Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 03.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Дами канятнови [re: MupaM]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано07.01.21 15:58



иронията ти - е несравнима!!!



Тема Re: Дами канятнови [re: NUT]  
Автор 741 ()
Публикувано07.01.21 16:01



Кашон банани в края на соца и аз съм купувал, като студент :)

Виждам опашка за банани, половинката по това време бременна и се нареждам. В някакъв момент продавачката вика - след половин час токът в квартала спира, няма време да ви тегля на кантар, нататък вече продавам само цели кашони. И се прибрах с кашон, бяха 20 кила. Пораздадох на познати, останалото в хладилника, като тръгнаха да потъмняват пак раздаване, и те така. В крайна сметка не изхвърлихме нищо. Дотогава обаче нямах представа, че не траят, щото преди това повече от връзка наведнъж не бях виждал.



Тема Re: Дами канятнови [re: 741]  
Автор NUT (старо куче)
Публикувано07.01.21 16:22



аз драсках за кашони банани - до като бях малко дете...комунизам на мах!
и родителите ми - подаряваха за новогодишните празници на родата...
само банани и книги!!!





Тема Re: Дами канятнови [re: tia9]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.01.21 08:14



Опашки имаше, но пък имаше и ягоди и ябълки, дето им усещаш аромата на два-три преки

Ягоди - максимум месец. А сега - цяла година и ако не искаш - не си купуваш, щом не ти харесват.

Същото за черешите.

(Не беше с цел да оспорвам прелестите на соца.)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Дами канятнови [re: tia9]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.01.21 15:01



"Тъй де, ама токът))) беше 2лв, парното 8-9 за тристаен, билетчето стотинки." Токът се плащаше както сега според консумацията, колкото потребиш, толкова плащаш. Цената на Квч. беше 1,5 ст. (или 2,0 ст.) дневна и 1,0 ст. нощна. Така че, ако се отопляваш на ток, което правеше цялата страна с изключение на София, сметката при три отоплителни уреда и един бойлер по 2 Кв. които работят средно по 15 ч. на ден, излиза следната:

4 пачки * 2 Кв. * 15 ч.* 0,01 лв. = 1,20 лв. на денонощие

Приемаме, че консумираме само по-евтината - нощна енергия (което е невъзможно, щото тя е само 8 ч. в денонощието от 22,00 - 6,00 ч. ), нека вземем и минимума 15 ч. на ден, което означава да стоиш на студено

, приемаме, че не ползваме други уреди в домакинството - готвене, пране, осветление, хладилник, който работи 24/7....
Това по 30 дни в месеца = 36,00 лв.

Все едно сега 360 лв. ток при 2000 лв. заплата. Доста ще се узориш за навъртиш 360 лв. сметка за ток сега...



Тема Re: Дами канятнови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.01.21 15:07



4 пачки * 2 Кв. * 15 ч. * 0.18лв = 21.6лв на денонощие.
По 30 дни - 650 лв.
При асистентска заплата чисто около 800-900....



Тема Re: Дами канятнови [re: LAMBl]  
Автор 741 ()
Публикувано08.01.21 15:12



Доста ще се узориш за навъртиш 360 лв. сметка за ток сега...

Ми хайде повтори същата сметка дето си дал, при същите уреди и потребление, с днешни цени, да видим дали е чак толкоз непостижимо :)

П.П. Докато се намотая, и поручикът ме изпреварил :)

Редактирано от 741 на 08.01.21 15:14.



Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.01.21 15:21



Поручик, сега хората се греят с климатици, при които консумираната мощност далеч под 2 Кв. - тази на едновремещните печки и радиатори ... и цената не е 18 ст. по-ниска.



Едно време като ученик и студент живеещ сам в една стая с един маслен радиатор плащах по 40 - 45 лв. на месец.
Сега в тристаен апартамент, двама души домакинство, на ток, в най-студените месеци не надхвърлям 220 лв.



Тема Култ!!!нови [re: e ta]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.01.21 15:37



Култ!!!!


Пуснах си по повод темата култови реплики от БГ филми. И попаднах на следното изречено от Чочо Попйоданов (вечна му памет):

"Аз, другарко, и сам не си харесвам ибането".

Цвиля на глас в офиса ....



Тема Re: Дами канятнови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.01.21 15:45



Ламбе, имам цифром и словом двама познати, дето се греят на климатик. С теб стават трима. Всичко останало дето е без ТЕЦ е или на електрически печки, или на твърдо гориво под различни форми - дърва, въглища, пелети.
Доколко се греят на климатик може да се усети дори в София, по чистотата на въздуха.
3-4 климатика по 2000 лева са огромна инвестиция.
Освен туй, под едни -5 градуса да речем, повечето климатици харчат ток колкото една обикновена печка. Понякога и повече.

Цената съм я сложил по средата между дневната и нощната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.