Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 27.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: До такава степен...нови [re: MilaO6]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано04.02.23 20:16



В училище наблягах на корен квадратен, тангенс и котангенс. Точна нАука, ясно и прегледно. Псувах есетата на тема "какво е искал да каже авторът?". Беш ли ма'аим - си мислех - да не съм им у главата. И кво се оказа накрая? Тангенс и котангенс се оказа излишна информация, но виж "какво е искал да каже авторът?"! Цял живот ми трябва. Гледам и на теб.






Тема Re: До такава степен...нови [re: MilaO6]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано04.02.23 20:35



Тез са ясни. Знаят си ролята и си я следват. Ми какво се очаква от нас, слушащите и четящите?! Да завиждаме кротко, да злобеем явно или да падаме по очи и правим метани?! Разбираш ми объркването, нали.




Тема Re: До такава степен...нови [re: pravil_nick]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано04.02.23 20:52



Явно не си прочела кога съм сложила спирала и не съм била в БГ.
За мен си толкова проста и заядлива, колкото и глупава. Да се разминаваме. Аз го правя, опитай и ти



Тема Re: До такава степен...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано04.02.23 21:09



Учудена съм, че баш тая важна информация съм пропуснала. На фона на това, че съм осведомена всячески за долните ти гащи и тези на Карамфилов.

А за пропускането.. Невъзможно е, сестро. Ти извираш от всяка пора на клуба. Тъй че, ще търпиш.. като мен.






Тема Re: До такава степен...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано04.02.23 21:11



Не искам да се меся, когато две жени си скубят косите, ама да наречеш баш нея “проста и глупава” е нелепо. Не е нито едно от двете.



Тема Re: апропо,нови [re: MilaO6]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.02.23 21:14



За народна медицина с билки съм за.
Ако е свързана с баене и вещерски практики - против.
Важното е човек да е честен и да отчита "Това го мога, а това - не".То и при дипломираните лекари го има.
Имаше една прочута - Дупница, при Бешико, ул."Фенерка", баба Верка.Правеше мазила за изгорено, алопеция, такива неща.
В Петрич - дипломиран фелдшер, наричан Доктора.С интерес към народните лекове.И той правеше мазила за изгорено, рани , белези, кожни заболявания. С индивидуален подход. Доколкото схващам - варианти на " благия мехлем - може да съдържа мед, восък, други пчелни продукти, зехтин, чиста мас или кой, билки.Различни варианти на съставките и съотношението.



Тема Re: До такава степен...нови [re: pravil_nick]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.02.23 21:18



Ааа, аз не са чудя хич биля! Кръстя се и благодаря, че не съм се родила у тоа край



Инак, не знам какво се очаква от мен и не ща да знам. Рядко чета, ама падне ли ми, не пропускам да му завра носа у хвалотиите, ритник в г.за и толкоз!



Тема Re: До такава степен...нови [re: parvaty]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано04.02.23 21:21



Ти пък .. За сефте да каже нещо различно от за задника си и ти я сецваш. Остави ни да се насладим на мига, баси!






Тема Re: До такава степен...нови [re: pravil_nick]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.02.23 21:21



Ти си била проста и глупава, но нута, албена, димка и прочее са самата висока ентелектуалност! Затуй ружата дружи с тях, щот ей на, колко много може да научи от тях в такава тема, пък и да ограмоти всички останали негрАмотни фусти на нейна възраст у клуба, щот не са били женени за гинеколози! Ей туй му се вика висша ентелектуалност ружина!





Тема Re: апропо,нови [re: tuzlija-179435]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.02.23 21:27



Те едно време билките, лековете, компресите, разтривките, фуниите за болно ухо, опъването при сецване или наместване на навехнато, изкълчено и пр... са вървели с баене, наричане, пеене на определени песни и други подобни. И това си има своето психологическо обяснение и днес - отклоняване на вниманието от фиксация, придобиване на вяра и успокоение, че освен билката, изречените думи ще прогонят болестта и пр...

Редактирано от MilaO6 на 04.02.23 21:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.