Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано22.11.14 12:41



Да, точно така излиза.
И сега се чудя какво е посланието в такъв случай.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.11.14 07:29



Може да е в пълноценно и удовлетворително съществуване в паралелни реалности.
Тая не ти харесва много, но оная на Башар ти харесва





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.11.14 10:37



Даааа


Напълно ми харесва! И всичко, което той е описал за неговата си цивилизация, ми харесва!
Много интересно как да съществувам в двете, а иначе непрекъснато опитвам и с удоволствие бих..

Сега дали Башар не ми е партньорът във високото измерение?...и аз примерно съм слязла долу и съм забравила всичко, а той стои горе и помни всичко и се е показал точно в подходящия момент...аз така си мисля.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.11.14 07:31



az пък забелязвам, че всички други реалности ми харесват колкото и тая.

тая нощ минавах от сън в сън и никъде не ми се стоеше за постоянно



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.11.14 13:27



Ми аз като не сънувам?...
Ма не ми харесва реалност, в която хората са бедни и озлобени от 25-годишна нищета и борба за оцеляване.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано25.11.14 06:53



Разликата е, че си убедена, че съществуват реалности, в които има само хубави неща и се стремиш към тях.
А аз не съм и излиза, че трябва към друго да насочвам усилия.
По-хубаво е, ако човек вярва, че има рай, в който царят само мир, любов и светлина.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.11.14 12:42



О, аз бях убедена, че тази реалност е единствена, а останалото е бягство от реалността...и бягах ли бягах...

После почнах да се замислям, абе що така си мисля, че тая реалност е реална, а всичко друго не е...мислих, мислих и стигнах до извода, че мама, тати, обществото и всички останали са ме научили да мисля така...не помогна обаче ... продължих да мисля, мисля ...и някъде преди година и повече време изведнъж ме осени коренът на проблема - някак си са ме научили да вярвам, че което мине през официалните медии, то е реално, а останалото не е. Ако по новините на Канал 1 кажат, че върху парламента са кацнали ято феи, ще им повярвам. Номерът при мен беше точно тоя, ключът от бараката - вярата ми в официалните медии!

И лека полека со кротце со благо почнах да се отучвам от тая вяра.
Зящо да не вярвам в един научно-фантастичен роман примерно или в една детска приказка?

В основата на всички вярвания стоят първични постулати - казва Хъбард, казва го и Башар. Хъбард пишеше някъде, че нещо опитвал и не ставало и не ставало, не се връзвало, и така карал, докато му хрумнало да преразгледа "извечните си истини" - ония, които счита за толкова достоверни, че никога не подлага на съмнение...

Та така - вечните истини са най-незабележими, фон, който никога не виждаш и който ти влияе върху абсолютно всичко. Нулевата позиция в една координатна система. Колкото и да местиш точката по абцисата и ординатата ... за да се промени неща, трябва да преместиш оная точка нула, в която абцисата и ординатата се пресичат...

Та -
1. защо предпочиташ да вярваш, че няма по-хубави реалности, с какво ти е полезно това?
2. кое е най-ужасното нещо, което предполагаш, че ще се случи, ако повярваш, че има по-хубави?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано25.11.14 17:46



Аз пък ви завиждам на концентрацията, с която успявате да продължите, все така вглъбено тази дискусия



На мен напоследък ми липсва такава...

Сънувах два странни съня последните нощи.

Първият беше, че изваждам роклята от абитуриентския си бал, която е тъмно синя, обличам я, харесва ми, планирам да ходя с нея някъде и разсъждавам дали да не я боядисам, но понеже тъмно синьото може да стане само черно се отказвам.

Вторият сън беше, че сънувам, че съм някъде навън с много хора и ми е изчезнало огледалцето за гримиране от чантата. Много се ядосах. Търсих, търсих, и когато го намерих бях много доволна.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано25.11.14 20:14



Значи е време да спреш да избираш негативната страна на живота, защото всичко има две страни и ти умираш от удоволствие да криеш светлата си страна и все в негативната да джапаш.
Досега.
Отсега точно наопаки!


А че си говорим, ми аз поучавам, наставлявам, ядосвам се, че АН не прихваща

и при всички случаи много се кефя на компанията и. Пък тя що го прави да си признае сама.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано26.11.14 07:22



„защо предпочиташ да вярваш, че няма по-хубави реалности, с какво ти е полезно това?“ – по- хубави реалности има колкото щеш, но има разлика между по-хубава и идеална реалност (като рая, изграден от мир, светлина и любов)
И основната разлика е, че по-хубавите реалности ние ги градим (тук, там или навсякъде), а идеалните ги е изградил бог, Башар или друг.
Ако се стремим към по-хубава реалност, не мечтаем да се махнем от тук, а я изграждаме тук.

„кое е най-ужасното нещо, което предполагаш, че ще се случи, ако повярваш, че има по-хубави?“ – обяснението за разликата между по-хубава и идеална обезмисля тоя въпрос.
Най-ужасното, което смятам, че се случва, ако попаднем в идеална реалност, че се губи смисъла на съществуване.
А доброто все пак е, че вярата в идеална реалност поддържа мотивацията за създаване на по-хубава.

„А че си говорим, ми аз поучавам, наставлявам, ядосвам се, че АН не прихваща“ – приятно ти е да си общуваш по любимата материя, пък аз се интересувам от всякакви духовни материи, но с повечко критичност от теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.