Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 21.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Мданови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.19 19:30



Изобщо не ме плаши солта, защо реши така?

Плаши ме прекаляването, в смисъл докторската ми рода ме е свикнала да обръщам внимание на това, какво и колко си вкарвам в тялото.

Навремето не са обръщали внимание - и данните за продължителността на живота тогава го потвърждават. Медицината не прави чудеса.



Тема Re: Млечнокисела ферментациянови [re: hypey]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.10.19 19:38



Въпросът ми е може ли да се направи 1 (една) кисела зелка, някой правил ли е? Например свърши зелето в бидона и ви трябва набързо една зелка...

Можеш, ама нарязано. По ей това време, когато на пазара бъка от прясно зеле, пък още е рано да се залага киселото, майка ми правеше бързо кисело зеле в буркан.
Нарязано, подправено с чубрица и сол, може и стърган домат, натъпкано в трилитров буркан до капачката, залято с вода, колкото поеме - и на перваза на прозореца на слънце. За няколко дни омеква, до седмица ферментира и си става готова туршия, ама без зелевата чорба.



Тема Re: Имах предвиднови [re: BATHco]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано14.10.19 19:46



Не е като да хвърлиш 1-2 калъпа мая за хляб в ямата на дворен кенеф...





Тема Re: NBнови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.10.19 19:48



То механизмите там отдавна са открити.
Кръвното налягане не зависи само от честотата на пулса.



Тема Re: Мданови [re: Crrafterr]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано14.10.19 19:44



Изобщо не ме плаши солта, защо реши така?

Щото като писа, че едва накусваш кисело зелце от страх да не се поболееш от солта, направо ми дожаля. Че то, живот ли е зиме без свинско със зеле, сарми и зелева чорба!



Киселото зеле и чорбата му са богати на витамин Цъ и пробиотици. Пък ако не си с тежка стомашно-чревна болест, та да се пазиш, фибрите на зелето подпомагат чревната перисталтика.

Компенсираш с повече вода и храни, богати на калий и лапаш на корем.
Любимото ми ядене за Бъдни вечер е рецептата на свеки - кисело зеле с варен бял боб, запечени във фурната. Освен, че е безобразно вкусно, е идеално балансирано откъм калий-натрий.



Тема Re: NBнови [re: thehuntermuster-2312]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.10.19 19:51



Тялото е сложна, саморегулираща се система, никак не е лесно да му нарушиш процесите с едно просто хранене, като изключим строги диети, болести и злоупотреби.

Тук съгласен!



Тема Re: Мданови [re: lipari]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано14.10.19 20:27



Така така, зелевата чорба лекува и от рак


Въпросът е човек да не погине преди това от друго.

Първото изречение: пиеш по чаша сутрин и вечер, 6 месеца. Колко сол си изгълтал - един бог знае.
Това като имаш предвид, че сол и без това (добавяне) има почти във всичко.

Второто изречение: следствие от първото.

Значи, аз ако ям кисело зеле или зелеви сарми през ден, или туршии, или ако въобще пия компоти, считай че на 50 години щях да съм клиент на кардиологичната болница. Лапането на корем ми е принципно отвратително, без майтап. Като видя някого буквално да се тъпче, става ми супер неприятно - което преодолявам с мисълта, че вероятно горкият е много бедничък.

Любими ястия - бол
За баланса натрий-калий нямам апаратура... през оная работа ми е.



Тема Re: Млечнокисела ферментациянови [re: lipari]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.10.19 20:54



Тя:"и ви трябва набързо една зелка..."

Ти:"Нарязано, подправено с чубрица и сол, може и стърган домат, натъпкано в трилитров буркан до капачката, залято с вода, колкото поеме - и на перваза на прозореца на слънце. За няколко дни омеква, до седмица ферментира и си става готова туршия, ама без зелевата чорба."


Съвсем набързо



Мнението е позиционирано и няма нищо общо

Тема Re: NBнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (оня)
Публикувано14.10.19 21:08



И аз това казах:

"То механизмите там отдавна са открити.
Кръвното налягане не зависи само от честотата на пулса."


Не Казах, че не са открити, а че зависи от пулсът, и че не познавам лекари и лекарства регулиращи налягането чрез пулса.


ООооооооо...пулсът при лекарите и лекуването им е точно определен...иначе е вредно...


Има лекарства за сваляне и качване на пулса...и храни и напитки такива.

Факторът пулс не играе в лечението на съвременната медицина, ако не си забелязал, за лекарите пулсът винаги трябва да е в "НОРМА"
За тази норма ти говоря.
Та да се върнем на само регулирането откъдето почнахме.

Лекарство което блокирва саморегулирането на пулсът, щяло да нормализира кръвното налягане????
Как си обясняваш това?


Или лекарство което пренебрегва саморегулирането на пулса...е същото..


или лекар който е учил как да върви против законите


За едно и също говорим...


Всичко това си има друго обяснение извън темата лекари ,лекарства и лечения...

Мнението е позиционирано и няма нищо общо



Тема Re: NBнови [re: PYTnik]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано14.10.19 22:36



Лекарство което блокирва саморегулирането на пулсът, щяло да нормализира кръвното налягане????
Как си обясняваш това?


Лесно си го обяснявам.
Учестен пулс = по-високо налягане.
Блокираш учестяването - намаляваш налягането.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.