Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Мданови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 11:12



Като е последна грижа, защо има цяла тема


Така е, обсъждаме проблем No. 1029 - и като говорим за него, нека говорим именно за него, а не за зъболечението.

Но няма проблем, можем да започнем от Големия взрив.
Направо ме е яд - колко съм тъп, значи, не съм се сетил за войни и болести. Малийй...

Редактирано от Crrafterr на 15.10.19 11:10.



Тема Re: Мданови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.10.19 11:21



Ми, просто обяснявам защо аргументът "средна продължителност на живота" не вАжи в случая.
Впрочем, мисля, че и тогава не са яли повече сол от сега.



Тема Re: Мданови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 11:24



Не важи за какво?!?
Май не следиш диалозите. Първо кажи - тогава, - че аргументът с дълголетието при ядене на сол вАжи.

Значи,
- ядеш сол и си дълголетник
- хапваш умерено солено (като мен) и мреш рано.

Да ти имам и логиката.

Редактирано от Crrafterr на 15.10.19 11:25.



Тема Re: Мданови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.10.19 11:43



Този аргумент важи за всичко, с което влизаме в контакт по един или друг начин - солта, водата, слънцето, цианкалия и т.н.



Аз никога не съм казвал нещо, което да е против него.




Тема Re: Мданови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 12:03



Против него - против кое от двете?

Искам да разбера доколко е възможно да се брани тезата, че прекаляването със сол е полезно за здравето и води до дълголетие.
Освен в клуб 40-50, такава теза не мога да видя никъде. Затова клубът е уникален.



Тема Re: Мданови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.10.19 12:09



Прекаляването с квото и да е не е полезно за здравето.
В това число и със солта.
Още Парацелз е казал "Dosis sola facit venenum", което преведено ще рече - Дозата на солта я прави отрова.



Никой мисля не спори за това.



Тема Re: Мданови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.10.19 12:27



Дядо ми е бил участник в занаятчийска кооперация в периода ок.1925-ок.1940, притежаваща, освен другото и содо-лимонадена работилница.
През това време са сменили поне 7-8 министри на вътр.работи и нар.здраве ( били са 1 министерство).Всеки пореден министър нареждал употребата само на захар или само на захарин в лимонадата - според вижданията си, а не според икономически причини - напр.икон.криза 1929-34 и пр. Така на няколко пъти е минавано от захар на захарин и обратно.



Тема Re: Мданови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано15.10.19 12:35



Напротив, не четеш ли - всички спорят именно за това



То и аз рядко чета тук неща, които не ме касаят пряко. В случая, литературата за четене е следната: започва с от вчера, предизвикало вече близо 40 опровержения.

Аналогично, както вече писах (, на 12 октомври):

Тема: „Сборът от квадратите на катетите е равен на квадрата на хипотенузата“.
Дискусия:

1. Тъпак! Чак сега ли го откри? Кой ти даде дипломата?
2. Господине, Вий знаете ли, че това не го е открил Питагор, а друг човек със същото име? Знаете ли или просто така си пишете?
3. Истината е точно обратната „Квадратът на хипотенузата е равен на сбора от квадратите на катетите“ Като не знаете, не цитирайте. Невежа!
4. Според денешни историски додатки тоа го е изнамерувал Македонскиот математичар од Кичево Пите Гороски 30 илjади години пре Ристос
5. Какви квадрати, какви триъгълници?! Хората умират от глад, вие пишете за някакви си квадрати. Позор!
6. Така е като си траем. Дотам стигнахме. Не сме народ, а мърша
7. Zdr kvo pr krevatite na kateto ne sa hipotezi!!!!????
8. Господине, Вие чували ли сте за Лобачевски? Чували ли сте за така наречената неевклидова геометрия? Невежа!
9. Това ли е последната хибридна атака, бе путинист такъв?
10. По времето на бай Тошо си живеехме по-добре и без такива хипопонетузи. Предател!
11. Tova e laga!!! Dokoga 6e ni lagete!!!Octafka!!! BALGARIQ nat fsi4ko!!!
12. Питагор всъщност е открил така наречените Питагорови гащи. Макар че древните елини са ходели увити в чаршафи, а съвременните гръцки гвардейци се обличат с белички чорапогащничета и фустички. Това е истината!



Тема Re: Мданови [re: Crrafterr]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.10.19 12:58



Напротив, не четеш ли - всички спорят именно за това

Чета бре, как да не чета!

Начи, ф таа нишка на темата:
- 50% от постовете дискутират физико-химичните свойства на натрия и калия, и някои от съединенията им - оптични характеристики (светопропускливост, цвят (по Пантон) ), взаимодействие с вода, въздух и петролни продукти. Има вмъкната и лека, еротична нотка, с класическия, макар и леко клиширан образ на даскалица.
- 30% обсъждат съдържанието на електролити в човешкия организъм, и как точно работата на натриево-калиевата помпа разпределя катионите през клетъчната мембрана и влияе на разпространението на електрическия сигнал през клетките на тялото.
- 15% анализират състава на киселото зеле
- 3% ПЪТник. Обяснява, че за сърдечния тонус е по-добре да се пие вино. И за истината - също.
- И само 2% скромно изтъкват аргумента "а баба ми цял живот.... и доживя до 98"



Редактирано от oberleutnantRzevski на 15.10.19 13:03.



Тема Re: Мданови [re: Crrafterr]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.10.19 13:01



Ич да не ти пука, колега!
И в наш дом от години зеле се не слага , преди това - в емайлиран казан от големите.
Пет-шест-десетина зелки обикновено могат да се сдобият и от познати , приятели, роднини, които са набамкали количества и когато им писне, често направо молят да вземеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.