Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 26.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Halleck (бъдещ инжeнер)
Публикувано27.05.04 00:34



Това ми е последния постинг по тая тема щото ми писна на кофата от простотии та за, който иска да реши спора с мен му предлагам да си избере дисциплината и за Талъсъмията да е готов, тия на които съм силен са:
1.Шах
2.Ядене
3.Пиене (квалификацията е 5 големи ракии и после почва състезанието )
4.Белот-тука съм много злобен щото ще си играя с постоянния партньор
5.Баскетбол(тука ще сме старите хиени от Пазарджик)
и др. по избор на опонента


та последно не е проблема какво е мнозинството проблема е че хората , които са във форума се мислят за големи капацитети-добре съгласен съм че Киро използва цветист език по въпроса за Бюджолд, но той не е бил срещу никой лично докато обидите после си бяха само за него.Откога това е клуб Бараяр та да се дава примера с канал #мордор. Другото е отношението на хората никои не пита ЦУП защо мнението му е такова или да се опита да изкаже някакви аргументи да защити Бюджолд като автор като да изтъкне постижения на Автора и т.н. да стане спор някакъв , а не празно отправяне на обвинения(дори не си и помислям някои да промени мнението на другите) и моето наблюдение е че в повечето случаи е така: вижте ма колко знам и ма слушаите, а за другите "Мретете у кофите" както казват на едни хубави места
И това се създава от това че правилата са гъвкави ,т.е. се прилагат избирателно към теми особено и към хора по-слабо.

по правилата и темата за САЩ и тая за 42* не трябва да ги има 1-вата като политическа, а втората като разговор не за това място по т3, но това си е мое мнение. Други такива примери може да се намерят с тонове особено за темите с линковете , но за тях изобщо не ми се спори.Тези просто бяха на момента във форума.

Nothing is as bad as it seems

Редактирано от Halleck на 27.05.04 01:44.



Тема Аз като зла сила...да си хвърля лайното.нови [re: Цeнтъp Упpaвлявaщ П.]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано27.05.04 00:36



Най-после седнах та прочетох посъбралите се мнения и рекох да си кажа мнението.

1. Като цяло клуба се модерира добре, макар и малко темерутски. Друг въпрос е, че много често в клуба е пълно мъртвило. Защо е мъртвило ? Спор и дискусия може да става предимно по въпроси където има сблъсък на противоположни мнения. И желание да се изслушва опонента.

Според някои хора очевидно клуба трябва да е пълен на 99% с:

a/ Обяви, некролози, линкове и др. съобщения. Извинете, ама как точно да стане дискусията?

б/ Възпяване на даден автор/произведение. И всички фенове отговарят "Яко", "Прав си". Ако някой не каже нещо накриво как ще стане дискусията ?

в/ Клубна политика. Странно, но нали политиката не е разрешена тук ? Или понеже вътрешните ежби на клуб "Ефремов" (предимно) се пренасят тук, може, защото клуба е за фантастика.

2. Личните обиди за мен са неприемливи. Аз лично гледам да се придържам към старата максима "не прави другимо това което не искаш да ти направят на теб". Смятам, че подобни постинги трябва да се трият. Освен това винаги съм смятал, че обидите са последната мярка на безпомощния. Малкото дете като не му угодят и почва да се тръшка и да пищи.

3. Аз съм стар форумен провокатор. Когато влизам във форума очаквам тук да се води дискусия, да си наточа малко умението да водя спор, току виж съм научил нещо ново. Затова когато влезна след 20 дни неприсъствие и намеря същите 10 теми най-отгоре, мръднали с по 5-6 поста, изпитвам вътрешен протест. И решавам малко да раздвижа нещата. Както казах, това няма да стане, ако постна "АБС са най-великите" и всички започнат мъдро да кимат и да обясняват какво бил казал Борис С. през май 1993г. на някаква сбирка.

4. Фантастиката по допускане включва ВСИЧКО ! Затова няма теми които да засягат глобални проблеми и бъдещето на света и да нямат фантастичен/прогностичен оттенък. Аз лично политически винаги съм спорил за системи и принципи. Конкретни лица и организации замесвам с неудоволствие.

5. Уважавам хората с МНЕНИЕ (което бива аргументирано). Тези които мълчат и се оплакват че са неразбрани - ами извинете ние да не сме врачки-телепати ? Разбираемо е човек да си замълчи когато се обсъжда тема извън неговите интереси. Но защо трябва да ритаме, че някой спори с друг ?

6. Форума можел да се замести от разните му там IM. Булшит. Може, ако си ученик, студент, или скучаещ офисен работник с постоянен нет. Други хора се логват 2-3 пъти в седмицата и подобна форма на общуване може перфектно да им послужи. Я някой да поспори С МЕН по ICQ. Ще получава отговори толкова често, колкото и във форума.
Личните бележки следва да се ползват за ЛИЧНИ разговори.

Ама нали тук дискусията се води публично ? Някой може ли да си представи да речем Първанов и Стоянов да се заключат някъде на предизборен дебат ? И след това да излезе Първанов и да каже "Победих в дебата!" ? А форума е точно това - някои хора спорят, обменят аргументи, други гледат отстрани, правят си изводи и (не)променят мнението си.

7. Не е лошо модератора като трие/заключва да прави малко проучване. И след това да действа. Освен това модератора следва по-добре да се мотивира за действията си. Например да трие теми и да оставя коментар "изтрито заради лични нападки".

Аз лично напоследък нямам много време да кисна по форуми, канали и прочие "комуникации". Случаи, когато желанието ми да продължа даден спор от истинския живот, в по-спокойна атмосфера, с малко повече възможност за мотивация на опонентите и време за обмисляне, бива пресечено от раз, МЕ ГОНЯТ ОТ ФОРУМА. От една страна убиваме ентусиазма на хората, от друга врещим че нямало ентусиазъм. Що така бе ?

8. Накрая смятам, че малко свобода никому няма да навреди. Без обиди и без задръстване на списъка с теми. Без лични разговори (което задръства списъка или темата). Сиреч ако пусна тема "еди кой си е еди какъв си" тя може да се закрие. Ако обаче пусна тема където се изказва (макар и иронично) съмнение в нечии доводи темата следва да бъде уважена от властите.

Аз разкази не пиша. Това не значи че нямам какво да кажа. Когато някой пусне разказ тук, аз скърцам със зъби, че ми задръстват форума, но си мълча. Е, елементарното уважение изисква да ми бъде дадено правото да се изкажа по своему стига да не обиждам другите участници във форума и да не им преча те да се изказват.

Ad astra per aspera


Тема Re: дали?нови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано27.05.04 00:43



Не визирам конкретния случай за който говориш. Просто давам друг пример засегнал мен.

В който случай модератора не се намеси, макар обиди да имаше.

Ad astra per aspera


Тема Re:нови [re: Halleck]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано27.05.04 00:49



Хубаво бате, ама ако следваш собствената си логика, не би следвало да пишеш изобщо в този форум, зашото темите ти са OFF.

Или все пак и фантастиката ти е дисциплина.

Пък и фантастиката е просто вид литература. Аз мисля, че в литературата идеите са преди думите. Сиреч, като обсъждам дадено произведение, аз обсъждам предимно идеите които прокарва автора, така както аз ги разбирам.

Е когато идеите са политически, моралнофилософски и т.н. ? Да ги трием ли тези теми/постинги ?!?

Ами да го обърнем на библиографии/класации и обяви тогава.

Ad astra per aspera


Тема Re: Некои общинови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Poruchik_Rzevski (ентусиаст)
Публикувано27.05.04 00:57



По т.3 - не знам какво се разбира под твърда НФ. При всички положения ще погледна темата , ако ми хареса, ще я чета, ако не - няма. И не виждам защо да не може. Ми нали изпълнява изискванията. Още повече, че може да има незапознати с "твърдата фантастика" и да вземе пък да им стане интересно нали?
Е добре, някои хора се опитват да правят провокации - няма лошо. По-добре е да има някакъв живот отколкото пълно мъртвило в клуба. Не мога да разбера, какво точно предлагате да се пише в тоя клуб?
Не било място за чат. Преди време имаше подобни дрязги и в клуб "Оръжие". Слава богу свършиха и хората които са ми приятни пак си пишат там. Баш място за чат си е! И не само тоя клуб. Ми аз може да не ползвам мирката. Или пък да не ми харесва мрежата на унибг-то. А не винаги можеш да седнеш с някого на маса поради простата причина, че живее на 350км. от теб. Клубовете са място за комуникация на хора с общи интереси и ако някой вместо да каже "апандесит се реже едикакси" (което е по темата на клуба примерно) викне едно "Наздрве" от това клуба само може да спечели. Тук не всички сме литератори, писатели, критици и прочие. В противен случай най-накрая ще си останат само специалистите и твърдите фенове на едикойси автор да се карат помежду си. И клуба ще си умре.
Въобще, по-добре е да седим на масата на групички и да си пием различни питиета спорейки кое е по-доброто, отколкото всеки да си пие сам в къщи.



Тема Re: Аз като зла сила...да си хвърля лайното.нови [re: Пивo]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано27.05.04 01:48



Не мога да се въздържа да не ти изкажа служебна благодарност + потупване по рамото пред строя и полковото знаме!
Макар и да не съм ти никакъв началник, от което ми е още по-



Тема Re: Аз като зла сила...да си хвърля лайното.нови [re: Пивo]  
Автор Цeнтъp Упpaвлявaщ П..kитe (изродъ)
Публикувано27.05.04 02:39



Браво Пиволеее...
Направо направи нов Манифест. Бурно си аплодиран без майтап..
Подобно нещо целях да се изясни под този тъй наречен "бунт на мравките"

според мен във клуб Фантастика не трябва да има модериране. Защо трябва да има блеещо стадо чобанин. Анархия - мать порядка казал Батько Махно..
Споровете за паковката и съдържанието сме го водили в тоя клуб десетки пъти и кое стойностно и кое не...

Но никога няма да се съглася с двойните стандарти... Или модераторът да стане по-гъвкав. Или въобще да остав нещата подобни във виртуалния Ефремов..
Убеден съм че дори и най-баналната политическа тема може да бъде интерпретирана през Фантастиката и да бъде обсъждана с позоваване на произведения и автори и дискусията да се завърти в желана насока по проблематика вълнуваща феновете на фантастиката.
Според мен фантастът-фен не трябва да бъде закостеняло същество - като му се каже фантастика и да изпадне в религиозен екстаз граничещ с фундаментализъм......
Мисля че на теб тия работи са ти ясни..
Много е лесно да се извади големия сатър и да се реже и банва...



Тема Просълзих сенови [re: firefox]  
Автор Цeнтъp Упpaвлявaщ П..kитe (изродъ)
Публикувано27.05.04 02:49



, честно. Наистина имашогромни заложби за детски педиатър...
Уважавам написаното от теб. доста труд си положила по него...
Но пак защитаваш детската си иглрачка и скъпоценното захарно петле...
Явно хич не ме познаваш - щом смяташ че съм толкова лесно ранима душа. И защо всички така изхождате от мисълта че съм мегаломан търсещ форумна забележителност ...
Май няма да намериш цитат в който да посочиш че нещо искам лично за себе си.. Никога не съм искал и никога не съм се изживявал за жертва - дори в онзи провокативен акт ако си спомняш с Тери Пратчет.. Май някои хора тогава бяха баннати доживотно...
Спомняш ли си тогава как запомна историята. Отново имаше блеене и превъзнасяне по друг свещенна крава отхранвана от феновете си тук-Дедо Тери Пратчет. Тогава признавам малко брутална шокова терапия приложихме спрямо останалит но имаше доста добр терапевтичен ефект...

Според теб темата на Храст за Пикник край пътя по оффтопик ли и от темата за клуб Бараяр???

И отговори си на въпроса защо хора от калибъра на ГОА вече не искат да пишат в клуб Фантастика



Тема Re: Аз като зла сила...да си хвърля лайното.нови [re: Пивo]  
Автор Didimus (аз)
Публикувано27.05.04 12:01



Съгласен съм с всичко, което казваш. Предполагам и за повечето тук е така.
Но все пак остава въпросът какво мислиш за следното:
"Героят е дегенерирал идиот, авторът е некадърник, всичките му произведения са помия, а хората, които ги четат са олигофрени".
Това явно не е аргументирано изказване на мнение. Аз лично го смятам за обида, а не за провокация. И смятам, че имам правото да кажа на човека изказал подобно мнение, че не е прав, и ...[изтрито от автоцензора]

Редактирано от Didimus на 27.05.04 12:08.



Тема Re:нови [re: Halleck]  
Автор Bиpakoчa (мръшляк)
Публикувано27.05.04 12:26



Темата за упадъка може да се определи както като политическа, така и като прогностична. Все пак прогностиката е функция на фантастиката, не е ли така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.