Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: До такава степен...нови [re: Lira Emerald]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано03.02.23 08:47



Те просто от всичко разбират


Бе толкова ли не могат да си мълчат. Толкова ли нещо ще стане, ако не се изкажат
Що ли се занимавам с глупости и аз



Тема Re: никакво родителствонови [re: NUT]  
Автор 4ereshka2 (стар клубар)
Публикувано03.02.23 09:56



Щом жената е на 20г+ много е рано да я отпишеш да има деца.
Противозачатъчните са вредни, но много по вредно е ако се стигне до аборт.
Питала съм за хапчетата доктор на когото вярвам
(на малко доктори вярвам) и ми каза, че не препоръчва.
Всеки решава за себе си.



Тема Re: Като не ти работи вече жезъла...нови [re: Lira Emerald]  
Автор PekoHcTpykTop (дарвинист)
Публикувано03.02.23 10:24



И да не работи, моите събратя, къде се занимават с химия,

. Очакваме твоите посестрими да измислят хапче да обърнат стареенето.

Z

Тема Re: До такава степен...нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.02.23 12:21



тя, авторката, че е в пет на въртележката, не го знаем от вчера.
Ама и ти с твоите "компетентни" мнения за сичките гинеколози на света,
не падаш по-долу. Щото то, по-долу просто няма накъде.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: До такава степен...нови [re: alisalisa]  
Автор Lira Emerald (Happy dreamer:))
Публикувано03.02.23 12:49



Хиперболизираш! Наясно си, че съм го написала принципно.

Иначе, поне от 3-ма мастити гинеколози Д-р Владимир Каменов, д-р Младенчев от Шейново и д-р Саздановски/мои познати и консултиращи ме/ съм го чувала в личен разговор навремето, когато ме е вълнувал този проблем.

За нераждали жени дълговременна употреба на противозачатъчни не са препоръчителни, освен в случаи на проблеми с менструацията и някои заболявания. При проблеми се предписват за урегулиране на цикъл, овулация. След възстановяване на менструацията в норма не е препоръчително да се продължават. Препоръчва се бременност!

Но случаят на девойката на Нутата може проблемът изобщо да не са противозачатъчните!

Има си доктори да си ходят на прегледи при тях. Аз пиша на основа мой личен опит!

За справка: никога през живота си не съм пила противозачатъчни!
В периода 25-35-та година имам 4 аборта и след това нормално, естествено раждане на 40г



Така че и абортът не е проблем...при всеки е различно!



Тема Re: До такава степен...нови [re: Lira Emerald]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано03.02.23 13:07



За справка: никога през живота си не съм пила противозачатъчни!
В периода 25-35-та година имам 4 аборта и след това нормално, естествено раждане на 40г


че точно в този ти период, когат си забременявала като добитък без презервативи, гинеколозите масово препоръчваха противозачатъчни хапчета, дори на мои приятелки с нередовен цикъл ги изписваха за регулиране на цикъла, а не толкова за предпазване от бременност. Нераждали приятелки.

Теб не не знам що не си пила и пак си забременявала и абортирала при наличието на презервативи, но аз пих няколко години в началото на половия си жувот - 18-22. Ни депресия, ни безплодие, ни рак ме фана, спрях ги от чиста суетност - ЕЖК масово твърдеше, че имали страничен ефект засилено окосмяване на телесата.



Едно им признавам - допреди пиенето без друго редовният ми в рамките на +/– 4-5 дни цикъл, проработи като часовник - до дата и час. Даже и не космясах допълнително, ама пусти страх случайно пък някой ден да не се събудя като маймун...

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, Liya, saksun, NUT, jumbles

Тема Re: До такава степен...нови [re: alisalisa]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано03.02.23 14:28



Масово хората използват абортите като противозачатъчно средство. Винаги съм се чудила, не само аз, а и толкова много приятели лекари, какво е това невежество.

Но.... факт!

И аз пиех, мъжът ми е лекар и неговите колежки АГ и съпругите на колегите АГ, също пиеха контрацептиви. Пиех 4 години преди първото ми раждане, пиех ги и 6 години преди второто.

Важното е, да се уцели правилното хапче. Дори са препоръчвани за регулация и против рак.

След второто дете-спирала. ТОЧКА!
Изкарах си живота без аборти!

Невежество плюс страх плюс слушане ЕЖК е равно на... не знам, да не слагам квалификации, но съм потресена... жени на 50 плюс

. П редават и на щерките, да правят аборти, вместо цивилизовано да се предпазват.
Между другото, ти го знаеш, след спиране на противозачатъчни, вероятността да забременееш се повишава.

Проблеми от такива хапчета има само в един случай : пият без почивка. нормалното е : на 3-4 месеца, един месец почивка. Тогава вече, за един месец, дъждобрана!



Тема Re: никакво родителствонови [re: NUT]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.02.23 16:04



Пероралните контрацептиви (приемани през устата противозачатъчни) имат своите плюсове и минуси, които се преценяват от акушер-гинеколога при назначаването им.

Те не се използват само като метод на предпазване от бременност. А и в следните случаи:

– регулация на нередовен менструален цикъл
– поликистозни яйчници
– аменорея (липса на менструация)
– ендометриоза (състояние, при което маточната лигавица покрива други органи, не само матката)
– дисменорея (болезнен цикъл)
– други, да не се разпростирам

Основният им страничен ефект е повишаване на риска от тромбози. Нещо важно: главно при пушачки и при жени с наднормено тегло.
Ако това не изрека на изпит по АГ като главен неблагоприятен ефект – ще ме скъсат.
Също, което добавях: аденом, дори множествени, на черния дроб като възможен нежелан ефект. Това е доброкачествен чернодробен тумор, рядко се среща.

За пероралните противозачатъчни се знае, че намаляват риска от рак на яйчниците и на маточното тяло.
Увеличават леко риска от рак на маточната шийка.

Всичко е в преценката полза/риск.

Добрата ваксина е наличната, а най-добрата - поставената.


Тема Re: никакво родителствонови [re: 741]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано03.02.23 16:09



лекар го е казал - била е със съпругът си при специалист
дори и нея я налази хашимотото



Тема Re: До такава степен...нови [re: alisalisa]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано03.02.23 16:13



а ти 24ч в денонощието си на въртележката!!!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.