Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:34 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.11.20 14:27



за две седмици локдаун в австрия са паднали наполовина...
на 13.11. около 10 000, вчера 5 и нещо.

но там мрънкащите са малко, спазващите са мнозинство.


научи се да чакаш

Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.11.20 14:33



Заради това, за такива като нас - крути мерки! Тотален локдаун, и жестоки глоби за нарушаващи! Един месец все ще оживеем на такъв режим!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано27.11.20 15:58



ма те и мерките у нас толкова, там съвсем друго.


научи се да чакаш

Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.11.20 16:37



Дай едно такова проучване.

Много хора смятат, че е изкуствено създаден, не че е измислен. Разликата е малка и тънка. ;) В кави.

"Не е страшен" - какво значи? Доста по-малко страшен е от чума и холера. И от ебола. И от СПИН.

В Дира преди време заглавие "Над половината българи смятат, че ковид-19 е страшен колкото грип". Отдолу веднага нацъфтели презрителни коментари към тъпия Ганю, дет смятал вируса за прост грип. (Не казвам, че това са имали предвид и дираджиите, когато са търсели ефектно заглавие.) Гледаш другите опции на анкетата: "вирусът е измислен" (примерно), "вирусът е едно от най-сериозните неща, които са се случвали на човечеството" и "друго". Е, сигурно верният отговор (като при блондинката, дето питала кой е верният отговор на теста за бременност) е "друго", не знам.

Е го е:



”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.11.20 17:08



вместо да питат вярвате ли дали има или няма вирус, би било коректно да зададат въпроса по друг начин -

вярвате ли, че правителството, масмедиите и здравните власти са напълно независими от гигантските мултинационални фермацевтични концерни (биг Фарма) и че правителството, масмедиите и здравните власти работят единствено за запазване на здравето на населението

или

вярвате, че правителствата, здравните власти и масмедиите в целия Европейския съюз, Щатите и много други държави са отдавна изкупени от гигантските мултинационални фармацевтични концерни и че правителствата, здравните власти и масмедиите работят единствено за да пълнят джобовете на гигантските мултинационални фармацевтични концерни, без изобщо да им дреме за здравето на хората

естествено, това би станало само ако журналистите бяха независими и се грижеха да информират хората какво действително се случва, а не бяха пропагандисти, обслужващи интересите на биг Фарма



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано27.11.20 18:55



Е, това е азбучна истина, че резултатите от всяка анкета, зависят от начина, по който са формулирани въпросите.

Беше ми попаднала една анкета, вече не помня кое точно как беше казано, но там определено клонях към "не вярвам в ковид, само в световната конспирация", като най-съответстващ на разбиранията ми спрямо другите отговори, а знаеш мнението ми по принцип. :)))



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.11.20 20:10



Много хора смятат, че е изкуствено създаден, не че е измислен. Разликата е малка и тънка.

Не съм я мерила в милиметри, не съм буквалист. "Измислен" в случая употребих именно като "изкуствено създаден"

Но и това не беше важно в поста ми. Важното беше, че поне половината от хората имат разбирания, от които ярко личи, че пренебрегват предпазните мерки колкото сили имат и във всеки момент, в който могат. Щото ако смятат, че Ковид 19 не е по-страшен от някой грип, а по време на грипа не сме носили маски и не сме спазвали дистанция - изводът е ясен, нали?

Изследването, което визирах, не беше на Галъп и другояче звучеше, но и това, което си пуснала: " 53,2 % - Коронавирусът е опасен, но в крайна сметка е просто силен грип" (лъжА!!) и "21,1%: "Коронавирусът не е сериозна опасност и напрежението около него е по-скоро шумотевица и паника". - изводите са ясни, не ли? Близо 74% ич не ги е грижа!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.11.20 20:16



Ми разликата между измислен и изкуствено създаден не е милиметри, а километри. Сериозна е. Измислени са таласъмите, изкуствено създадени са роботите. Изкуствено създадени са също така колите, ама газят.
Ти не си буквалист, ти си човек, който всяко неразбиране и неточност, вкл. значителна, го оправдава с "не съм буквалист като тебе".

П.П. Да. "Не ги е грижа", понеже не смятат, че коронавирусът е "...едно от най-страшните неща, което хората са преживявали". Или не смятат "друго".
Ми то тва за едно от най-страшните неща си звучи като изначално формулирано за бъзик, бе. Само измирането на динозаврите дето е по-страшно от него, ма то пък е сполетяло не човечеството, а динозавърската популация.

”...но ти му се смееш с усмивката чиста на своя малък син...”

Редактирано от MupaM на 27.11.20 20:31.



Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано27.11.20 20:49



Тези, дето го смятат за най-страшното нещо - някъде да съм ги споменавала?

Относно "измисли" - не съм съгласна. Тази дума има много по-широко съдържание от това, което ти й приписваш. В разговорния език когато кажеш "Кой измисли електрическата крушка?" Веднага се подразбира "Създаде" или нещо подобно.



измиислям
Значение на думата измислям

измисляш, несв. и измисля, св.; какво.
1. С мислене стигам до идея или решение. Измислихте ли име за бебето? Измислих как да постъпя.
2. Съчинявам измислици.
3. Разг. Изобретявам, откривам. Хората са измислили велосипеда отдавна.
същ. измисляне, ср
.


Като ти казвам, че си буквалист, и то - често фалшив - вЕрвай ми.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Етцтецтвено!нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.11.20 20:54



вярвате, че правителствата, здравните власти и масмедиите в целия Европейския съюз, Щатите и много други държави са отдавна изкупени от гигантските мултинационални фармацевтични концерни и че правителствата, здравните власти и масмедиите работят единствено за да пълнят джобовете на гигантските мултинационални фармацевтични концерни, без изобщо да им дреме за здравето на хората

Тоест, фармацевтичните концерни владеят света и нарочно пускат вируси, за да го контролират?
Ами какво стана с Истината за наночиповете, дето ще ни ги слагат уж ваксина, за да ни променят ДНК-то?
Или това е тайният сатанински замисъл на фармацевтичните концерни?

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.