Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 01.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Литературен конкурс "Таласъмия 2007"  
Автор Commander_Samuel_Vimes (непознат)
Публикувано21.02.07 01:04



Здравейте!
Ето, отново трябва да съобщим за конкурса, станал традиционен през последните няколко години.

Клуб „УИБРОБИЯ”, съвмесно с Народно читалище „Георги Илиев” гр. Стара Загора, обявява шестият традиционен конкурс за литературно произведение (роман и разказ), базирани на фантастичното и приказното в българският фолклор и митология „ТАЛАСЪМИЯ 2007”

Условия:
1. Няма ограничения за възрастта на авторите.
2. Няма ограничения за обема на произведенията и за броя на произведенията, с които един автор може да участва.
3. Допускат се само непубликувани творби към датата на обявяване на резултатите.

Награди за отличените произведения:

Разказ:
1-во място 250 лв.
2-ро място 150 лв.
3-то място 50 лв.

Роман:
1-во място – 500 лв.

Приемат се само текстове, изписани на кирилица. Учасниците трябва да посочат трите си имена, e-mail (ако имат), телефон или друг начин за контакт с тях.

Срок за предаване: до 15.05.2007 г.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на Еньовден, по време на фестивала „Таласъмия 2007”.

Адрес за изпращане на творбите:
Стара загора, ул. „Христо Ботев” 103
Клуб „Уибробия”
E-Mail: g_ilievsz@mail.bg



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано22.02.07 09:57



Еха, има награда! Ще взема да размисля.
Повести приемате ли?



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор centsche (непознат )
Публикувано24.03.07 13:13



Тази година мислех да ви пропусна /и не само/, заради грамотата от миналата година. Обаче се надявам наградния фонд да привлече сериозни участници и ме карате да се замисля не заради парите, а заради евентуалната конкуренция.





Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: centsche]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано27.03.07 12:44



"Обаче се надявам наградния фонд да привлече сериозни участници и ме карате да се замисля не заради парите, а заради евентуалната конкуренция."

Едва ли. По скоро ще е още по зле...



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор centsche (непознат )
Публикувано30.03.07 19:10



Вече не знам какво да мисля. Имам страхотен разказ! Обаче... Чудя се дали да не го пратя другаде? Калин ми каза да си запазя добър разказ за евентуален конкурс на Буквите.
Дамите и господата от Стара Загора...


Ще изчакам да видя какъв акъл ще ми дойде и ще се радвам някой да ми помогне да взема решение. Искам за мен писането да си остане само удоволствие, без излишни отрицанелни емоции.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: centsche]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано03.04.07 10:11



Прати го на мен, ще ти кажа дали става за таласъмите или не



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано03.04.07 17:52



Не стои въпросът дали става за нещо или не, а дали да го изпратя за участие.
Като се има пред вид, че конкурсът се свежда до чест и слава, единственото ценно е човек да попадне между отличените с грамоти. А най-ценното нещо е самата грамотата. Особено щом човек иска да се утвърди - не между пишещите /там каквото - такова/ , а в собственото си семейство. Да не навлизам в подробности, но грамотата ми не е у мен.
Е, Робин, какво ще ме посъветваш?


Има и друг момент: за всеки конкурс искат непубликувани творби. Нямам висока производителност в писането. Разбираемо е, че ще искам да си пратя разказа, където си струва.
За грамотата отдавна все ми е тая. Тя не пише вместо мен.
РобинотЛоксли, ти да не си от Стара Загора?



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор dhalgren ((одеяло)развит)
Публикувано03.04.07 20:54



Робин не е от Стара Загора и не е той човека,който може да ми диктува става ли твоя разказ за конкурса или не!Неговото мнение си е меродавно САМО ЗА НЕГО,нямам спомен той да ни е станал бащицата на вкуса за каквото и да е. Казано честно,най-често аз съм гласувал най-високи оценки за разкази,които НЕ СА ВЛИЗАЛИ в челната шестица,но това не ми дава право да отричам правото на другите от журито да имат други възгледи за писането.Очарован съм от упоритостта на Робин от Локсли да се държи като ощипана мома,но искам да разбия крехката му увереност че е пенкилер.И един друг се изкара навремето БАШ-НАЙ-ПО,но вместо да ни стане палач,стана палЯчО,отрече се от фендъма,който се смя от тази работа

.Дерзай,Робин в светата си "жлъч" на Стожера на Таласъмската естетичност и бъди сигурен-боли ме размножителния орган за твоето мнение.И остави другите сами да си съставят тяхно.
И сега,за да се изринеш още от праведен гняв да кажа,за да чуят всички- СЧИТАМЕ,ЧЕ ИСТИНСКИ КРАСИВОТО И СТОЙНОСТНОТО В ПОСТНАТА НИ РОДНА ФАНТАСТИКА ТРЯБВА ДА БЪДЕ НАГРАДЕНО ПОДХОДЯЩО!И затова ще ги има паричните награди-РЕАЛНИ!Ще има скандали,ще има обидени...И идеята "Таласъмия" ще я има.Но ние наистина искаме КАЧЕСТВО!Минали сме през какво ли не.Но тези,които считат,че могат да пишат и не пратят нищо на мейла ни да си спестят ако обичат изявленията на гореписалия всезнайко.
Бтв,центче,адски ми е криво за недоразуменията и обидата около твоята грамота,но ти ще си я имаш!Извинявай,ако някой от екипа те е обидил волно или не-всички сме грешни.А да пишеш или не,това сама решавай!

Когато се взираш в бездната и Бездната се взира в теб...

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: centsche]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано04.04.07 09:41



Здравей, centsche,
Не съм Робин, но ако ми позволиш, ще ти кажа един мой съвет.
Грамотите са парче картон. Имам грамоти да си тапицирам едната стена в хола. Онова, което е много по-важно според мен и което съм търсела в конкурсите, е публикацията, а книжките от Таласъмия излизат.
Всичко, което старозагорският клуб е обещавал като условия в конкурса си, после е било спазвано като ангажимент, а това не е така с всеки конкурс.
Не знам защо се колебаеш, но когато решаваш дали да изпратиш разказ за Таласъмия, имай и това предвид. Успех!



www.johanvladimir.com

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: dhalgren]  
Автор MagdalenaKopp (влюбена)
Публикувано04.04.07 10:50



но вместо да ни стане палач,стана палЯчО,отрече се от фендъма,който се смя от тази работа
Ъ-ъ-ъ-ъ-ъ-ъ, да нямаш предвид оня, дето от три участия има три публикации в сборниците ви?
Освен това - що хем го публикувате, хем и награди му давате?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.