Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.10.14 07:24



“Бих казала, че по едно и също време съществуваме в една реалност и безброй въображаеми реалности(нереалности).
Разликата между реалността и въображаемите реалности е, че в реалността същестуваме с всичките си енергийни центрове и тела, докато във въображаемите реалности – само с някои енергийни центрове и тела.“


Т.е. когато си говорим с теб по интернет, ти си от въображаемата реалност за мен, а когато си ми на гости у дома – ти си част от реалността ми.

Когато само разсъждавам, мечтая, медитирам или сънувам, отделям логическото, духовното (рядко и емоционалното)тяло и се пренасям другаде във въображаеми реалности.
Точно заради сънищата (които са важна част от съществуваненото ми) такова разграничаване на реалност и нереалност е удобно. Бих казала, че в реалността съществуваме и като материя (частици), докато в нереалността – само като вълна. В сънищата пак имаме тела, но с вълнови характер и други способности.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.10.14 19:34



Бих казала, че в реалността съществуваме и като материя (частици), докато в нереалността – само като вълна.

Аз пък бих казала, че в реалността съществуваме като дух, докато в нереалността съществуваме като материя.
Това казват и на изток, материалният свят е илюзия, майя, т.е. ти си обърнала всичко надолу с главата.
Нали помниш притчата за Конфуций, който сънувал, че е пеперуда и сега се знаел дали не е пеперуда, която сънува, че е Конфуций.

Съвсем произволно си си направила деление между реалност и нереалност и на всичко отгоре си избрала нереалното за реалност и обратното.
Защо?
Защото науката казва така. Същата тая наука, която отхвърля астрологията като бабинидеветинини.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.10.14 06:37



Може и така – просто зависи какво съдържание ще внесем в съответното понятие.

Общоприето е към момента от точните и от духовните науки за реалност да се приема конкретното съществуване в материално и фини тела. Реалността е кратка, ограничена, променлива, несъвършена. В нея работим и се усъвършенстваме. В нея променяме идентичността си.

Вечното, цялото, безкрайното(съставено от конкретната фактическа реалност и всички възможни, въображаеми реалности) - нереалност. В нея се сливаме в цялото, зареждаме се с енергия и си почиваме. В нея не променяме идентичността си, но тя е необхватна.

Защо ти е да противопоставяш точни и духовни(класически и окултни) науки? Те са едно цяло – но окултните науки са стимул за развитие на класическите и точните. Като обясним и осъзнаем нещо окултно, то отива при познатите и класическите.
Аз не виждам нищо лошо да има тайни и окултни общества и науки – чрез практическото приложение на окултните науки разгръщаме ума си- сетива, мислене, въображение, творчество и пр.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.10.14 06:44



Някои отхвърлят астрологията, но те мислят в тесни, конкретни рамки и постигат някакви конкретни резултати. Няма лошо- то си е тяхна работа.
Мен това не ме притеснява, нито обижда



Има ли значение за теб какво мислят другите за твоите интереси?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.10.14 12:56



Общоприето е към момента от точните и от духовните науки за реалност да се приема конкретното съществуване в материално и фини тела.

Това изобщо не е вярно, прието е само от науката, от духовна страна такова нещо не е приемано камо ли общоприемано.

Виж там какво е Атман - вечното, безкрайното, непроменливото - само то е реално, всичко друго е илюзия.

Башар например казва път, че само нашите преживявания са истински, всичко останало е илюзия.

Аз казвам - да казва кой каквото иска, мен кво ми е...




Защо ти е да противопоставяш точни и духовни(класически и окултни)
науки?


Щото едните казват, че материята е илюзия, а другите казват, че духът е илюдия, а ти задмина всички, като твърдиш убедено, че и духовните науки се кълнат, че материята е реалността

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.10.14 08:08



Общоприета употреба е важна, доколкото улеснява комуникацията.

Защо приемаш теорията за множество реалности, в които присъстват фините ни тела и една нереалност, в която е и материалното тяло, вместо обратното?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.10.14 11:29



Защото така ми вибрира по-добре, защото знам, че е така и защото няма да приема нещо, само защото било общоприето.
Водя се от усета си, а не от общоприетите неща.
Неведнъж съм споменавала, че умът е инструмент, който е лесно внушаем отвън, ако живееш в племе далеч от цивилизацията, ще ти е общоприето друго, ако живееш в Индия, ще ти е общоприето трето, защо да приемам нещо общоприето на територията, на която се е случило да живея, когато не мисля, че е така и не ми е убедително.

Всички открития стават по същия начин - Айнщайн ли беше казал, че всички знаят, че нещо е така, но все се намира един, който не го знае, и именно той прави откритието.

За теб общоприетото е новият Бог.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано23.10.14 07:11



Общоприетото е удобство, за да говорят хората за едно и също, когато говорят.

Защо изобщо поделяме нещата и световете на реални и въображаеми?
(на такива въпроси трябва да имаме отговори, ако сме направили осъзнат избор и сме включили всичките си енергийни центрове)



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано23.10.14 11:50



ей, появи се



Защо изобщо поделяме нещата и световете на реални и въображаеми?

Щото ти го почна това и аз исках да те убедя, че няма реални и въображаеви светове, което, както е видно, и постигнах.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано24.10.14 07:39



Още седмица ще съм нередовна в дискусията



Иначе е така – за много въпроси нямаме добър отговор и нищо няма кой знае какъв смисъл, вкл. подялбата на световете.
Но са си различни световете и по-важното- ние в тях сме различни.
Нищо, че Башар казва, че запазваме идентичността си.
Ако ще сме съвсем еднакви, защо ни е да сменяме световете




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.