Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:03 14.05.24 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тази теманови [re: nerra]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано11.09.12 20:51



Кой прави шасито на Заубер, на БМВ ли е?

Перес е страхотен състезател, няма нищо общо с тези около него - Малдонадо, Кобаяши и т.н. Сена също кара добре, но на МОнца на 2-а пъти го изхвътлиха от пистата, без последствия за опонентите му.

Мерцедес според мен нямат шанс да си подобрят платформата този сезон. Прекалено късно е. Щом до сега не са го направили, няма за кога, направо да се готвят за следващия сезон. Много интересно, защото по принцип Дедото трябваше да ги е насмел до сега и да направят нещо свястно, ама на...

Много важно е също така колко изпреварвания и битки имаш в едно състезание,
колкото повече имаш толкова по-бързо ти се износват гумите.
Гумите не се износат толкова много, ако се кара нормално. Най-много се износват при екстремни
спирания и ускорения (вкл. в завой).

Реално до първия стоп (30 об.) на Перес, той нямаше борби, просто изчакваше всички да влезат в пита,
за да се изкачи напред. После с новите гуми, ама и много по-лека кола почна да ги яде.
Перес реално направи 30 об. с твърдите и 22 об. с мидиъм гумите.



Тема Re: Тази теманови [re: Kykepa]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано11.09.12 23:13



Не, Заубер сами си правят шасито. Като бяха с БМВ, немците им даваха двигатели основно. С изключение на 2010, когато се наричаха БМВ Заубер Ферари, защото лиценза беше на името на БМВ, а те напуснаха края на 2009 и Ферари почна да им дава двигатели.
Заубер са единственият отбор във формулата със жена СЕО, обаче явно работят много сериозно в Швейцария.

Сена кара стабилно и прибира точки, когато може, обаче това стабилно каране няма да му спечели договор в по-конкурентно способен отбор. Малдонадо, колкото и да е ненормален, си личи, че е и много талантлив. Виж Грожан е пълна трагедия - тоя колкото е бърз в квалификациите, толкова е и неориентиран на старта. Лошото е, че покрай няколко подиума прибра достатъчно точки, че да си подсигури оставането и за догодина при Лотус май.



Тема Re: Тази теманови [re: Maldini]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано11.09.12 23:58



о не не моля ви не .. повече никой да не споменава в едно изречение бмв и ферари ... не не ..



Тема Re: Тази теманови [re: nerra]  
Автор Jair ()
Публикувано12.09.12 00:12



жаира е безкрайно благодарен, особено на колегите, които са ме позаместили...Иначе щом и маса почнахме да даваме за пример положението е ясно накъде е...

а на някой си, който иска да му се върнат 10 години назад неизживяно детство сигурно не помни, че понятия като blistering и graining ги има много много преди пирели да влезнат във ф1. Имаше и един сезон, който мишленките и съответно всички каращи с тях ги прерязаха с някви милиметри и ги осакатиха безкрайно. А пък имаше и едно състезание в щатите дето си въртяха шест коли...ма всички се държат все едно гумите от вчера са фактор.

Между другото какво стана с апокалиптичните прогнози всички в топ 10 да пропускат квалификацията за да пазят гуми, щото и такова квичене имаше по едно време, видяхме до къде го докараха с тая "стратегия"??

Иначе конкретно за Монца промените, които оказаха най-голямо влияние са факта, че след 10-о място можеш да си избираш гуми(вкарано за да направи пилотите отзад по-конкурентно способни), както и липсата на презареждане на гориво.

Пропуснах квалификацията ама видях че маса е трети, а алонсо е назад. Някой ще ми каже ли какво е станало, не съм чел нищо, ама сигурно е заради Пирели??

Айде за накрая домашно за леко напреднали:


Някой помни ли тоя инцидент и причината да се стигне до него? От коя година е? Айде лека ви нощ.




Тема Re: Тази теманови [re: Jair]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано12.09.12 01:03



А пък имаше и едно състезание в щатите дето си въртяха шест коли...ма всички се държат все едно гумите от вчера са фактор.

Бях там, голямо прекарване беше...





Тема Re: Тази теманови [re: Jair]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано12.09.12 08:33



Да позная ли ?
Сега Няма да си намеря темичката във Велинград?



КЗП!

Тема Re: Тази теманови [re: Jair]  
Автор LordVader (one man army)
Публикувано12.09.12 08:47



Аз не разбирам как е възможно да коментират гумите хора, които едно колело не могат да опазят! Не ми се вижда редно ...



Тема Re: Тази теманови [re: LordVader]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано12.09.12 09:23



хихихихих

КЗП!


Тема Re: Тази теманови [re: LordVader]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано12.09.12 09:42



Да не би на Жаира да са му свили колелото в Нидерландия? Тука това става редовно. Друга престъпност почти няма, ама колела много се крадат.



Тема Re: Тази теманови [re: Maldini]  
Автор pollo (СЕДЕМ)
Публикувано12.09.12 09:45



да, старото му колело, то май е повече със сантиментална стойност, така мисля, де, жаира си знае иначе... е защо баш колелата крадат, баси тъпанарите смотани...

уф, поже, стегай се!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.