Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 01.06.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно: [re: dePhil]  
АвторNoname (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 23:00



Майтапчия, УНСС било най-готиното място!!!
Колега стига еснафщини, по кротко!Какво като е столица, голям праз!?
Сега сериозно:
По-гори ти казаха, не е важно мястото, а желанието, т.е. ако ти искаш да "поемеш " нещо ще стане работата, без значение къде е!Но има и нещо друго:
1.София и Варна са големи градове, респективно скъпи и предлазположени към корупция. Не че в другите няма!!!!
2.Част от преподавателите не са част от техните катедри а от друг ВУЗ!
3. Най важно!!!! Когато се е създавал университета в Свищов е имало само три специалности -"Финанси"."СиК" и "Застраховане и социално дело". Говдоря за преди 70 години.Тези специалности не са подбрани случайно, това е безпорен факт!!!!
И накрая, помисли защо учебното заведение в Свещов се води АКАДЕМИЯ, а в София се води Университет, все пак всяко си иска акредитацията, а повярвай ми Свищав я притежава:))))



Тема Re: Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно: [re: Noname]  
Автор killin (me)
Публикувано19.05.04 09:54



ето още един защитник на Свищовската школа, аз също смятам, че там ако човек иска може да научи много - особено ако попадне в правилната специалност (аз препоръчвам Финанси - не само щото съм я завършил, а и защото и СК съм изкарал и мисля че мога да сравнявам...), ако пък човек има желание да се развива по натам в научната работа - напоследък виждам доста мои познати и колеги дето учихме че го правят(но там вече докато дойде време за това - ....я камилата, я камиларя...), но пък ако човек се ориентира овреме - мисля че може лесно да продължи напред в това поприще.
колега какво и кога си завършил там - може и да се познаваме?

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: Мнението ми за УНСС е гераниевидно-херплексно: [re: Noname]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано19.05.04 10:04



Не е зле!

Това за АКАДЕМИЯта защо не го изпратиш на Харвард - ще се пръснат от мъка, че са си прост университет, след което моментално ще закрият всичко, което не е
"Финанси"."СиК" и "Застраховане и социално дело", защото преди 70г. в Свищовската АКАДЕМИЯ "тези специалности не са подбрани случайно, това е безпорен факт".


А сега сериозно - "колега", все ми е едно, кое е "най-готиното място" - всеки самолет с посоката си, всеки влак с пътниците си - ти твърдиш, че е Свищов - така да бъде, за мен не е и не виждам нищо лошо в това разминаване, то е въпрос на личен избор - УНСС най-добре отговаряше на моите цели, с постигането на които (към момента) съм ОК и не съжалявам и секунда за избора си.

Ако Свищов е бил същото за теб - мога само да те поздравя и да ти пожелая нещата да ти вървят все така ОК.

Vale!

~*~


Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
АвторSofi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 19:18



Finansi e naj-gotinata specialnost. Osven tova, ako iska6 da u4i6, nikoj nqma da ti popre4i, samo 6te te stimulirat. Podkupite sa za trojkadjii. Ne se pritesnqvaj ot prikaskite.



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: Vladi]  
АвторSOFl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 19:22



AZ SYM NA SY6TOTO MNENIE. i AZ SYM KANDIDATSTVALA S GEOGRAFIQ I SYM PYRVA GODINA FINANSI. mNOGO SYM DOVOLNA I NAISTINA U4A NE6TA, KOITO 6TE MI POTTRQBVAT :)



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SOFl]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 10:05



Всички ние си мислехме че учим полезни нещта през първата година .. а даже и през втората. Или поне ни се искаше да е така. В интерес на истината някои хора чак до края не разбраха че им пълнят главите с глупости... отпреди няколко века. А други още не искат да си признаят, дори и пред себе си че УНСС е била една голяма грешка .... знам че истината боли !!!
а иначе, специалност ФИНАНСИ, с входящ изпит по ГЕОГРАФИЯ мога да приема само ако след това 10 семестъра се учи МАТЕМАТИКА + СТАТИСТИКА!!!
всъщност, според мен тези двете дисциплини трябва да се учат през целият курс ... при всички икономически специалности



Тема Re: Да. [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 10:12



Едно от нещата в които УНСС се предствя отлично, е да те научи да приказваш много без да казваш нищо съществено !!!....
Виждам че и при теб го има този резултат .....



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 11:42



az se kazvam Atanas Ivanov i sam student 4 kurs v UNSS kato cqlo UNSS moje da se zavar6i i bez da se polagat mn usiliq no s4itam 4e ako 4ovek iska da nau4i ne6to koeto go interisuva moje da go postigne v UNSS moga di ti garantiram 4e korupciata v vsicki universiteti e gore dolu na edno nivo imam poznati v po4ti vs universiteti v Bg i UNSS ne e raqt na korupciata sluhovete sa preuveli4eni no mage da se kupi po4ti vs izpit no se samnqvam 4e ako iska6 da nau4i6 ne6to ste stigne6 do tam otnosno specialnostite moqta nqma da q komentiram sam oste ti kaga 4e ne iskah da me priemat tova predi 4 godini no sega gam dovolen ste ti kaja 4e informatikata v UNSS ne podgotvq dostata4no studentite u4at ostareli ne6ta a specialnost Ikonomika na industriata ne zapisvai v nikakav slu4ai 1-bezprespektivna e i prepodavatelite sa meko kazano ludi samata spec se zavar6va trudno

moq savet kam teb ako iska6 da u4i6 v UNSS e
bakalavar- stoansko upravlenie
magistratura - publi4na administracia
ili obratno
4ao i uspeh na izpitite



Тема Айде бе [re: none]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано26.05.04 15:17



Икономика на индустрията била безперспективна. Това пък как го измисли? Аз съм си доволен от нея. Не е вярно и това, че се завършва трудно. Макар че има някои орангутани дето си водят присъствия и отсъствия по лекции и упражнения, но те са двама-трима. Такъв е Димитър Стоянов по маркетинг. Но пък неговите учебници, колкото и сухарски и трудночитаеми да са, са писани по американски и френски учебници отпреди две-три години.
И за разлика от перспективната специалност Счетоводство и контрол, където имат девет изпита по счетододство и осем по контрол (то малоумен да си ще ги научиш още на третия път), в Индустрията учиш от всичко по малко. Така имаш възможност до трети курс да се ориентираш и в четвърти да специализираш каквото ти приляга на сърцето. Аз задълбах във финансите на фирмата, други колеги - в маркетинг, трети - в т.нар. предприемачество, четвърти в управление на персонала и т.н.
Вярно е, че има и много талаш. Например по бизнес комуникации учихме устройството на коаксиален кабел. Но това минава в графата "други"
И тъй като някъде по-горе правилно беше посочено, че качестовто на образованието би трябвало да се измерва с успешната реализация на студентите, ще посоча някои от фирмите, в които работят мои колеги, завършили "безперспективната" специалност икономика на индустрията преди три-четири години: KPMG, Стилмет, Биовет, Булбанк, СИБанк, Петрол, ОМВ, Загорка, Билла, Либра.
Не агитирам никого, всеки сам си решава. Но призовавам да не се говорят глупости във форума. Или поне да не се говорят неща, които не са подкрепени с факти. А най-вече призовавам (кандидат)студентите да залягат в учението, щото това му е майката.



Тема Re: Айде бе [re: f(x)dx]  
Автор Пoeтa нa нeтa (alias)
Публикувано27.05.04 17:55



Е то има и една друга специалност дето учат "от всичко по малко" - "Стопанско управление" ама питай ги сега какво управляват......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.