Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 10.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Шapkaн]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано20.03.09 10:12



луничко е санкциониран за репликата си, не за заетата позиция - което като се замислиш е единствено справедливо.

няма как да се модерира на база на съдържанието - то е лично и всеки има право на мнение - но на база на формата е повече от лесно да се установяват и налагат правила.

не ме разбирай погрешно - рицарското и на мен ми е мило, но не виждам несправедливост в случая.

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re:нови [re: Paganel]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано20.03.09 10:30



ако ти беше на мястото на Звездичко, щях да реагирам по същия начин - а дори и по-остро (понеже си мисля, че те познавам).
Впрочем, тъкмо бях тръгнал да дам реплика на Звездичковата изцепка, да го скастря за грубостта... но забелязах още по-аканата изцепка на модератора.

предупреждението към теб трябваше да бъде, задето си го предизвикал. Когато кажеш на някой, че няма нищо в главата, при това е млад и много емоционален човек, редно е да очакваш избухване. Тоест, то не е дошло "от нищо".
Много произволно е да бъде санкциониран "грубиянът".
Аз бих предупредил и двамата и бих ви поискал да си размените лични бележки с извинения и да си редактирате постовете.
А от време на време да се демонстрира модераторско присъствие, и то по този начин... не го приемам.

впрочем, отдавна исках да предложа промяна в правилата, но надали някому ще се занимава, пък и технически не е възможно.
Все пак, ако някой се интересува:
1) възможност всеки сам да модерира темата, която е отворил;
(веднага ще се види кой как ще борави с тази "власт")
(естествено, по-кретените ще трият опонентите си, което пък ще даде основание на опонентите да отворят свои контра-теми)
(в началото на такава практика очаквам изблик на караници и воюващи теми... а после на повечето народ ще им дойде акъл в главата)
2) решението за бан да се изнася на гласуване (с посочено основание); за да има бан, трябва раликата а е повече от пет-шест гласа.
3) ако модераторът предупреди някого (с бележка или направо), че прекалява, и онзи не се съобрази - тогава може да го банва без допитване до участниците. Иначе това е произвол и пример за такъв видяхме именно тук. Вярно, заради директна псувня. Която дойде в отговор на обида.
Не знам кой може да прецени, освен формално (и лицемерно) кое е повече оскърбително: "имаш ли нещо в главата" или "еби се в гъза". Чиста пуританщина.
Робин и Ойген също ръсят обиди, а и не само те, но понеже не използват анални изрази, остават сухи и чисти...
това ако не е лицемерие... значи сте дебили.

Осъзнавам, че така не оставям място за маневри на модератора. Да прием, че му имам зъб. И ако ме банне (или игнорира репликите ми), ще се изложи. А да встъпи в диалог (открит, на бележки няма да реагирам), след като съм го нарекъл "дебил" - кофти...
Въпреки това ситуацията е крайна и само с крайни мерки може да се оправи.

Накрая: Звездичко си ЗАСЛУЖИ наказанието.
Но причинителят на неговата грубост трябваше да получи предупреждение да не провокира такова поведение.

Нещо неясно? ПОбързай, може да ми изчезнат постингите







Тема предложениенови [re: Paganel]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано20.03.09 10:39



впрочем, отдавна исках да предложа промяна в правилата, но надали някому ще се занимава, пък и технически НАДАЛИ е възможно.
Все пак, ако някой се интересува:
1) възможност всеки сам да модерира темата, която е отворил;
(веднага ще се види кой как ще борави с тази "власт")
(естествено, по-кретените ще трият опонентите си, което пък ще даде основание на опонентите да отворят свои контра-теми)
(в началото на такава практика очаквам изблик на караници и воюващи теми... а после на повечето народ ще им дойде акъл в главата)
2) решението за бан да се изнася на гласуване (с посочено основание); за да има бан, трябва разликата да е повече от пет-шест гласа.
3) ако модераторът предупреди някого (с бележка или направо), че прекалява, и онзи не се съобрази - тогава може да го банва без допитване до участниците.

Редактирано от Шapkaн на 20.03.09 12:04.



Тема Re:нови [re: Шapkaн]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано20.03.09 10:49



звездичко, като всеки човек има нещо наречено за по-лесно "свободна воля".

нито наказанието му е драматично крайно, нито провокацията на паганел - демонично неустоима, че да се тръшкаме колко несправедливо е наказан, за нещо над което няма власт. най-малкото аз бих се обидила, ако някой, било и с най-добри чувства и желание да ме защити, ме приравни до робот от месо, за нещо толкова елементарно.

що се отнася до модерирането - да, може да се каже, че има лицемерие, когато умно поднесената обида минава, докато откровената псувня не, при положение, че и двете носят еднакво съдържание, а се различават само по форма.

работата на модератора обаче е да следи за спазването на добрия тон, а не за това да се обичат всички.

ако имаше еднакво отношение и към изтънчената обида и към просташките изцепки, то би било един от двата случая:
- и двете са позволени - тогава и без това деградиралата дискусия, ще се развони до пълна крайност
- и двете са забранени - тогава всеки ще реве и вие как несправедливо е бил санкциониран и как неговото не било истинска обида, пък е третирано и модерирано като такава; ще се отплеснем във формулиране на правила, които безуспешно ще се опитват да формализират онова, което по същността си е "вкус" и всъщност не е фиксирано

Never attribute to malice what stupidity can explain.


Тема Re: ту би кънтинюеднови [re: Zvezdichko]  
Автор Roland_of_Gilead (минаващ)
Публикувано20.03.09 11:34



Необяснимо ми е как съумяваш да си толкова противен с толкова уж "умерени" мнения. Наистина ми е необяснимо... Сигурно е заради постоянните дребни вметчици в тях...

Ама понеже в момента май не можеш да пишеш тука, да не те провокирам...

I am Jack's wasted life...


Тема Re: ту би кънтинюеднови [re: Roland_of_Gilead]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано20.03.09 11:41



Новобранец е. И във форума, и във споровете.
Много се пали и взема всичко навътре, а бързо му свършват аргументите.
И някак си не може да разбере, че 3/4 от хората тук спорят за удоволствие, а не за установяване на истината.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ту би кънтинюеднови [re: Бorдaнoв]  
Автор Roland_of_Gilead (минаващ)
Публикувано20.03.09 11:46



Абе аз и друг проблем виждам, ама да не изгаднявам, че не искам да се, как беше, "еба в гъза".

I am Jack's wasted life...


Тема Re: ту би кънтинюеднови [re: Roland_of_Gilead]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано20.03.09 11:58



Бе бях женен за плевенчанка, те там "Да го е.." го имат за добър ден, ама айде да се върне момчето, сега не е прецизно някак си да го обсъждаме.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re:нови [re: Шapkaн]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано20.03.09 12:24



Може би си прав. Бил съм по-груб отколкото трябваше. Повлиял съм се от полемиките в които Джим е намесен, а не трябва.
Постинга ми обаче беше откровен. Последните три бързи реплики на Звездичко според мен носеха заряда на точно това което казах. Ще ги цитирам и ще съм по-подробен за да не остана неразбран:

Джим казва:
"Тук става въпрос за българска митология - не за ислямска. А в нашата митология пък, въпреки запазени някои езически елементи, доминира ХРИСТИЯНСТВОТО. А стане дума за ислям - той винаги е враг."

Това, разбира се, е абсолютна глупост, защото от 700 години насам в българия има много мюсюлмани и техния фолклор си е български - просто защото те са българи. Как са станали мюсюлмани - с две думи за някои хора, които не обичат да четат - да гледат "Време разделно"

Звездичко реплика 1:

"Склонен съм да се съглася с теб, защото си падам леко националист..."

Аз избухнах в смях, но си затраях.

Морфиус го базиква:
"древнотракийската митология влиза ли в определението"

Звездичко бисер номер 2:
"Ако по някаква причина митологичен образ (било то древнотракийски, било то славянски) е асимилиран в последствие от християнската църква - ДА!"

Има ли нужда от коментар, колко е безсмилено това - за църквата и фолклора, някои хора обясниха вече, няма да ги повтарям.

Морфиус също вече се смее и го пита дали говорим за българска или християнска митология.

Бисер номер 3:
"Ако се замислиш, християнството ВЕЧЕ е било проникнало по българските земи, дори когато все още сме били езическа страна. Още по времето на Крум-Омуртаг има сведения за български мъченици..."

Този постинг е безсмислен по поне 10 показателя. Дотолкова, че аз реших с едно изречение да изразя мнението си за неговото мислене.

Това е. Бях груб, защото Джим колкото и жлъчен и заядлив да е, поне опитва да привежда доказателства, факти, анализи, а Звездичко прави неграмотно и несъстоятелно заяждане.

Колкото до идеята ти за промяна в правилата - не знам дали си правил такава тема - но ако наистина го желаеш - нека направим отделна тема в която да дискутираме това. Аз нямам представа каква е историята на спора ви с модератора - аз лично нямам причини да се оплача от местния Тиранин (аналогията е с Ветинари, а не с римските тирани) :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема оффнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано20.03.09 12:26



Толкова малка, а вече от Плевен! :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.