Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 29.05.24 
Професионални
   >> Финанси
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Луди ли сте ?! УНСС [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 15:26



Абсолютно си прав/а,
но с някои ... доста сериозни корекции...
по т.1. Образование:
Преподавателите там най-често за стари връзкари, учили или недоучили някога, и знаещи неща от комунизма или ерата преди него. Почти никой от тях не работи в момента по специалността която преподава и следователно ти говори общи приказки или абсолютно неверни неща / моят професор по финанси отпреди 5-6 години ни разказваше как бил привърженик на група източно-германски финансисти с които смятали да въвеждат "БЕЗПАРИЧНО СТОПАНСТВО" !!!???!!! .. нали се сещаш как са щели да ни върнат в ерата преди финикиици, и сега щяхме да сме на натурална размяна !! Методи Христов се казваше, още преподава там, беше управител на една банка, която фалира; пак тогава Румен Генчев преподаваше икономикс, явно е бил "ДЕСТРУКТИВЕН ИКОНОМИКС" защото той докар до фалит държавата, и той още е преподавател в УНСС !!!/
За 5 години там съм изучил грубо към 55 предмета, по моя най-оптимистична преценка, не повече от 10 % от тях си заслужаваха .... !!!!
Всичко там е пари и се прави за пари .. на никого не му пука дали ще научиш нещо или не !! Плащаш навсякъде и никъде не получаваш знания, а да не говорим за отношението на секретарките ! 5 лв. за калиграф за да ми изпише дипломата !!!
Там преди влизаха най-умните и най-конкурентно способните, разбира се ако са влезли с изпити ... след втората година вече нивото беше еднакво ... нали се сещащ че връзкарите не са поумнели междувременно ..
Мафията е пуснала здраво корени там ...от ректора, през студентски сенат, съвет и до АИСЕК !!!
преди ги управляваха гамените от СДС, които държаха и студентски град, начало с кмета, после си сложиха свои протежета!!
няма да пиша повече за това ... ставам зъл .. изгубиха ми 5 години
2. Ако някой разчита на добри вартианти за продължаване на обучението от там ... нека да му е ясно, "БЕЗ ВРЪЗКИ НЯМА ДА СТАНЕ", от отдел "Международно сътрудничество" изваждат информацията едва след като сроковете са минали ....
......
иначе си прав/а за купоните, флиртовете и другите приятни неща, а също и за контактите


а на девойката, дето пита дали да учи там...
ами сама си реши, аз лично съм се опитал да откажа доста хора, но нито един не ме послуша ... разбраха за какво говоря едва след като изкараха по една -две години там ...
повечето от тях опитаха да се спасят от там .. след това



Тема Re: УНСС - какво е мнението ви ?! [re: SG]  
Авторbadi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 18:20



гледаи сега аз защото сам 4 ти курс в УНСС да ти кажа какво е положението там
1. не е трудно спокоино можеш и да работиш и да учиш
2. испити се плащат , но ги плащат тези които ги мързи да учат
3. учи се сао суха материя която днес я знаеш а утре я забравяш
аз като почнах в финансова фирма бях в небрано лозе язък че три години учих всичко в практиката се учи ТОВА Е



Тема И все пак - [re: eFFeXX]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано14.05.04 23:37



какво предлагаш?

Момичето, като гледам, не стои пред дилемата Харвард <=> УНСС, така че - нека подходим практично.

~*~


Тема Re: И аз да добавя нещо [re: eFFeXX]  
Автор Fever (®)
Публикувано15.05.04 14:35



През 97 година кандидатствах в УНСС с математика. След изпита разбрах, че решенията на задачите започнали да се продават и да се разпространяват 5 минути след започване на изпита!!! Това за мен означава, че много хора са знаели предварително решението на задачите, което обяснява и прекаления брой пълни шестици. Аз изкарах 5 на изпита и с две пълни шестици от дипломата ми по български и литература не можах да се класирам за нито едно от желанията ми държавна поръчка (бях изброила около 25 специалности, на които като се вземат 2-те форми - редовно и задочно стават 50 желания). Бях класирана на 51-то си желание, което беше Финанси Редовно ПЛАТЕНО . Отказах се и се записах във Варна, защото там ме бяха класирали за същата специалност, но държавна поръчка. В момента работя в Райфайзенбанк и също мога да кажа, че най-полезните неща се учат в практиката.
Така, че според мен в УНСС се плащат не само изпитите по време на обучението, ами и кандидатстудентските изпити. Може би тогава ако бях се снабдила с решението на задачите преди изпита щях и аз да съм сред пълните отличници и значително щях да си спестя притеснението по време на изпита, което според мен доведе и до по-ниската ми оценка 5 .
Днес се радвам, че не се записах да уча в УНСС!



Тема добре де..... [re: SG]  
Автор killin (me)
Публикувано15.05.04 15:52



.... след като получи толкова много "съвети", кво мислиш в крайна сметка, дали си заслужава или вече се ориентираш към нещо друго и какво........ (ако все пак си прочела всички манения), щото така можен да си чешем езиците докато ти завършиш

осведоми форума все пак като решиш нещо, а!

К.

........I WASN'T REALY DRUNK AT THE TIME.......


Тема Re: И аз да добавя нещо [re: Fever]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 11:36



а във ВИНС всичко ли беше наред ?
според мен няма никакви основания да се смята че там положението е по-различно
а иначе, определено практиката си е най-добрия учител, особено когато другите не стават за нищо
:)))

личен въпрос без връзка с темата ... защо преди две години почти целият кредитен отдел на Райфайзен се изнесе в Прокредит ?



Тема Re: И все пак - [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 12:18



Да подходим практично ...
мисля че няма много варианти, момичето подготвя география, а това е адски неподходящо за кандидатстване където и да било другаде освен в УНСС
.. може би с изключение на специалност География в СУ ... :)
аз лично бих препоръчал някой западен университет, или филиалът му в БГ, или дори дистанционно обучение към такъв, но това май не е подходящо за нея ... всъщност, знаем съвсем малко за изходните "ресурси"
това което и остава е да си какндидатства там, да си влезе в някаква специалност, без значение каква, защото навсякъде ще и говорят същите глупости ..... поне ще си поживее хубаво 5 години,
а ако междувременно реши да учи нещо, и знае какво е то - да попита тук .. ще и кажем от къде да чете... в края на краищата практиката е най-добрият учител,
Май няма избор, ще бъде поредната оптимистична кандидатстудентка, смляна от системата УНСС !
Има и друго .. да направим форум АНТИ УНСС, и да се иска нова атестация на този псевдо университет .. аз бях там докато течеше предишната и видях как я опорочиха .. Миркович и Студентски съвет !!!



Тема "Анти"-концепцията не ме интересува. [re: eFFeXX]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано18.05.04 12:44



Ценя хора, които си използват главите за творене и ръцете за градене.
Тоест - хора, които вместо да викат "Долууууу!", спокойно обмислят "Какво", "Как" и "Кога".

~*~


Тема Re: "Анти"-концепцията не ме интересува. [re: dePhil]  
АвторeFFeXX (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 15:23



Продължавай да мислиш ... току виж си излязъл с концепция ... дори !!
:))
аз до сега не чух някой да вика 'Долуууу" .. или каквото и да било,
но и от теб не видях нито мисъл, нито дело ... а само обструкции
в тази връзка, себе си цениш ли ? :
цитирам те: "Ценя хора, които си използват главите за творене и ръцете за градене. Тоест - хора, които вместо да викат "Долууууу!", спокойно обмислят "Какво", "Как" и "Кога"."
а има и друго:
"Докато мъдрите се намъдруват .. лудите се налудуват!"



Тема Да. [re: eFFeXX]  
Автор dePhil (ястреб)
Публикувано18.05.04 15:45



Именно в тази връзка и се ценя, и ме ценят.

И нека да оставим професионалното и кариерно развитие на всеки един от тук пишещите да бъде единствения меродавен критерий за съответните житейските решения и поведение.

Иначе казано - дадох (достатъчно добре обосновано, като за този форум и като за така поставения въпрос) своя съвет към момичето, темата вече не ми е интересна.

Бъди здрав!

~*~



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.