Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: evca]  
Автор EugenVonHakenkreuz (кръстоносец)
Публикувано29.04.07 12:28



А-а-а-а - ангелите, освен в религията, присъстват и в митологията. Както и митологичният дядо Господ, който има общи неща с Бога, но народното ни творчество си е казало думата.
Участвай, желая ти успех!



Si deus pro nobis, quis contra nos?

Тема Re: Литературен конкурс "Таласъмия 2007"нови [re: evca]  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано30.04.07 00:02



Доста се чудих дали да участвам или не, но преди минути ей така изведнъж реших, че трябва да си пратя разказа. Може би защото днес завърших друг и ще ми се станат няколко разказа, неучаствали в конкурси.
Моля те, участвай. Не взимай под внимание онова, което съм писала. Нека да има повече автори. Така преценката кой къде се намира ще е по-вярна.



Тема Re: ХАЙДЕ СТИГА ТОЛКОВА!нови [re: И_Baн]  
Автор CтpaнниkвCтpaннaCтpaнa (непознат)
Публикувано03.05.07 22:15



като примерно за змеиици / и аз давам награда, ако някой ми посочи народна песен, приказка или източник, в който се говори за змеиици.

И_Ван, срещнах един абзац, в книгата на Иваничка Георгиева "Българска народна митология" Наука и Изкуство, София 1983 г. И той е:
"Обазът на жена-змеица, която се сравнява с мечка стръвница, от чиято любов линее залябаният от нея овчар, се среща през периода към края на XIX. век, само в песенното народно творчество. По своята функция и облик змеицата се сближава със самодивите, дори може да се смята като тяхна разновидност. В Странджа доскоро е бил запазен споменът за змеицата като изключително силна жена."

Моля, не ме критикувайте за нещо което е написал друг.



----



Тема Re: cv и мотивационнонови [re: alvin]  
Автор тиrъp (минаващ)
Публикувано06.05.07 18:37



Леле че се е писало в тази тема откакто не съм посещавала този форум! Супер отвсякъде!


Нямам време (и очи) да я изчета цялата, но искам специално да отговаря на Йоан Владимир, която е един от най-любимите ми автори: не се коси излишно, лоша реклама няма както отдавна са казали и доказали братята американци, които от реклама разбират. Членове на Уибробия не веднъж са споделяли колко много ценят Фат Джим (не непременно харесват или обичат) защото никой друг не ни е правил такава реклама, мине се не мине време и той пак настоятелно ни спомене. Сега, човешката природа е несъвършена поради което мотивациите му няма да ги коментираме, нека гледаме крайният резултат: безплатна реклама за клуба, конкурса и Какавидата.
Бтв и друг съм споделяла с теб мечтата си да видя следващото пробуждане на какавидата като роман; конкурсът вече има и парична награда за романите, нашият приятел отговаря за рекламата, така че плс, напиши го.


за всички останали да напомня, че крайният срок за изпращане на разказите и романите наближава.



Тема Не мога да повярвамнови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор MeryLein (непознат )
Публикувано09.05.07 10:02



Току що изчетох всичко кото сте изписали и чесно да ви кажа иде ми да се гръмна :(
Следя Таласъмия още от първия сборник и я чакам с нетърпение всяка година. Изненадващо за мен установявам, че "западала" и "се израждала", защото аз не забелязвам подобно нещо. Лично аз тази година като прочетох обявлението казах на няколко души които знам че пишат и с радост биха участвали.
Ужасно бях потресена от дребнави спорчета за това кое същество го имало или го нямало в нашата митолгия... това е тесногръдо.. много.
Искам само да кажа на организаторите и на участниците че мненията тук не са всеобщи. Много харесвам твобите на Йоан Владимир и знам за още хора който много я ценят!
Конкурса е страхотен и моля никой да не се опитва да го омаловажи или принизи. В крайна сметка имено той кара много млади (и не само) да се инересуват и да си спомнят за нашите митове, легенди и песни.

В този ред на мисли: Тази година ще излезели Таласъмия 2006?




Тема Re: два дена до финаланови [re: MeryLein]  
Автор centsche (всемиетая)
Публикувано13.05.07 14:48



Хайде, който ще праща - да праща!
Аз много се чудих дали да участвам, или не, но след като вече със сигурност участвам, искам журито да се понапъне с повече конкурсни творби. Че то миналата година май бяхме двайсет автора. Едно е да съм в номинираните от 20, съвсем друго от 50 - някак по-престижно.


Пък ако не съм - здраве да е!
Успех на всички, с които ще мерим сили!



Тема Re: Не мога да повярвамнови [re: MeryLein]  
Автор Commander_Samuel_Vimes (непознат)
Публикувано21.05.07 00:33



" В този ред на мисли: Тази година ще излезели Таласъмия 2006?"



Въпросът за издаването и, и евентуалните срокове, са все още в процес на уточняване.

.



Тема Re: Не мога да повярвамнови [re: Commander_Samuel_Vim]  
Автор MeryLein (ококорка)
Публикувано29.05.07 15:16



Ужас, това явно означава, че има вариант да не се издаде... Крайно съм разочарована от този факт. Ако го бяхте казали по-рано можеше да окажете доста хора, защото вероятността да не се издаде и 2007 е силно демотивираща!
Просто ужасно :( а така я чаках :(




Тема Re: Не мога да повярвамнови [re: MeryLein]  
Автор PoбинoтЛokcли (минаващ)
Публикувано30.05.07 12:38



Всяването на нездрава паника се наказва с куршум в шкембето, пред строя!



Тема Re: Не мога да повярвамнови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор MeryLein (ококорка)
Публикувано01.06.07 18:25



ako забележката ти е към мен е малко неподходяща. В случая наистина съм притеснена и за твое сведение Таласъмия 2005 излезе по времето на миналогодишния конкурс, а тази година по това време "още се обмисля"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.