Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:52 10.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: IRCнови [re: Paganel]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано18.03.09 05:13



Аз обучавах навремето варненските хакери, ма то това стари работи, много стари. Даже съм до голяма степен виновен за събирането на трите бг сървъра и създаването на БГ нет. Ма това още по-встрани от темата...
П.С Отидохме... да не се окажеш някоя варненска бройка и само да си чупим пръстите тук излишно.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: За селянията в този форум и изобщонови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано18.03.09 06:22



Тъй като темата вече върви към заключване, ще ти кажа къде бъркаш основно.
Този форум се намира в раздел "Фен клубове". Тук сме се събрали за да си говорим за фантастика. Не е нужно да се харесваме един друг. Това прави половината ти постинг излишен. Важното е да се уважаваме - това прави другата половина от постинга ти особено важна.

В интервюто на Бюжолд в Шадоуданс ми направи впечатление един израз:
"ШД: Какво мислите за писателските работилници?

ЛМБ: Биха могли да бъдат полезни, зависи (биха могли да бъдат и вредни). Важно е да се запомни, че човек отива там да пише и да критикува, и да става по-добър в писането, а не да се социализира."

Този клуб няма за цел да сприятелява хората. Нито, писателят с гаден характер, става по-лош писател от това, нито оная дишичка, която всички обичаме, става по-добър писател от обичта ни. Между добър писател и добър човек няма никаква корелация - нито права, нито обратна. Това е един от оснвните проблеми по литературните сайтове с които се сблъсках навремето.

Тук всички правим грешката, че си позволяваме да обсъждаме хората ИЗВЪН допирните точки, които имаме с тях - а именно фантастиката.
Затова на Зведичко му е чудно - ма как така пиша такива неща, хората нямало да ме уважават. Не съм тук за да търся приятели, обществено одобрение и каквото и да е социализиране. По-голямата част от хората не са тук за това.
Тук съм да обменя мнение за фантастика и нещата свързани с нея, съгласните с мен да го одобрят, не съгласните да го оборят. Висок ли съм, нисък ли съм, дебел ли съм, пуша ли, изтрезнявам ли изобщо и прочие /в тая си част си убийствено прав/ не ТРЯБВА да променя по никакъв начин оценката за мнението ми.

Изказването на положително или отрицателно мнение за творчеството или постингите на някой, не е изказване на мнение за личността му! Това не можа да разбере Ценка, въпреки неколкократните опити за обяснение.
Паганел - помня точно тоя период, като тръгваха чатовете, когато започнахме да се мразим на живо, за думи казани във виртуала.

Не е работа на никой какъв точно политически офицер е бил Генерала навремето, какво пише за мен в нета, какво съобщение давал Гугъл за сайта ми, колко пъти се бил женил Джимеца и всякакви други подобни неща, в една тема примерно, обсъждаща "Обитаемият остров".
Да, ама не, както казваше един известен журналист. Някога Ефремов се е оформил като място, където са се събирали "неформали" /такъв беше термина, сега се казва еднакво мислещи/, които под предлога че харесват фантастика, са си създали една общност на хора със сходни интереси. А някои просто нямало и къде да идат вечер. И сега може да е нещо подобно, нямам наблюдения последните години.
Някога фантастиката си беше начин за отричане на системата.
Сега не е така - сега си е просто част от литературата. И тоя клуб не е клуб за запознанства, а клуб по интереси.
И докато не го разберем и приемем това, ще продължава да е място за избиване на комплекси, а не за обсъждане на мнения.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: IRCнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.03.09 08:46



не:) от Бургас бях. Абе твоя ник пак такъв ли беше , ама на латиница? Сега ми идват някакви спомени... Не сме се познавали де, ама като каза VHG се сещам че съм те мяркал и чувал...

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: IRCнови [re: Paganel]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано18.03.09 08:54



|BoGa|


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: За селянията в този форум и изобщонови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано18.03.09 09:39



не съм съгласен с всичките 100% от констатациите, но браво за труда.
Основните разминавания се отнасят до изводите, поне половината от гях ми се струват неприемливи.
Но като ключовата разлика "град - село", тук си прав.
Виж, прехвърлянията към форумниците - не ги намирам за уместни, пък и не ща да ги коментирам.

тъжното е от факта, че повечето коментатори се съсредоточиха върху една или две второстепенни мисли. Което пак ме връща към мисълта, че стремежът ти, Ойген, непременно да направиш екшън, не е най-добрата форма на поднасяне на твоите мисли "до народа".

ПП. Пратих ти мейл, нещо не се отзова по въпроса за ФПФ.





Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Paganel]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано18.03.09 09:39



Кой знае защо аргументите, на нехаресалите постинга , за които Паганел впоследствие се сети, че също били много интелигентни звучат така:
1.Това не е вярно, защото авторът ми е изключително противен.
2. Това не е вярно, защото авторът веднъж през 2003-та се напи и стреля един път с халосен патрон във въздуха.
3. Това не е вярно, защото… а,бе щото не е вярно.
4. Не е вярно, щото повечето повтарят някое от горните мнения.

Въпиюща логика, нали?

Предвидих част от реакциите, но наистина не можех да си представя, че най-достойният за топидиот отговор ще е на Паганел и в резюме ще звучи така: Ние не се влияем от общественото мнение, защото такова е общественото мнение.
Между другото, нито Алвин, нито Копо имат каквото и да било лично впечатление от нескромната ми персона.

Освен това – някъде бях написал, че хората със селски манталитет обикновено не се интересуват от политика и Паганел той побърза да го потвърди блестящо!

Също така – беше ми страшно интересно как точно булка Ангелинка няма да отвори плевника. Напомням досегашните й каквидени версии:
1.Първо тя беше обявила за авлии присъстващите в българската митология души на едни мнооооого зли вещици – оказа се обаче, че нямат нищо общо с описаното в “Какавида” същество – нямат “каквиден” стадий, не живят 40 дни и нищо не защитават а само вършат зли дела
2.После беше обявила за авлия присъстващата в древнотракийската митология богиня-майка. Е, да, де – крилете й не са пеперудени, също няма “какавиден” стадий, не живее 40 дни…
3.Беше обявила за авлии присъстващите в исляма евлии. С тази разлика, че това са свети мъже, без пеперудени криле и оръжие, живеят доста повече от 40 дни и закрилят не планините, а хората, и не с меч, а с молитви – да не говорим, че “евлия” не е светец на турски а именно ислямски светец – защото мюсюлманите хем нямат светици, хем не признават християнските. А и описаното в “Какавида” същество е доста далеч от някаква святост.
4.И за по-сигурно обяви, че единственият, дето преди нея бил знаел песни, приказки и предания за авлии – жалко, но е починал.

Ами… доколкото знам Копо и жена му си падат по Едгар Уолъс – затова им предлагам най-сетне да анализират показанията на заподозряната. Не е толкова трудно. А и нали според Паганел били интелигентни – ако е така, не би трябвало да се затруднят…
Как ли точно обаче няма да го направят?

Благодаря на всички които ме подкрепиха! На Звездичко, glig_an, Калин и всички останали! Благодаря и на неутралните Иванушка, Аспид, Тау мастер – всъщност, glig_an, по-голямата част от тях са неутрални, защото са в близък контакт с някои от най-гласовитите несъгласни, а и по принцип са кротки като хора.
Благодаря на несъгласните – че се държаха именно по начините, който предвидих. Не им се сърдете – такъв им е интелектуалният потенциал.
Благодаря и на модератора – че заключи предната тема. Иначе нямаше да се разбере кой кой е.
Мисля, че тази тема се изчерпа, защото:
1. Съгласните казаха каквото имат за казване и го до доказаха с факти. И нямат какво повече да правят тук.
2. Несъгласните нямат факти, затова почнаха преливане от пусто в празно. И могат да го правят до безкрай, просто понеже няма да намерят нито един логичен факт, с който да оспорят първите. Никога. А общественото мнение – колкото и да държат на него – не е такъв. Все пак – някога не цяло село, а целият свят е мислел земята за плоска. И нито един от доводите на Коперник, Галилей или Бруно не променил общественото мнение. Даже експедицията на Магелан не го направила веднага.

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.03.09 10:13



Мдаа, аз наистина вярвам, че има надежда за теб, колкото и малка да е тя. Някой ден нещо ще ти отвори очите.
Не знам какъв ти е успеха в съдебната зала - но съдейки по аргументирането ти - сигурно е трагично плачевен. Няма нужда да почваш да ми обясняваш, че си много добър в залата. Няма как да стане. Един път те гледах и по телевизията - и тогава те съжалих, но си оставам оптимист докрай. И за злетата като теб винаги има надежда :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано18.03.09 10:47



Омръзна ми да ти обяснявам, разбираш ли? С развален грамофон не се спори. Ти не си фолклорист, ти си един злобен глупак който непрекъснато повтаря едно и също, защото няма грам достойнство да си признае, че е сбъркал. Човек с достойнство не би твърдял каквото и да било за конкурс в който сам е участвал и е пропуснал да спечели. Отказах се отдавна да ти обяснавам и да споря с теб за каквото и да било. С недостойни хора не се спори, недостойните единствено се презират!
Но понеже бълваш ли бълваш нечистоти и клевети по адрес на мой приятел, ето

статия, нека всеки прецени сам, доколко героят от Какавидата има фолклорна основа и доколко не.

Да не се взема на сериозно...

Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.03.09 10:59



Wow. Много добре. Робин с тази мизерна статия ли искаш да убедиш Джим? Че в нея са цитирани само 66 източника. За българин от неговата висота са нужни най-малко 1300. Откажи се направо - нямаш шанс. :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано18.03.09 11:15



Благодаря ти.
Не, че се бях засилила да отговарям, благодаря за жеста всъщност.
Все пак да вметна, в случай че на някой в тоя форум (освен на мен) му пука въобще за авлиите - освен статиите и монографиите на д-р Лозанова бих препоръчала също трудовете на проф. Любомир Миков, на д-р Божидар Алексиев (именно върху ислямските светци-воини), а също и изследванията на д-р Стоянка Бояджиева върху преображенията на именно образите на жени светци от исляма (най-вече Къз Ана - девойката-майка) и свързването им с древни, архетипни, женски воински представи (вкл. авлиите и родопските юди).
Който търси, намира.
Който няма за цел да намери... не намира.

ПП. Манипулациите на фактите (манипулации тука е очевидно евфемизъм) от страна на адвоката не ги коментирам вече от години. Наистина няма смисъл. Ако на някой му е любознателно - всичко е в архивите на този форум, както вече споменах.
ППП. Сто пъти редактирах тоя пост и се сещам за още автори. Обаче опцията за редакции бъгва, та спирам.
www.johanvladimir.com<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AниИлиeвa на 18.03.09 11:22.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AниИлиeвa на 18.03.09 11:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от AниИлиeвa на 18.03.09 11:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.