Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Дами канятнови [re: alisalisa]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано09.01.21 00:22



Явно не ме разбираш правилно.
Въпросът не е колко пенсионери живеят в селата, а какво е съотношението пенсионери/непенсионери в селата и в градовете.



Тема Re: Дами канятнови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано09.01.21 00:25



Ми щото COP-ът зависи от външната температура и типа фреон.



Тема Re: Дами канятнови [re: MupaM]  
Автор 2biri ()
Публикувано09.01.21 00:48



Аз съвсем извън темата, но за книгите.

Повечето сайтове имат много добри нови книги на 3 и 5лв. Понеже си купувам, да кажа че има блестяши попадения. Има и масово втора употреба за лев, два или три. А библиотеките са съвсем без пари. Та това с книгите не е заради цената. Просто не четат хората.



Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано09.01.21 01:08



Освен туй, под едни -5 градуса да речем, повечето климатици харчат ток колкото една обикновена печка. Понякога и повече.

Не е толкоз зле положението. В студовете доста пада количеството топлина на изхода, но пада и консумираната мощност. Компресорът има някаква номинална разлика в наляганията до която работи с достатъчно висок дебит. При ниски температури я достига, налягането във външното тяло не може да падне достатъчно, фреонът се изпарява слабо и като няма достатъчно газ, компресорът бръмчи разтоварен и консумира малко.

И коп-ът пада в студа, но не драстично и определено остава доста по-добър от печка с нагреватели. Та и в студовете има смисъл това да работи, пък ако не е избиран с достатъчно резерв по мощност, може да му се помага с още нещо.



Тема Re: Дами канятнови [re: Green Light]  
Автор 741 ()
Публикувано09.01.21 01:19



390 лева е все едно една духалка 2-3 квт непрекъснато включена. С една духалка цялата къща едва ли ще затоплиш, тъй че климатиците сигурно ти дават доста повече топло от нагревател. Та не се шашкай твърде за тез -5 градуса, определено не е толкоз зле.

Топлоизолация на стените и отгоре на плочата под покрива има ли?



Тема Re: Дами канятнови [re: 741]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано09.01.21 01:27



В студовете доста пада количеството топлина на изхода, но пада и консумираната мощност.

Е кел файда да ми е студено, пък да дърпа ток, ако ще и да е по-малко?

А и като тръгне да замръзва външното тяло и трябва енергия за размразяване...



Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор 741 ()
Публикувано09.01.21 01:33



Като го вземеш достатъчно голям, нито ще ти е студено, нито ще трупа лед.
Проблемите идват от прекалена икономия.



Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано09.01.21 01:35



Е кел файда да ми е студено, пък да дърпа ток, ако ще и да е по-малко?
Няма ли кой да те завива?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Дами канятнови [re: ad miral]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано09.01.21 01:40



На възраст съм вече, не мога по цял ден завит.





Тема Re: Дами канятнови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.01.21 09:28



Аз съм на климатици - 5 броя - 150 м2 къща - 390 кинта ток за ноември.
Сърцето ме боли!


Хе-хе... сърцето го боляло.. аз толкова плащам за парно на 90 квадрата апартамент, саниран и изолиран отвсякъде.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.