Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано16.11.14 07:13



А, много интересна представа.
Аз по-скоро съм склонна да мисля за нещо с аморфна структура (нали се сещаш за разликата между аморфна и кристална – при първата няма организация).
А може би все пак е една вълничка или просто зародиш от енергия.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано16.11.14 08:28



говориш ми за цивилизации, които никой не знае точно къде са и дали изобщо съществуват.
дай нещо в реала.

и на мен ми харесва да съм част от екипа на Фондацията, обаче трябва да почакам още 15938 прераждания.



"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.11.14 18:23



Ми то глината е аморфна, не знам. Така или иначе според мен хем ни е дадено от началото на времената, хем пък и каквото си изработим и изкристализираме.

И така си вървим с натрупвания през животите.
Безупречност или себеосъзнаване - струва ми се, че това са пътищата към кристализация, може и чрез радост, знам ли вече...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано16.11.14 18:23



живей си в онова, което наричаш реал, за мен не е

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано17.11.14 06:43



Независимо от представата ни за структурата, може би е по-важно да знаем с каква и колко енергия разполагаме, каква и колко енергия можем да пропуснем през нас и каква и колко енергия можем да отблъснем.
И с количеството е по-лесно- общо взето всеки си знае има ли или няма енергия в определен момент.
Но подялбата на видове енергии не е много добра. Общата подялба на позитивна и негативна енергия не върши работа, на потенциална и кинетична (от физиката) – също, на енергетични и не-енергитични типове от хюман дизайна – също.
А да приемаме желани или да отблъскваме нежелани енергии си е важно във всички светове.
Би трябвало енергията, която е в нас в определен момент, да формира идентичността ни.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано17.11.14 13:47



?!?
Можем да пропуснем каквото си поискаме, можем да се разширяваме и свиваме, можем повече, можем по-малко, за да знам каква енергия мога да пропусна сега, като след малко ще е различна?
Всичко можем да пропуснем, зависи с колко ни е комфортно, щото от един момент ти става некомфортно и спираш...обаче това няма как да се знае от ума, караш по усет, като ти стане некомфортно, става, и това умът предварително няма как да го знае...

И на дон хуан щуротиите не ги ценя, ние сме проводници, не съдържаме енергия в себе си, че да я къткаме, ние пропускаме, Лайтман примерно вика, че колкото повече светлина пропуснем през себе си, толкова повече ще можем да задържим.

На дона и карлито са им стеснени възприятията, колкото повече даваш, толкова повече ти остава, та днес имаш една енергия, утре друга, няма застинали цифри, до които мозъкът ти да се добере и да ги обсъди.

Идентичността ни се формира от постулатите ни, не от енергията. Енергията я приеми като ток, който тече по жиците. Идентичността на котлона се различава от идентичността на телевизора не по тока, който тече в тях.

Енергията е енергия, също като токът е ток - може да те топли, а може и да те убие. Зависи от уреда, с който се опитваш да го ползваш.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано18.11.14 06:40



Е, Башар надали има предвид постулатите – нали с вредните или остарелите от тях се разделяме. И всъщност всичко е енергия, даже постулатите.

Говори за пробуждане след сън, след смърт, в други светове и измерения и казва, че нещо от нас определя идентичността ни и остава едно и също. Някаква неизменна същност, в смисъл на божествена.
Нещо по-базисно от постулати, по-базисно даже от ДНК(понеже и ДНК се променя).



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.11.14 11:47



в МОЯТА РЕАЛНОСТ не всичко е енергия, има енергия, а има и инструменти, с които се управлява тази енергия.
Както не всичко е ток, има ток, ама има и пералня, която го кара да работи по определен начин.
Постулатите са различни от енергията както пералнята е различна от тока.

И всъщност всичко е енергия, даже постулатите.
Това също е постулат.

Аз съм оня, който съм, и мога да се разбера чрез себеосъзнаване в тишина, почва ли да бърбори умът, не се себеосъзнавам. Така че ако се опитваш с ума си да откриеш коя си ти изначално, люлей се в тая люлка, може пък да откриеш някой ден нещо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор belika (deleted)
Публикувано18.11.14 20:44



Тук някой е имал рд преди 20тина дни и сме го пропуснали. Простете, поднасям най-добрите си пожелания най-напред за здраве, после много радости и пътешествия, и успехи.



Аз опитах да спася едни папагалчета-инвалиди, които за огромно съжаление и болка се споминаха. Бяха погребани подобаващо. Сега се грижа за 4 прекрасни златни рибки, от които едната двойна инвалидка, специалистите не дават много надежда, но аз се надявам да успея да я поповдигна на перки.

Иначе последните два месеца бяха доста трудни. Смъртта на папагалите, и доста тежки болести на 3 пъти опитаха да довършат мама, в кулминация - начало по затъмнението съвпад с кету, и брутално завихряне при тр. Сат върху Слънце и Марс. Мерк се обърна, но предстои тр. сат да премине през У. АЦ. Не знам дали ще оцелее, но се старая и моля много. Но имам и саботьори на дейността.

Поздрави от мен!

Редактирано от belika на 18.11.14 20:45.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: belika]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано18.11.14 21:03



поздрави Белика, дръж се, ще се справиш

Честит рожден ден на патерици на който е имал рожден ден, пожелавам да разбере кой е, а ако не може да разбере, да прихваща и чужди гледни точки по въпроса, не за друго, а така да си разширява перспективата.
Живи и здрави и много любов!

Редактирано от Kaily на 18.11.14 22:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.