Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:18 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.11.20 20:57



Дори не успяваш да разбереш какво общо с твоя пост имат тези, дето го смятат за най-страшното нещо.
А след небуквалистичните обяснения какво значело "измислен" вирус онемях просто.

Нищо, де, ти си човек със силно развито логическо и математическо мислене. Мани ни нас, фалшивите буквалисти.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 27.11.20 20:58.



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.11.20 21:03



Уверявам те, че 4/5 от анкетираните, ако са казали, че вирусът е "измислен" - са имали предвид "изкуствено създаден".

Другото, ще ме извиниш, в момента го приемам като "бля-бля" запълване на свободното ти време.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано27.11.20 21:34



пускам към теб, но е за момичетата, за
да прочетат от сайта на мз за грипа и да направят сравнение
а тази година няма грип






Грипът и другите остри респираторни заболявания (ОРЗ) са най-често срещаните инфекциозни болести.Те се причиняват от голям брой различни микроорганизми, преобладаващата част от които са вируси. Сред тях особено място заемат грипните вируситип А и В, чиято непрекъсната еволюция е причина заежегодната поява на нови епидемични щамове, срещу които населението няма имунитет.

Характерна особеност на грипа, която го отличава от останалите ОРЗ, е способността забързо и мащабно епидемично разпространение. В продължение само на няколко (най-често 4 до 6) седмици е възможно да преболедуват от 5 до 30 на всеки 100 души население. Грипните епидемии закономерно се съпътстват и от повишаване на смъртността, свързана директно с грипа, с придружаващите го усложнения (напр. пневмония), а също така и с провокираното от грипа обостряне на някои хронични заболявания. Значителни са и икономическите загуби, породени от разходите за домашно и болнично лечение и от нереализирания обществен продукт поради масовото засягане на лицата в трудоспособна възраст.

Данните от дългогодишни наблюдения над грипа и ОРЗ сочат, че тези инфекции са сериозен проблем за България.Само в областните градове всяка година се регистрират средно около1 400 000 случая на респираторни заболявания, които съставляват до една трета от всички случаи с временна нетрудоспособност.По време на грипна епидемия заболяват не по-малко от 250 000 - 300 000 души, което означава, че една пета от всички случаи на ОРЗ през годината се концентрират в рамките само на няколко седмици.

По-тежките грипни епидемии винаги са свързани с повече и по-тежки усложнения. Дори и при относително по-малко интензивни епидемични подеми броят на пневмониите (най-честото усложнение) е значителен. За периода 1995-2000 г. в България са били хоспитализирани поради пневмония общо 306 373 души (средно 51 062 годишно). Най-много – 61 167, са през 1996 г., когато и грипната епидемия е била най-интензивна.



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.11.20 22:11



Тук хиляди ли сте..: )))
щото навън нямам никакъв проблем с комуникацията, там и с половин дума се разбираме..
та какво ми е на комуникацията..
да, най-лесно е, а защо да си усложнявам живота, така и така отговори не получих, а разбрах аз каква съм...

или на каква се правя...



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: tartarianeyes]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.11.20 22:12



Ще гледаме...



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.11.20 22:25



Тук хиляди ли сте..: )))

Ми не знам - ТИ ще кажеш. Хилядите ТИ ги спомена:

Май това което пиша се тълкува по хиляди начини, само не и това което съм написала.


Аз просто повторих. Всеки тълкува по негов си начин. Щом според теб получаваш ХИЛЯДИ тълкувания на написаното от теб - значи сме хиляди!



И...май и ти си от тия, които "спират" да пишат... за няколко часа.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.11.20 22:44



Уни..драка ли ти се..

..намери си друг, в прекрасно настроение съм..

пп спрях да пиша по темата..а един единствен човек може да тълкува нещо по доста начини..



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.11.20 22:48



спрях да пиша по темата..а един единствен човек може да тълкува нещо по доста начини..


Може, но нашият случая не е такъв. И не знам как го измисли пък това, че точно твоите писания могат да се тълкуват по "доста начини".

И никак даже не се драча. Изтъквам ти факти, ОТГОВАРЯЙКИ на твое драчене. Обаче ти, както обикновено, не разбираш.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано28.11.20 09:11




така като ви чета/някои/, имам чувството, че съм в детската градина на конкурса кой е по по най...
а съм съгласна, че моите текстове, ако нямаме сходно мислене, а кривиш Словото, няма как да ги разбереш..комуникацията ми също..
О не, забрави да е драчене..най-малко ми е интересно да се драча с фетфебели..с избирателен приемо предавателен пункт..тип какво каза телевизора или еди кой си..чакайте да ви разкажа..
Опитах се, чрез вас, да създам по-пълна картинка за вируса..за това и задавах въпроси..за явни противоречия..ама къде ти..конкурса кой е по по най е по-важен.....създадох ви общ враг/шоколада/...ама явно от това имате нужда...
а остави другото, ами толкова сте замъглени..че тръгвате против хората, все едно те са виновни за вируса, те са го създали..а агресията ви е отчайваща..
това да пожелаеш болест..си е гадна работа..и предупредих че всичко се връща....ама ти само преди два поста..пак попита.."как да не им пожелаеш..."
Еййй комуняги сте..ама то от най-лошите, добрите поне вярват в идея..идеал..а вие ако имате власт, точно като Сталин ще изтребите хората които не са съгласни с вас..
Знам, че "както винаги не разбирам" и не "съм в час"....или глупава или пън..ама това не ви помага вие да сте...нещо!

пп лирическо отклонение.....кратко есе за разкриване образа на Уникална и нейното НИЕ..



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано28.11.20 10:45



Понякога, като те чета (каквото успея, най-често спирам на третото изречение) ми става ясно защо се разбирате с ПътНик!

Един дол дренки сте!

Дрън-дрън-дрън философщини без всякаква връзка с реалността.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.