Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:50 01.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Дами канятнови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.21 22:54



"Нормално, аз съм си махнаджия" В такъв случай сигурно знаеш, как да си го направиш сам?





Тема Ламбииии, падладя ли!?нови [re: LAMBl]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано10.01.21 23:03



Ами той затова е идеален за някой индивид, защото другите го правят, а индивида само го ползва .... Или нещо друго имаш предвид, както се казва!?



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Ламбииии, падладя ли!?нови [re: BATHco]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано10.01.21 23:09



Не, нямах друго предвид.

Добре си ме разбрал.
Като е махнаджия, ще трябва сам да си го направи. Аз няма да се напъвам.



Тема Re: Дами канятнови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано10.01.21 23:14



Ного искам да ви видя двамата с уникалната, как живеете с 650 лева на месец със соц стандарт. Умирам си за тая гледка!



Казваш, 900 лева за отопление през сезона. Да приемем, че е 6 месеца, значи 150 лв. на месец.
Да приемем също, че ползвате най-евтиния вариант на транспорт 300 лева годишна карта, значи 25 лева месечно, станаха 175.
10 лева за входа - 185.
50 лева за ток и 20 за вода - 255.
Имате годишен данък за апартамент и автомобил още 30 лева, станаха 285. Въобще няма да разглеждам варианта живот под наем, защото моментално ще изхарчим почти цялата налична сума, сещаш се.
ГТП и гражданска на колата - 20 лева месечно.
Телефон - 20 лева, станаха 325. Телевизията няма да я смятам, макар че и двамата сигурно имате кабел, интернет също - по соца го нямаше.
Приемаме, че като по соца, ходите веднъж годишно на море за 10 дни, с пълен пансион или дето сега му викат ол инклузив - да речем 600 лева годишно или 50 лева на месец, на някое убито от Бога място, щото няма оферти 600 лева за десет дни за четиричленно семейство. Станаха 375.
Имате две деца, да речем още толкова годишно за училище, станаха 425 лева...
Мога да изредя и още, ама да спрем до тук.
Заплата 650, месечни разходи 425, остатък 225.
Делим на 30 дни - падат се по 7.5 лева на ден.
Айде да се изхраните с толкова пари дневно.
Тя е смотана и скръндза, ама ти си пушач, и бохем - смятам ти по една кутия цигари дневно , демек 150 лева за цигари на месец.
Да си купите дрехи.
Да идете на зъболекар и лекар - преди безплатно, сега се плаща.
Да си купите лекарства.
Да си купите книги - преди лев-два, сега минимум 15 лева.
Да си карате колата.
Да дадете джобни на децата.
Да спестите за телевизор, печка, хладилник...
Да спестите за нова кола...





Тема Re: Дами канятнови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано10.01.21 23:27



В такъв случай сигурно знаеш, как да си го направиш сам?
Вече съм си го направил.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.21 00:12



Поручик, 900 лв. За сезон са по 75 на месец. Ииии... ако съм със заплата 650 няма да живея в 160 кв., а в 60 заедно с бабата и дядото, които ще вземат по 300 лв. пенсия. Така де, 3 поколения в една панелка, както беше по соц-а

. Жена ми ще е безработна, ей така да е пуна муката.

Та, ще топлим само стаята на децата, а ние ще спим в хола с дебелия юрган, бабата и дядото в кухнята с родопски одеала, да им е топло, щото там се готви. Всичко разход за отопление - парно + ток 50! ... скромно по ленински!

Карта за транспорт само за мен, щото само аз работя, другите не им трябва! Те си стоят вкъщи. Децата учат в кварталното училище и ходят пеш.

80% от храната от село! Купуваме само хляб и имитиращ продукт, който откъдето и да го погледнеш, е по-добър от миризливото соц-сирене, все пак.

Всяка година на море??? Ти може да си ходил всяка година, но имах съученик, който видя морето за първи път на 19 години, след абитуренския бал. Не, не е циганин, във Френската гимназия нямаше цигани...

Така охолно се живееше по соц-а.

"Умирам си за тая гледка!" Явно наистина не си виждал истински соц., щом ти е толкова интересна. По-горе ти описах малко соц. реализъм.

Редактирано от LAMBl на 11.01.21 05:31.



Тема Re: Дами канятнови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано11.01.21 00:28



Аз пък не съм.

Както знаеш, аз се боря за световен мир.



Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.01.21 09:22



Първо - като слагаш деца в картинката - значи има поне още 650 лв в семейния бюджет.

Второ - питам се защо по време на соца нямаше проблеми с паркиране и трафик. Отговор - колко хора имаха коли по соца? Няма нужда да слагаш това в задължителен разход.

Трето - 150 лв на месец за отопление, ама само 6 месеца, а не целогодишно, както ти го смяташ. ДЕли на две.

Четвърто - на социалистическите "двустайна панелка в Люлин и Москвич" годишният данък днес не е тая цифра, дето си я посочил.

Пето - цитираш разноски за София, но в София рядко семейни хора, които имат такива нужди - получават минимална заплата.

Шесто - не започвай сега дребнаво да ме оборваш по предишните пет.

Нека оставим бакалските сметки. Ако са валидни - милион и половина пенсионери с по 200 лв (до миналата година) минимални пенсии щяха да умрат от глад за има-няма 6 месеца. ВСИЧКИТЕ. А са живи. Жилави българи, брех! Сигурно фотосинтезират.

Казвам ОТНОВО - въпросът не е в аритметиката. ТИ не взимаш 650 лв. И проблемът ти (специално твоят) не е в липсата на пари за скромен живот “по социалистически”.

За истинските проблеми писах вчера. За чувството за недооцененост. (От което впрочем ти се опитваш да избягаш, ограждайки се с посредствени люде, за да имаш превъзходство поне някъде близо около теб... но това си носи своите негативи и не знам кое е повече.) За сравненията, които непрекъснато се натрапват в ежедневието ни между нашия начин на живот и този на тъпите мутри (бизнесмени), живеещи в замъци и с по 5-6 Мерцедеса, ама последни модели. За чувството за липса на справедливост, което отсъстваше през соца.

Не си единственият, когото това дразни. ОСОБЕНО в България е драстично.

Но хайде да спрете да се движите по линията на най-малкото съпротивление и за всяка несправедливост да обвинявате “демокрацията”, и да съскате по тези, които я пожелахме. И да правите профански сравнения между цени на сирене и отопление. Твърде тъпанарско звучи. Поне за теб. Има други тук, на които толкоз им е потенциалът. Но ти МОЖЕШ сам да си потърсиш причините и НАИСТИНА ВЕЧЕ да спреш да ги търсиш там, където не са.

А дори и да не успееш да ги намериш (болдваното по-горе може да ти помогне) - свикнИ с мисълта, че социалистическият “рай на справедливостта и равенството” не може да се върне. Защото е фалшив и лабораторен. Още от пещерите та до днес, между човеците НИКОГА не е имало равенство и справедливост. Не им е присъщо. Като си помисля - дори в животинския свят това го няма. А най-кратко ти го е обяснил Батко. Желязно!

Недолюбването на англосаксонския морал не изисква изпитването на безрезервна любов към болшевишкото безморалие.

Стига сте хленчили.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Дами канятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.21 09:54



Ного искам да ви видя двамата с уникалната, как живеете с 650 лева на месец със соц стандарт. Умирам си за тая гледка!


А що трябва хора по на 50-60 години с образования и професионални стажове и квалификации да живеят с 650 на соц стандарт?

15-20 години образование и 30-40 години професионална реализация 650 на месец ли струват?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka


Тема Re: Дами канятнови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.01.21 09:56



Ииии... ако съм със заплата 650

То, със заплата 650 да имаш жена и деца си е престъпление.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.