Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 17.01.21 
Авто-мото
   >> Формула 1
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тази теманови [re: Kykepa]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано10.09.12 02:44

Почвам сериозно да си мисля, че него го глобяват, ако използва по повече от един комплект.

Тема Re: Тази теманови [re: lMSeed]  
АвторBG-2 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.12 10:50

Т'ва само фен не Алонсита може да го напише, що се подвеждаш така?!
"Трябва да сдържа състезателните си инстинкти за да запази ресурса на гумите" - ми тактика, който иска спира веднъж повече и нищо не сдържа, ако беше разрешено и презареждането никой нямаше да се сети за Пирели цял сезон щото +1 питстоп тактика щеше да се подкрепя и от по-малко гориво. Елементарни сметки питсопи еди колко си, съответено времена на обиколка еди какви си, тактика еди коя си.
"За мен не е нормално един пилот да е по-бърз със секунда спрямо всички в челото на колоната, а на тях да не им дреме." - много ми е любопитно, кой пилот се визира!? Разликата между завършилия втори и най-бързата обиколка е около 0,3 секунди. Да не говорим, че който е гледал състезанието е видял най-бързи обиколки от Хамилтън, Бътън, Алонсо, Перес в хода на състезанието. Да, може да финишраш последен с най-бързо време, ако стартираш на опциите с гориво за три обиколки.

П.П. Т'ва само някой геймър, дето стартира последен в поредната ф1 игра и после изнасилва цялата компютърно контролирана колона може да го напише.

Тема Re: Тази теманови [re: BG-2]  
Автор lMSeedМодератор (Протос №1)
Публикувано10.09.12 10:57

Разбира се не съм съгласен с теб.
Това със спирането повече от веднъж не става - в топ десет имаше точно двама с два питстопа и това бяха двата мерцедеса които ядат гумите си екслузивно.
"Елементарни сметки питсопи еди колко си, съответено времена на обиколка еди какви си, тактика еди коя си. " - тактиката беше една, само Перез влезе по-късно защото стартира на твърди. Въпроса е, че през половината състезание даваха повторения кой къде е превъртял гума докато завива, в сегашната формула това се равнява да изпуснеш завой и да се повъргаляш в гравела кат Алонсо. През 1990-2005 се говореше кой е най-бърз и най-постоянен в туровете. Сега се говори кой пази най-много гумите!!!

"гледал състезанието е видял най-бързи обиколки от Хамилтън, Бътън, Алонсо, Перес в хода на състезанието." След първите стопове гледахме бързи обиколки само от Перез и Розберг. Другите пазеха чепичите!

Т'ва само някой геймър, дето стартира последен в поредната ф1 игра и после изнасилва цялата компютърно контролирана колона може да го напише.
Да бе, личи си кой не е играл отдавна подобни неща.

В Испания ме наказаха за блокиране на Алонсо!, за Канада ме наказаха заради катастрофа в Монако.. заеби ги ти ардадните формули от ерата на правеца :)

КЗП!

Автор LordVader (one man army)
Публикувано10.09.12 11:08

В Испания ме наказаха за блокиране на Алонсо!, за Канада ме наказаха заради катастрофа в Монако..

ахахахаха верно ли бе хахахахах

Тема Re: Тази теманови [re: LordVader]  
Публикувано10.09.12 11:10

Да, направил съм две маневри за да си запазя позицията. в Монако се движех последен и реших да торпилирам Алонсо от състезанието.

КЗП!

АвторБr-2 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.12 11:17

"След първите стопове гледахме бързи обиколки само от Перез и Розберг. Другите пазеха чепичите!" - Ми не е вярно т'ва най-бъзрзи обиколки и Бътън и Хамилтън даваха веднага след Питстопа.
Т'ва за пазенето на гумите също е някакъв мит, аз бих се радвал да е така, понеже Бътън трябваше да ги разчеква групово, особенно пък Хамилтън, но както виждаш т'ва не се случва.
Уебър също беше на 2, да не говорим, че и в Магаре според мен се гласяха за 2, но като видяха, че Макларън няма да спират смениха тактиката. Мерцедес са 6-7 е т'ва ако не е супер резултат за тях, здраве му кажи, 3-7 място разликата е 14 секунди, а от 4-7 - 4 секунди. Айде малко по-обективно.

Публикувано10.09.12 11:19

Тия там са по-строги отколкото стюарди на ФИА:

и т.н. :)

КЗП!

Тема Re: Тази теманови [re: Бr-2]  
Публикувано10.09.12 11:24

Даваха само първите две три обиколки докато бяха с наистина свежи и непротъркани капутели.

Хамилтън в едно интервю каза че си е променил стила на каране защото инак много износвал таз и миналогодишните гуми.

СПоред мен всички бяха планирали един питстоп или са стискали палци гумите им да издържат накрая. Алонсо и Маса нямаха рязък пад на темпото от един момент нататък, така че надали са настройвали колата по-агресивно но за два пита.

Надали е супер резултат за тях. Всички обясняваха как ще мачка мерца на Монца. Факт е че всички карали квалификация с двигател на Мерцедес бяха в Кю3!

КЗП!

АвторBG-2 (Нерегистриран)
Публикувано10.09.12 11:37

Ами той двигателя Мерцедес мачкаше, нашите си бяха готови за двойна победа, само Перес можеше да развали т'ва.

Да бе да, трябваше да гледаш по Раи, една патка ходеше и питаше всички по питлейна, възможен ли е един питстоп. А тия от Ферари здраво се разшетаха из бокса след 17-18 обиколка, като видяха, че Макалръните ги мачкат с един питстоп. То не случайно режисьора ги давеше точно, когато Бътън изпреварваше Маса и след съобщениято "времената ти са супери и сме на план А". Реално Хамилтън и с два питстопа биеше Алонсо, само Перес нямаше как да стигне.

Тема Re: Тази теманови [re: BG-2]  
Публикувано10.09.12 11:56

тя патката хубаво се е моткала по питлейна, ама нали се сещаш кога точно ще и кажат точната си стратегия?

двигателя мерц мачкаше, но отбора им не мачкаше заради просволутото износване на гуми, поради което бяха от малкото с два пита.
И ако не бяха проблемите на Бътън и Фетел, Шуми нямаше да е направил плановото си 7мо място.

КЗП!

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2021 Dir.bg Всички права запазени.