Тема ... е де даде грешка!нови [re: color]  
Автор color ()
Публикувано26.06.04 12:25



Извинявам се за двата поредни постинга!



Тема Re: Изясни ми се ...нови [re: color]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.06.04 17:33



Не съм ти задавал такъв въпрос. Имам чувството обаче, че вече сме си говорили с теб, но беше с нерегистриран ник. Ако не е било така, просто стиловете ви съвпадат значи.
Аз нямам нищо против да робуваш на каквито си искаш предрасъдъци, но истинта за организациите е наистина проста. Членските защитават интересите на членовете си, нечленските - на ръководството си. Въпреки че доста често има смесване... Това е лично мнение, не изразява ничие "становище". То е продукт на много наблюдение и здрав разум.
Няма значение дали информацията, която организациите дават ти е интересна или не. Факт е, че в моемнат само тези двете дават каквато и да било информация.



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.06.04 17:41



Не намесих сайта нарочно, просто като пример. Не е важно.
Организациите не могат да представляват интересите на ЛГБТ общността. Те биха могли да ги защитават дотолкова доколкото ги разбират. А именно членската "маса" (ще ме прощавате за грозниз израз) е тази, която оформя начина по който организацията гледа и вижда проеблемите на цялата общност.
Ако аз си стоя в ъгъла и си страдам тихо, няма кой да ми защити интереса, просто защото не знае какви са ми проблемите и желанията. По дефиници е невъзможно някой да "представлява" интересите на общността. Няма как да бъде легитимиран този някой.



Тема примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано28.06.04 18:55



Ето ти един изключително грозен пример за това как организациите дават информация за дейността си:



Написано е доста хитроумно и създава впечатление, че е развита дейност. Не знам точно кога и как са го измислили този проект, но като погледне човек страницата и прочете остава с впечатлението, че са се спукали от бачкане. Но е много любопитно да кажат колко от тези 22 225 ЕВРО са осигурили те и изобщо какво е тяхното реално участие в "проекта". Тъй като съм достатъчно наясно с процеса, знам че имам основание да се възмущавам от "инфорамцията". Интересно е, че не са анализирали правилно последиците от опита да "вземат" проекта за Болкан Бъс-а под крилото си, което беше и причината за развода с Тангра. Изобщо вече започва да се очертава един неприятен Куиър стил...



Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано28.06.04 19:53



Понеже Джемини е организация, а ти в постинга си говориш за организации, не се стърпях да запитам конкретно за Джемини, за която се чувствам отговорна:

1. От какво съдиш, че организацията не е "отворена за информация" и в този ред на мисли какво се случва и защо се случва?

2. Издребнявам, наистина, но как съдиш за числеността на членската "маса", дали е под или над 100 или точно 100? Ако говорим за ЛГБТ НПО-та в България, нека е ясно, че единствената, която е на членски принцип е Джемини.

3. Споделям напълно мнението на приньо, че това са си жълтини кой кого наплюл, как го наплюл, другия как отвърнал на наплюването и т.н. Наистина ли смяташ, че повечето хора наистина ги интересуват такива неща, абсолютно несъществени за изхода на срещата, ЗАЩО са се събрали хората и КАКВО искат?

4. Стратегическата цел на Джемини е кратка и много ясна - Общество, в което различието се приема, в което лесбийки, гей, транссексуални и бисексуални се приемат като равнопоставени граждани на Р България. На въпроса „а сега какво”, отговора беше толкова много пъти предъвкван тук и не само тук, че просто ставаме безкрайно досадни ако пак го обясняваме.

5. За да има становище или официална позиция на която и да е организация, тя трябва да каже ЧИЯ е тази позиция, на ръководството, на членовете й, на сподвижниците й, на кого? Както казах и на теб лично и на сайта на Джемини, няма едно мнение ЗА или ПРОТИВ браковете или парадите, поне на срещите, на които се видяхме с много хора из цяла България, нямаше. В този ред на мисли, каквото и да е становище или позиция по тези въпроси са по-скоро личното мнение на шепа хора, което обаче няма тежест. Тук си позволявам да се върна на един твой пример за това как Джемини не е накарала членовете си да не гласуват за Жорж Ганчев, а ги е посъветвала да гласуват по съвест. Ти спести цялата истина, предполагам по незнание, която беше, че Джемини е разпространила кореспонденцията си с Ганчев и в заключение е посъветвала членовете си да гласуват по съвест. Ако беше се случило обратното - Джемини да каже на членовете си да не гласуват за него, не само аз, но сигурна съм и Десислава нямаше да сме в Джемини още, защото такъв тип организации не процъфтяват, а напротив. Джемини е НЕПРАВИТЕЛСТВЕНА, а не политическа организация.

6. Въпреки, че Джемини е замразена, както става ясно от официалния сайт на организацията, тя не е умряла и липсата на външно финансиране не ни спира да правим нещо, макар и не толкова мащабно не само за членовете си.

7. какво смята да прави Джемини след като отново възобнови дейност? Конкретно, ясно и точно с начертани цели, път към тези цели и алтернативи. Чула съм че имали проекти. Кога ще ги видим и обсъдим? Или това не е наша работа? Нашата е да ги изпълним ли? А ако няма пари от чужбина в каква посока вижда дейността си Джемини? Единствения и най-пълния отговор на тези въпроси ще прозвучи грубо, затова ще го пропусна и ще отговоря на този, който смятам за по-съществен. Всички нови проекти на Джемини не са тема на дискусия, преди да бъдат пуснати, тук, а от хората, които са ги писали и които ще ги изпълняват - членовете на Джемини. Не ме разбирай погрешно, че това значи, че ще изсипем информацията като факти, без изобщо да питаме как е, ок ли е, предложения, критики? сигурно си забелязала, че рядко пиша тук в отговор на някоя тема. Причината е, че клуба е превърна малко в говорилня, в която докато си чешем езиците и си обясняваме хипотетични въпроси и казуси, в офиса ни чака много работа, която с писане и обяснения тук няма да се свърши, а и честно, изморява ме все да пиша на хора, които не ги интересува, а просто си говорят. Който наистина го интересува какво става в Джемини, какво правим и защо го правим, ни пише на офисния мейл или направо идва в офиса.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Е как така....?нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано29.06.04 13:30



Смятам, че темата вече е доста изчерпана и всеки следващ постинг е просто празнословие. Явно си останала с погрешни впчеатления, защото аз не съм платен представител на организация с чуждестранно финансиране. Това са факти. Въпросите ми бяха зададени именно към теб, защото именно ти зададе тези въпроси и на мен ми е интересно какъв е отговора на въпросите ми.
За да не не останеш с впечатлението, че само тук си задаваме въпроси, уверявам те, че въпроси ни се задават всеки ден и досега нито един не е останал без отговор.
Това за многото пари, котио получаваме отново ме озадачава, защото аз и Деси сме първите, които щяхме да разберем дали е така. С други думи, тази тема става вече малко досадна, изчерпана и малко празнословна.
Както няколко пъти казах, офиса е отворен за всички, които искат да знаят нещо за Джемини или да коментират нещо. Този клуб не се казва Джемини и аз не виждам основание да се прекръщава Куиър, Джемини, Тангра или каквото и да е. Всяка организация от изброените си има сайт и там е мястото да обсъждаме конкретно организационни решения или действия.
Тази тема стана като пенсионерските клубове, в които вечно се обсъжда Царя, правитеслтвото, Фердинанд едно време и пенсиите и става просто говорилня.
За мен нещата са ясни, ако на теб или някого нещо за Джемини не е ясно, мейла ми е публикуван в инфото ми тук, адреса и телефона на Джемини съшо са известни, така че всички въпроси са добре дошли на подходящото място.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: примернови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано29.06.04 13:57



Тангра не е дете на Куиър, не е създаден от Куиър, не знам доколко е бил подкрепян и финансиран от Куиър. Кой ти е казвал такива неща?
Знаеш ли как и защо Станислав напусна Куиър?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.