Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 23.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема ди енд уос ниърнови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано17.03.09 10:40



Понеже много ги разбираш нещата (според теб), а всъщност никак не ги разбираш (според мен), ще се опитам да ти дам един съвет. Не че има смисъл, ама ей така - да си почеша езика:)
Човек си гради мнение за друг човек на база действията, реакциите, отношението на този човек. Има и други фактори: мнението на своите околни за този човек, както и слуховете за този човек, но те са много по-незначими.
Личната оценка си е най-най-важна. Алвин (нямам предвид само него, но понеже виждам, че двамата определно много се "обичате", ще го дам за пример; другата причина е, че го познавам доста добре) е изградил някакво мнение за теб. Ти виждаш, че това мнение е отрицателно и се опитваш да го промениш (може би ще кажеш, че не се опитваш, но ако го направиш - аз няма да ти повярвам). Започваш да вадиш какви ли не тези и доказателства. С всеки спор обаче виждаш, че мнението му не само не става по-добро, а напротив - става по-лошо. И какво правиш ти? Продължаваш да вадиш аргументи, че си умен и добър...и прав. С аргументи, Джим, нищо не можеш да направиш. Това не е съдебна зала, в която уж неутрално жури ще отсъди. Това е човек и то интелигентен и емоционален. След като си разбрал толкова ясно какво мисли Алвин за теб, след като си анализирал какъв е неговия стереотип - би трябвало супер лесно да можеш да го накараш да те хареса. Когато познаваш добре един човек и си добър психолог - лесно можеш да го манипулираш. Май се оказва, че никак не го познаваш.
Замисли се малко: Кой е виновен, че Алвин не те харесва? И не само не те харесва... той буквално те презира... И виждам, че много други хора също не те харесват.
И ако искаш да те харесат - трябва да промениш не аргументите и фактите, които бълваш - а себе си.
Искам тук да цитирам Бюджолд:
Reputation is what other people know about you. Honor is what you know about yourself. (превеждам за неговорещите английски: Репутацията е какво хората знаят за теб. Честта е какво ти знаеш за себе си.)
Ти имаш висока чест и ниска репутация. Замисли се малко, и ще осъзнаеш, че всеки човек без комплекси за малоценност има висока чест. Така, че това не те прави харизматичен. Репутацията е това, което прави хората да те харесват. Следователно натам трябва да насочиш усилията си. Но за да промениш, това което хората знаят за теб е нужно да промениш действията си. А за да промениш тях - трябва да промениш себе си.
Знам, че е супер трудно човек да се промени.
И все пак аз вярвам, че за теб има шанс. Виждам колко усилия и време отделяш в този форум. Ако отделиш толкова време за самоанализ и промяна към човека, който искаш да бъдеш - нищо няма да може да те спре.
Но промяната започва с качествен анализ! Ако не успееш да направиш такъв - нищо няма да излезе. Казваш, че жена ти е психолог - попитай я за съвет тогава.
Разбира се, можеш да продължиш да си седиш на трона от стиропор заобиколен с двама боляри (примерно Калин и Звездичко) и да говориш как не те интересува мнението на простолюдието и как ти си перфектен, а другите са глупави селяни. Това е най-лесния път.
Лесният път рядко е най-правилният. Защо не опиташ дам тръгнеш по трудния път - пътя по който и селяните да те харесат и заобичат?

Накрая искам да уточня, че това което съм писал не се отнася само за Джим - а за всеки човек. От известно време, чета книги за личностно развитие (книги които преди време пренебрегвах с насмешка) и осъзнавам колко много трябва да работи всеки човек върху себе си. Знаем, че никой не е идеален - но това пречи ли да се стремим в тази посока? И както мнозина тренират физиката си с постоянни упражнения - трябва не по-малко да тренираме психиката и мисленето си - за да сме по-щастливи.

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Paganel]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано17.03.09 11:45



Ти си бил голям оптимист. Не споделям нагласата ти, но се радвам, че има хора които мислят по този начин. Ще ми се и аз да можех.

Но когато реалността упорито и последователно те разочарова, няма как да ти остане някакъв оптимизъм относно доброто у хората, възможността им да се променят (към по добро) и стремежът им към хармония и естетика. Хората които са добри са си отколе добри. Хората с комплекси и мания за величие са си такива откак са се пръкнали. Промяна? За какво по дяволите говорите, господине?

Единственото, което може да направи един умен и прагматичен човек, е да избягва единия вид хора и да се огражда с другия. В това няма грам оптимизъм, това е всъщност цинично и пораженческо, но обратното пък е пълна глупост.

Този форум би следвало да е именно сборище на хора които имат сходни представи какво е етично, морално, правилно, въобще - добро. Хората с различни представи би трябвало да са демотивирани да постват тук. От друга страна хората с комплекси много държат те да се вместят в нечии представи и да бъдат адмирирани като пълноценни субекти.
Има ли друго обяснение човек който мрази всички (повечето) форумници, нарича ги селяни и гради теории които обосновават няхната вродена селяндурщина, има ли друг мотив за такъв човек упорито и всдеотдайно да поства и да поства във форум където почти никой не го харесва, където всички спорят с него и го обиждат без всякакви задръжки (задръжките потънаха някъде дълбоко в архивите на този форум) и където ползата от неговите мнения е кръгла нула?

Ако аз бях в положението на Ойген просто щях да спра да поствам тук, щях да си намеря форумче където всички да ме харесват и където теориите ми за селяните щеше да се приема с радостно въодушевление. Така постъпиха мнозина, няма да ги цитирам, те си знаят. При това тези хора имаха далеч по-слаби мотиви от Ойген да постъпят така. Но Ойген няма да спре да поства във този форум, не се и надявай! Защо? Помисли върху евентуалните му мотиви, щом четеш специализирана литература по въпроса би трябвало да си по-наясно и от мен. И после ми кажи, дали все още си оптимист и защо.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Paganel]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано17.03.09 12:28



Извинявайте, и двамата сте писали глупости.
Истината е, че малко хора познават Ивайло Иванов /Варненски/. Всички познават Фат Джим. Това е само форумното му лице. Точно както Алвин е форумното лице на .. Алвине, знам ти името, но не знам дали искаш да се казва.
И тук има сбъсък на две форумни личности, които почти не са се засичали и знаят един за друг от агенция "Един форумник ми каза".
В общи линии това е причината за всички неразбории, защото тоя форум отдавна се е превърнал от място за общуване на себеподобни, в място за избиване на агресия. Аз не правя изключение от правилото.
Както имаше един много хубав подпис на времето - "Това е само форум!".
Стига сте правили задълбочени и "медицински" изводи от няколко постинга.
А темата на Джимеца е безСмислена, защото:
"Американски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят.
Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.
Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват какъв си тъпак."


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Бorдaнoв]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано17.03.09 12:52



Извинявай и ти, ама за мен това което си написал е глупост. И то не защото си окачествил моя постинг като такъв - просто защото очевидно мислим по различен начин.
Аз познавам много малко от хората тук наживо. С някои съм се виждал в Ефремов няколко пъти, но това е далеч от познаване. И въпреки това мога съвсем спокойно да си изградя доста детайлно мнение за повечето - защото съм чел какво пишат тук, чел съм как го пишат, и съм си задавал въпроса - защо го пишат. Това си е доста комуникация (макар и не такава с каквато хората са свикнали). Аз обаче имам доста години опит в онлайн комуникацията и си я приемам за съвсем нормален канал. И ако човек може да излъже каква личност е с 10-20 постинга - след 100-200 такива за да продължава да го прави, трябва да има някаква доста важна цел. Затова приемам, че хората са искрени в това какво пишат тук - и оттам вече е лесно да опознаеш някого. За мен форумната личност и реалната личност са доста сходни. Затова никак не се съгласявам с твоето мнение.

Робин: Да, аз съм оптимист. Много голям. Точно като Макс, когото толкова обсъждахме. И се обграждам с оптимисти - абсолютно вярно. И моята цел е ако може да се помогне и на хора, които не са станали такива - да станат. Живота е прекрасен, когато си с положително мислене. И това, че много хора не са съгласни изобщо не може да ме спре да опитвам. Разбираш ли, моята положителна енергия няма да се изчерпи, защото положителните хора с които комуникирам са с пъти повече от останалите. Виждам твоето отчаяние и разбирам, че просто не си успял да се събереш с достатъчно такива хора- но никога не е късно да го направиш - НИКОГА :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Paganel]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано17.03.09 13:10



Едно време след такива изказвания се мереше номера на IcQ-то.
Моето е 1 223 809. Към това мога да добавя и дългогодишен опит като собственик на сайт с над 8 000 ярко изразени гении, с които започва и свършва БГ литературата. Виртуалното/ните/ лица/е на хората, често нямат нищо общо с реалното. Освен в частните случаи, където виртуалния клуб е продължение на реален такъв.
Та в случая аз познавам добре и Иво и Алвин /засичал съм се на разни места с тях поотделно, говорили сме за неща извън писаното в тоя клуб/.
Не знам дали са се засичали изобщо на живо, но тук имаме сблъсък на представата на единия за другия, а не на реални качества. Затова няма начин и да се разберат, а и те нямат желание. Всъщност тая тема няма за цел разбирателство, а и все се сещам мнението на Генерала за споровете.
И двамата, тримата ако добавим Робин.. и.. останалите, са достатъчно талантливи и са си изградили съответното Его /няма талант, който няма Его, едното е пряко свързано с другото/ и точно заради това са си силно нетърпими. И както съвсем правилно е отбелязано във форума има една основна тема с различни нюанси - "фалометрия" на тема кой е по-талантлив от другите.
И повтарям, още веднъж повтарям - никой, ама никой от пишещите няма намерение нито да разбере, нито да признае правотата на другия, защото това е автоматично признаване и на таланта му.

" И ако човек може да излъже каква личност е с 10-20 постинга - след 100-200 такива за да продължава да го прави, трябва да има някаква доста важна цел."
Дълги години хората мислеха Йоан Владимир за мъж, а Кира Валери за жена. Възможно е все още да има такива... - това стига като коментар.

П.С Не се лъжи наистина по написаното тук - езикът, който ползвам аз тук примерно няма нищо общо с тоя, който ползвам в реалността или по други места, където ме свързват с реалната ми личност.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Бorдaнoв]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано17.03.09 13:55



Иване, недей така!


Вярно е, че Кира се криеше бая време, но то беше игра на криеница всъщност: всички знаехме коя е тя и всички се правехме, че не знаем. Което обаче не важи за Йоан Владимир - там никога не е имало загадка. Йоан Владимир още с първия си постинг тук през далечната 2002 г. си каза всичко - и коя е, и авлиите какви са, и източници, и етнографски описания
Просто много хора ги мързи да ровят в архиви, което прави манипулирането на фактите изключително лесно, а и забавно.
Единствените, които не знаят, са (или са били) тия, на които хич, ама хич не им пука да знаят. Тва е малко село, всички се знаем и сме си рода

www.johanvladimir.com

Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: AниИлиeвa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано17.03.09 14:58



Ани, извън трийсетината човека в тоя форум, те четат и много други и се носят едни легенди... Даже една твоя фенка беше публикувала статия в книги-нюз -"Знаете ли кой е Йоан Владимир".
Всъщност, давах го пример, че от десетина мнения в нета, ще разбере всичко за човека отсреща.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Бorдaнoв]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано17.03.09 15:26



Всъщност, съвпаденията между форумните личности и реалните е доста голямо, разликата произтича от едно простичко свойство, наречено двуличие. Човек двуличничи от най-разнообразни мотиви - от облаги и шизофрения, та до стремеж към спазване на благоприличие.
Алвин и Ойген също не правят изключение, те са точно такива каквито можеш да ги опознаеш от форума, разликите са в нюансите. На живо няма да чуеш че се наричат с определения каквито използват във форума, но това не значи че не ги мислят. Просто форума е място където благоприличието не е задължително, затова и хората в такива случаи са склонни на определено двуличие. В което според мен няма нищо лошо.

Относно фалометрията - благодаря ти за добрите думи, да ти се връща и на теб. Само за сведение ще ти кажа, че аз непрекъснато споря с ЙВ, което по никакъв начин не означава че не признавам таланта и, даже напротив, имам немалък дял в популяризирането на въпросния талант. Дали с това признавам, че била по-талантлива от мен? Да отговоря на този въпрос ми е под достойнството. Само дребнав и себичен човек може да мисли по този начин. А виж, че съм силно нетърпим към лъжите и клеветите (което е в основата на негативното ми отношение към бай Адаш) по адрес на ЙВ, на мен лично, на Алвин, на организаторите на Таласъмия (по едно време им симпатизирах), на-една-камара-хора-които-уважавам-и-ценя), такова едно възможно обяснение изглежда не ти е хрумвало.
И понеже нямам намерение да признавам таланта ти - направо ще кажа, че не си прав!
Въпросните дълги години в които никой не знаеше коя е Кира Валери всъщност бяха няколко кратки месеца. След това се появи книгата Болгария фантастическая и всеки който наистина го интересува този маловажен факт намери правилния отговор. Под този превдоним са излизали едва 3 произведения, които едва ли блестят с нещо (каквото и да е...), така че "хората" едва ли са се вълнували особено от този въпрос. По късното съавторство с ЙВ беше заради ефектното звучене и даде едно единствено завършено произведение и две награди, които бяха връчени пред публика. Не мисля, че хората дълго са страдали от заблудата, че Кира Валери е била жена. Отделно от това - никога никой не е поствал в нечий форум под този псевдоним, или поне аз не си спомням за такова нещо.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: Paganel]  
Автор PoбинoтЛokcли (ентусиаст)
Публикувано17.03.09 15:29



Много се радвам за теб и донякъде ти завиждам. Аз обаче съм фремен на тема енергия и пестя всяка капка за цели които си струват, т.е - имат някакъв шанс за успех.
Съжалявам че съм те оставил у теб впечатлението за отчаян човек. И ти благодаря, че вярваш в мен.

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: ди енд уос ниърнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано17.03.09 17:38



Не, не, исках да кажа отчаян от търсене на доброто в хората, а не отчаян човек. Съжалявам, че не се изразих докрай.

Между другото - точно защото си пестиш енергията - затова и имаш малко. Колкото повече раздаваш - толкова повече ще имаш. Това са вселенските закони :)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.