Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:14 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Хахахахахахаха!нови [re: Maйkъл]  
Автор PoбинoтЛokcли (новак)
Публикувано11.04.07 10:27



Давай! Тая година ще пишем за злите фатджии



Тема Re: разбрахнови [re: Maйkъл]  
Автор else (varelse)
Публикувано11.04.07 10:33



Значи то излиза, че журито има право само ако не хареса някой разказ, да не го награди, а ако вместо това хареса друг, да му даде първа награда. Представяш ли каква несправедливост! Какво си въобразява това жури! Че е сложено там да преценява?! Айде бе!
Чист комунизъм си е това, никакво оправдание не виждам за тези нечестни твари!



Тема О, абсолютно сериозно говоря:нови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано11.04.07 10:38



Не вярвам, а знам, че евлии са съществували.
Демир баба е бил историческа личност. И е бил евлия.
Както и Евлия Челеби.
Е, между евлиите, има и още едно общо нещо - те нямат никаква връзка с българската митология. А с мюсюлманската религия.
Но всички евлии, за които историята е запазила данни до един са мъже.
Та именно затова обявявам тази награда. Ако забелязваш - размерът й е по-висок от този за първото място в конкурса! Дерзай!


Само че много добре знам, че наградата ще си остане неспечелена.
Исторически данни за мъже - евлии има. И не са малко. За жени - не. Просто понеже в исляма жената няма обществено положение. И го няма и до днес.

И още:
1. Убеден съм, че е имало поне един пурист, който да харесва пури - но от това не следва, че има нещо общо между пурите и пуризма. Както и между авлията и евлията.
2. Знам, че всеки дипломат, преди да стане такъв, най-напред е бил дипломант - но това не стига за да поставим знак на равенство между тях, нали? Както и между авлията и евлията.
3. Виждал съм доста ефектни афекти. И обратно. Но афект и ефект не са едно и също - точно както и авлия и евлия.
И в заключение: "авлия", драги ми адаш, в превод от турски означава двор, градина, бостан... Но не и някакво митично създание, описано в разказа "Какавида" от Йоан Владимир.
Самият разказ е доста добър, но централният персонаж в него не присъства в българската митология. Както и в която и да е друга. Той просто е измислен от автора си.
Само че хванат в капана на първото си място, за брата Йоан вече няма как да признае това - иначе някой може да си помисли, че го е получил с лъжа, използвайки незнанието на журито. Затова и брата Йоан търси аналози на този персонаж току под митичната богиня-майка, ту под жълто-черната пеперуда, ту под евлиите, ту под вола...

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: О, абсолютно сериозно говоря:нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано11.04.07 11:13



В отговор на:

Само че хванат в капана на първото си място, за брата Йоан вече няма как да признае това - иначе някой може да си помисли, че го е получил с лъжа, използвайки незнанието на журито.



Така.
EugenVonHakenkreuz, ако си поне малко мъж, имай куража, когато ме видиш, да дойдеш и да ми кажеш в очите, в присъствието на съпруга ми и на приятелите ми, които ме познават и уважават, че съм използвала незнанието на някого, за да получа с лъжа нещо си.
Толкова много си позволи, че премина всички граници на морала, възпитанието и приемливото според моята гледна точна поведение.
Виждам, че няколко дни си стоял и си полюирал в тази тема, с нарочната цел да ме предизвикаш, накрая започна да клеветиш в чисто юридическия смисъл на думата.
За разлика от теб аз няма да заплашвам със съд, няма да се пеня, няма да ти отвръщам на обидите, това е по твоята част, адвокатът си ти, аз съм дама и мама и татко са ме възпитали като такава. Много пъти съм те молила да престанеш да ме обиждаш, клеветиш и въобще да престанеш да се занимаваш с мен, но ти не си достатъчно мъж, за да вземеш под внимание подобна молба.
Считай се свободен да пишеш и да разправяш каквото си искаш за мен, където си искаш, позволявам ти официално. Ти и злобата ти просто не съществувате за мен. Това е.

www.johanvladimir.com

Тема Re: разбрахнови [re: else]  
Автор Maйkъл (____)
Публикувано11.04.07 11:15



Кого ще награждава журито не ми пука въобще. Нито съм драскач, нито някога ще бъда. Питането ми е за процеса на дисквалификация, за което - виждаш оказва се, нито има правила, нито са обявени официални. Типично по български бих казал. После се чудим защо българия и българите имат толкова отрицателно реноме по света и няма нация която да не ни презира като хора Nta ръка.



Тема Re: разбрахнови [re: Maйkъл]  
Автор else (varelse)
Публикувано11.04.07 11:47



Да, и за Третата световна война сме виновни, понеже сме българи!

Много добре ти го обясниха преди мен, жалко, че не се напрегна да го разбереш. То и за "добър" и "лош" разказ няма чак толкова официални критерии, защото журито не е съставено от професори по литература. Те дори кой разказ да наградят, преценяват по това колко им е харесал. Понеже са хора, както беше споменато по-горе.
Ще ти дам един пример. Преди време, един човек беше пратил на майтап разкази на известни писатели. Те не се класираха високо. Понеже не са се харесали на журито и на субективните му човешки критерии. А дали са отговаряли на сложните критерии за добро литературно произведение, тук няма значение.
Доближаваш ли се до схващане на идеята?
За литература НЯМА как да бъдат написани критерии, които да са в стил "Променливата трябва да е в интервала от 0 до 255". Конкурсът за разказ не е точна наука и оценяването няма как да стане автоматично по точни критерии, без да се налага намеса на човешка преценка. А човешката преценка е субективна, няма каква друга да бъде.
Най-вече защото правилата в литературния конкурс са условни. Не са с важността на инженерни изчисления, в които ако има грешка, сградата ще се срути.
Истински важното в конкурса е да се получат добри разкази.



Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор AниИлиeвa ()
Публикувано11.04.07 11:50



До членовете на клуб "Уибробия" - Стара Загора:
Приятели,
Честно - дойде ми до гуша. От години се опитвам да си градя авторитет като автор и личност и за мен наистина има значение, когато лицето Ивайло Г. Иванов периодически ходи наляво-надясно да хвърля кал по името "Йоан Владимир". Работя здраво за пестижа на това име и се надявам да ме разберете...
Аз, Ангелина Илиева, с авторски псевдоним Йоан Владимир, декларирам, че използвах изцяло авторското си въображение, за да създам персонажа "Хуба, авлия, черна пеперуда, страж на планината и Трите порти", като използвах в незначителна степен образа от една песен/приказка на покойната ми баба.
Не съм в състояние да представя никакви документи, факти и научни изследвания, доказващи реалното съществуване на този персонаж в историята, нито във фолклорните монографии, нито където и да е другаде извън собственото ми творческо въображение.
Предвид горното, ако клуб "Уибробия" реши, че първото място от конкурса през 2002 г. ми е присъдено неправомерно, готова съм да се откажа от него и още на следващата Таласъмия да предам наградата си на Кира Валери за разказа "Луната спи". Въпросната награда ми виси ей тука над бюрото, непокътната, така че съм напълно в състояние да го направя.
И това не заради простотията на някои хора, а защото искрено вярвам, че както името Йоан Владимир, така и конкурсът Таласъмия НЕ заслужават авторитета, който са си изградили с течение на годините, да бъде постоянно подкопаван. Сами виждате колко наистина ми писна и искам това да спре.

Оставам искрено ваша:
Ани

www.johanvladimir.com


Тема Re: О, абсолютно сериозно говоря:нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор PoбинoтЛokcли (минаващ)
Публикувано11.04.07 12:09



Ако си мислиш че с игра на пароними можеш да докажеш каквото и да е, значи си по-тъп отколкото те мислех. Отказвам се от всякаква форма на цивилизовано общуване с теб. От тезата си не се отказвам, въпреки изявлението на ЙВ. Само че нямам никакво желание да я защитавам (тезата си) пред теб. За теб спора е просто пъчене и безразборно замяране с аргументи извадени от всякакъв контест. До един момент е забавно човек да ти гледа цирковете, но след това става противно
Всичко най хубаво ти пожелавам
Р.



Тема Re: О, абсолютно сериозно говоря:нови [re: AниИлиeвa]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано11.04.07 14:26



Ц-ц-ц-ц-ц-ц!


Не съм обвинявал в лъжа ни_ко_го!
А ако пък имаш предвид предпоследния ми постинг - и там няма обвинение. А само неясно предположение, че би било възможно отнякъде да се появи такова.
Нещо повече: твърдял съм преди, твърдя и сега:Авторът има право да пише каквото си пожелае, да описва каквито си иска персонажи, да ги вплита в каквато му хрумне фабула и т. н. Готовата творба си е негова и той може да прави с нея каквото си поиска - да я пусне за публикация, да я скрие или да я прати в какъвто си пожелае канкурс, абсолютно независимо от условията му.
Така че за недисквалифицирана творба, която не отговаря на условията на конкурса, вината изобщо не е на автора. А на журито.

Но както и да е - силно се съмнявам това, което те е подразнило в горния ми постинг да е несъществуващото обвинение в лъжа.
По-скоро се ядоса на другото: че припомних за евлиите, богинята-не знам каква си, жълтите пеперуди на черни точки... Защото за всяко едно от тези същества ти ми твърдеше, че е авлия. А после видовден ли не ми честитеше и пр. и пр. И сме се виждали с теб, и в прав текст съм ти казвал: "Такова същество няма в нашата митология!", а ти повтаряше: "Има, има, има!..."
Дори и да си чула за него в някоя от песните (или приказкате) на покойната си баба, то вече 5 (пет) години така и не разбрахме от кой край на България е тази песен или приказка, от кое село... Че да посетя тези места, да поразпитам старите хора пред камерата, а после да пусна записите в мрежата....
Възможно е да са те възпитавали като дама, но дали една дама би се отнесла така с роднините си - това знаят само дамите.

Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: О, абсолютно сериозно говоря:нови [re: EugenVonHakenkreuz]  
Автор else (varelse)
Публикувано11.04.07 14:50



В отговор на:

Така че за недисквалифицирана творба, която не отговаря на условията на конкурса, вината изобщо не е на автора. А на журито.



А кой определя дали творбата отговаря на условията на конкурса? Участниците или журито, как мислиш? Посочи ми конкурс, на който участниците и страничните наблюдатели да определят вместо журито, нещо дали отговаря на условията на конкурса или не.

За бабата на Йоан Владимир - ти може и да не си разбрал от къде е, но това не значи, че не е казала. Или не си прочел или си забравил. И в двата случая вината не е у нея.

Колкото до разпитването на хората и камерите... Човече, не разбираш нищо от методите на етнологията, разбери го най-после. Това не е съдебната зала, тук не се работи със свидетелски показания. И в горния си постинг доказа, че просто не разбираш материята.
А ти исторически документ за съществуване на змейове, самодиви и таласъми имаш ли? А дали са нотариално заверени?
Откажи се. Не си прав. И още 30 години да го повтаряш, няма да станеш по-прав.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.