Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 24.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема пък аз го изчетох цялото, пък :)нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано10.03.09 22:26



и ще кажа накратко, че не съм съгласна

надълго - почнах, но ме домързя и изтрих. :)

------------------------------------------------------------------------------------------
edit: марияна обаче ми го изкара с ченгел, та ето:

Lady Marian:
я резюмирай набързо джимеца?

Firefox:
аз верно тръгнах да пиша надълго, но стигнах до "демонстрираш корелация без да докажеш причинност и след това прехвърляш така незащитените изводи към аналогията" и се спрях, изтрих и зарязах

Firefox:
накратко - клуб фантастика е селяни, той е гражданин
селяните са вулгарни, тъпи и сплотени
те не разбират широкоскроения рационален индивид който е той

Firefox:
основни селяни в това село са алвин и копо

Firefox:
единия е простак, а другия да благодари на желев, че вече няма софийско гражданство :)

Firefox:
и така :)))

Lady Marian:
кой е простакът?
т.е. кой НЕ Е простакът?
*ROFL*

Firefox:
е той, явно :)

Lady Marian:
не бе - от копо и алвин
защо само единият е простак? *ROFL*

Firefox:
а пък йоан владимир без да се споменава по име и по ник
е описана като селска лелка
която иначе стриктният бирник се опитва да санкционира правомерно, но тя се развиква и селото й се притича на помощ

Firefox:
е не те всички селяни са простаци, което е защитено с примери от под игото
но копо е изтъкнат като простак
докато алвин е споменат само на ниво регионална принадлежност

Lady Marian:
мисля,че се чувства горд

Firefox:
мисля че се чувства отхвърлен и не може да го превъзмогне :)

Lady Marian:
този човек нормален ли е?

Firefox:
нормален е, просто не е прав и не може да го преживее

Firefox:
обаче е адски упорит

------------------------------------------------------------------------------------------
с пряко включване от селския мегдан, за вас - кума ви лиса :)


Never attribute to malice what stupidity can explain.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от firefox на 10.03.09 22:56.</EM></FONT></P>

Редактирано от firefox на 10.03.09 23:00.



Тема Re: пък аз го изчетох цялото, пък :)нови [re: firefox]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано10.03.09 23:08



Всъщност и сигнатурата ти май е досаттъчен коментар по темата



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема бът хи диднт шут дъ депюти...нови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано10.03.09 23:09



В отговор на:

...да си селянин не е проблем, да си селяндур е лошо. Примерно пиян да си размахваш газовия пищов пред публика и дори да му натискаш спусъка.




Това обяснява как 'консервативните варненци' ще се противопоставят на щурмуващите ги изотсофийско селяни

- няколко думи от читателя

Тема Re: бът хи диднт шут дъ депюти...нови [re: alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано10.03.09 23:11



Всъщност става дума за Старозагорските минерални бани.



Тема Re: бът хи диднт шут дъ депюти...нови [re: Kopo]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано10.03.09 23:18



Т.е да се чете "Атакуващите ги изотзатзе старозагорци" *ROFL*

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: бът хи диднт шут дъ депюти...нови [re: Kopo]  
Автор alvin (orange)
Публикувано10.03.09 23:20



Ааа, далеч от морето е вкаран автогола... Сигурно е бил обладан за момент от прованса



- няколко думи от читателя

Тема Re: За селянията в този форум и изобщонови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано11.03.09 01:49



Джимец, аз внимателно изчетох твоята филипика.
Смешното в случая е това, че НЕ СЪМ ЧЕЛ вашите досегашни спорове с Копо, Алвин или адаша ти от има-няма три години насам. Затова не мога да коментирам кой според мен е прав и кой крив. Образованието ми и получените досега от мен знания, от друга страна, не ми позволяват на тяхна база да се произнеса има ли авлии, няма ли.
Надявам се с горните три изречения, на които предполагам, че ще повярваш, съм показал защо мога да се смятам за относително безпристрастен в темата.
И така, искам да ти посоча поне две основни грешки, които ти допускаш в разсъжденията си:
- селяните от средновековието, когато общественото мнение е било смазващ фактор и селяните от съвременния свят, които са учили в училища по същата програма, по която си учил и ти, които са гледали същите филми като теб, чели са същите книги, вестници и са слушали същите радиостанции... накратко това са много различни селяни. Не казвам, че всички селяни са с твоята обща култура или образование, но и далеч не всички превъзнасяни от теб граждани са библиотечни ангели. Тук е първата грешка - ти вкарваш средновековния селянин в съвременния свят и градиш последващите си изводи, като се водиш от този чужд на съвремието персонаж като постулат. Е, тъпия, ограничен и необразован селяндур НЕ Е ПОСТУЛАТ.
- Втората грешка е в определянето на хода на парите - потокът им НЕ отива от политика към бизнеса, който ни храни. Проверката е елементарна: запитай се кой дава парите на мръсния политик за да се плащат чисти заплати? Варианти "взима си от шкафчето", "бог от машината" и "сите са маскари", предполагам, че няма да посочиш.

Нормалния поток на парите е от бизнеса към корумпираните политици и обратно към бизнеса, но вече под формата на перални за пари. Честния бизнес храни в пъти повече хора, отколкото перлните.

Т.е. опитът ти да уязвиш като селяни опонентите (без Робин) са нелогични, което означава, че са неверни. Разбира се, ти можеш да вярваш в своите тезиси, но тогава имаме случай на вяра и желание да анатемосаш, да изолираш от себе си опонентите в спора, но не и случай на изложени факти. Който те е прочел до края - ще разбере

За съжаление съм принуден да призная, че наблюденията ти са верни в повечето отношения. Не съм съгласен с интерпретацията на тези наблюдения, но наличието на паразити в българското общество е факт. Това, което ти наричаш селяни или пролетарии, донякъде се покрива с хората, наричани от мен паразити. Но това е тема на дълъг разговор на маса, с халба светла бира и с напръстник мента в нея... на шарена сянка някой летен следобед може би?

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.

п.с. не само ти си се нагледал на трупове, но подобни спомени аз отнасям към липса на късмет, а не към поводи за гордост. още повече, че когато ми се налагат такива неща, труповете още не са измити и препарирани, а топли и с полиция около тях. Просто липса на късмет е да имаш такива ситуации и такива спомени за в бъдеще. IMHO, човек няма с какво да се хвали с това.

Редактирано от aspid на 11.03.09 02:14.



Тема Re: За селянията в този форум и изобщонови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор kerazi (:))
Публикувано11.03.09 09:09



Много добре написано!



Вярвай!

Тема Мдам...нови [re: aspid]  
Автор TauMaster (дракон-скорпион)
Публикувано11.03.09 09:11



..., прав си, Светле. Но не ти ли понамирисва всичко това на линч?

Бързата работа - срам за ТауМайстора.


Тема Re: За селянията в този форум и изобщонови [re: aspid]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано11.03.09 09:40



Моля моля!
Аз съм си селянин и държа това да се изтъква! Роден съм на село (София) израснал съм на село (Еленския край) и съм възпитаван на село. Е, ходил съм на училище в Търново, голям праз...
Като се замисля, кварталът в който съм живял в Търново започна от една скромна панелка построена върху запустели ниви и лозя. Хората който дойдоха да живеят там също бяха предимно селянчета - военни, полицаи и пожарникари, едни такива професии дето осигуряват автоматично преселването на тъпи и амбициозни селяци в града. Така че - и я съм си от село и не давам да ме обиждат на гражданин!

(Човек ли е то туй гражданина! Пикае у собата или па си завива саполя у парцалче па си го туря у жеба! Братя селяни, грабете буци камъне и фъргайте по гражданята!)

В потвърждение на горното ще добавя:
Знам какво е паламарка, чубур, хоптири, ожак, намлия, брус, сачак, садина, соба, сап, лезгар, ланец (не е това което е на вратовете на мутрите!), теглич не е това дето е озад на колите!), копраля, деканя, ястък, ясла, дам и дори фарфалак! За чукундур да не го ворим...
Пасъл съм всякакви видове добитъци, знам мотиката от кой край се държи и с кое перо се копае, знам как се коси едра трева, как се вадят картофи, как се реже лозе, как се цепят върбови чворове (с дървен клин и остра брадва!), как се коли и пърли прасе, как се запряга вол, как се гони кокошка от градината, не си мия ръцете никога като пипам котката или кучето, кърпа в джоба си никога не слагам, но пък не отивам и до тоалетната без джобно ножче и даже мога да псувам (езика на овцете)! Ако някой се съмнява, направете комисия, ще направя показно.

Единствено недоумявам, защо мен, селянина, Ойген се сбърка да ме нарече културен ("У него градската култура си личи"), а него самия - човека от града, израснал и възпитан в градска среда всички го смятат за патологичен простак и въобще синоним на простотията? Някак си логиката му издиша, ама и аз като Алвин пуснах търсене да видя по мой адрес ко се ортува, останалото ми е твърде сложно и скучно...

ПС. Единственият който се изказа положително за тази Възторжена ода за простотията и селянията е един непознат форумник, без Е-майл, без ICQ или Skype. Спохожда ме чувството за Дежа Вю...

Да не се взема на сериозно...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.