Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано24.10.14 12:13



Ако ще сме съвсем еднакви, защо ни е да сменяме световете

Ноо ясно - за да ни е интересно.
Поради същата причина и ти чоплиш всякакви философии, а аз чопля семки и ти гледам сеира.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано06.11.14 06:37



Кое, според теб, трайно задържа интереса ни?





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано06.11.14 11:53



Аааа, научи се да не говориш в първо лице множествено число.
Това означава, че ми даде правото да имам собствено мнение, а не непрекъснато да ме набутваш под общ знаменател с твоето.



Според мен нищо не ми задържа трайно интереса, ето защо прелитам насам натам и не мога да се задържа на една работа с години, както правят хората. Интересно ми е година-две-три-повече, но ми писва в един момент и тъкмо като дойде време да си събирам плодовете от наученото, пощръклявам и почва да ме гони един копнеж по нещо друго..

В момента съм така, не ми се прави това, което правя, а какво точно друго ми се прави - не знам.
Как съм с парите астрологично, щото наистина не ме свърта и ходя вече абсолютно насила на работа, а и нищо друго не ми се работи от нормалните човешки работи, които се предлагат тъдява...

Аз мисля че светлината се въплащава ту тук, ту там и аз вървя по нея и я събирам ту тук, ту там. Т.е. интересът ми се задържа от светлината, но пък тя много подвижна и се разхожда по 3Д света и вниманието ми по нея.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано07.11.14 07:07



Бунтуваш се срещу общите знаменатели, но те са факт във вселената. Което не пречи на уникалността на създанията (в тоя смисъл е вярно, че не губим идентичността си, както казва сегашния ти любим духовен учител:)). Но е важно да отчитаме общите знаменатели, екипността, съединението. И е факт, че твоята зодия си има вътрешен бунт срещу съединението и често дълго търсите сродна душа:)

Винаги те питам какво мислиш ти, а не някой духовен учител. Но пак е вярно, че при раждането си сме манипулирани на физическо ниво от гени, в зависимост от родители и среда, а после, в мислите си, сме манипулирани от всевъзможни чужди мисли и идеи.

За интересите – ами поне имаш траен интерес към светлината. Много хора са като носени от вятъра листа във всички посоки (даже не като сламки по течението на река).

За парите – два три месеца гледай да се въздържаш от собствени инициативи – тр. Марс ще направи съединение с наталните Юпитер и Сатурн във втори дом – възможно е да изхарчиш на куп повечко пари, после да се посвиеш, а след това си карай както си знаеш – нищо фатално няма да се случи по отношение на парите. Ако междувременно се случи нещо, което не е по твоя инициатива, то ще дойде и ще си замине без сътресения.
Иначе все така тр. Нептун ти е на радикална точка, а тр. Юпитер също отива към такава. Юпитер ще ти даде най-малко ентусиазъм и оптимизъм по отношение на житейската реализация, а е възможно и да ти се случи по-сериозна хубава промяна, свързана с аналогиите и на Нептун и на Юпитер:)



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано07.11.14 18:29



Общите знаменатели са факт в тая вселена и не са факт в другата, зависи къде стоиш, ако стоиш разкрачен между две вселени, май е по-добре да се присъединиш изцяло към едната и да забравиш другата, вместо да се бунтуваш срещу една от тях и така да я задържаш по-дълго от необходимото.
Вселената не е една, реалностите пък хептен - нали знаеш.

Мисля си, че всички хора са привлечени от светлината и се стремят към нея, само че тя се проявява под най-различни начини. А ония, които се носят по течението, със сигурност пък са привлечени от течението.

Не издържам повече в тая работа, гади ми се от нея, искам да я напусна и пет пари не давам вече коолко ще ми е зле после без работа. Затова те питах. Ако си налягам парцалките с парите, мога ли да се махна? Наистина направо не издържам вече и всеки ден ми е мъчение.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано08.11.14 07:05



Почти без астрология – мина ни времето да се тревожим за пари, коли, жилища и пр. – на по- младите им е ред да се тревожат за такива неща. Нямаме време в тая реалност да го губим на неприятни работни места и все някак ще поддържаме физическото тяло и без някой да ни дава редовно заплата.
С астрология – ако сега зарежеш работа, ще е под влияние на тр. Марс – ще имаш кратък период, в който да съжаляваш, но нищо фатално. Ако изчакаш месец, да отмине съвпада на тр. Марс с н. Сатурн във втори дом, ще е по-спокойно, осъзнато, избрано решение.
Трайните хубави влияния на тр. Юпитер на МЦ и тр. Нептун на ИЦ се предполага, че са в състояние да неутрализират разни по-краткотрайни негативни енергии.

„Мисля си, че всички хора са привлечени от светлината и се стремят към нея, само че тя се проявява под най-различни начини.“ – това е интересно – по какви различни начини?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано08.11.14 09:11



Хахах, веднъж да съм съгласна напълно с теб. Трябва да го отпразнуваме.


Точно и аз съм на тоя акъл - мина ми времето да се тревожа за пари и прочее. И нямам никакво време за губене в неприятни неща.
Башар ме обучи на нещо - следвай най-голямото си въодушевление и то е завършен пълен набор от инструменти. То те поддържа и те носи, то не ти дава възможност да потънеш, тръгнеш ли да го следваш, ще те носи и подкрепя.
Ама де да го знаех това преди...нищо де, и сега не е късно! Ще пробвам, ако загубя, губя само себе си, ако спечеля, ще спечели цялото човечество.

За светлината - ми то човек е съставен от светлина, какво друго да следва. А светлината като капки роса, пък ние като пиещи роса - тук светлина, там светлина, аз съм сменила много професии и състояния и общото е, че идва момент, когато досегашната професия примерно губи светлината в себе си, става тъмна и невзрачна, а светлината започва да просветва от друго място. Тук гасне, там светва. И те води за носа. Ти се занимаваш с астрология, защото в нея свети светлина за теб и тя ще те предизвиква да я следваш, докато имаш нужда от това.
Духът е хитър и винаги намира начин да те заглавинква.

Значи всичко е направено от светлина, защото няма от какво друго да бъде направено. Така че навсякъде е замразена светлина в нашата реалност, нагоре става примерно от лед към вода към пара. В кабала имаше интересно обяснение, като сме слизали надолу, сме си оставяли маркери и те са като стъпала сега, ние, катерейки се обратно нагоре, стъпваме от стъпало на стъпало от светлина.

Така че всеки стъпва на следващото стъпало светлина, после на следващото, някои го правят по-бързо и доловимо, други стоят на стъпало може и няколко живота и така губят връзката и си мислят, че нямат нищо общо със светлината.

Редактирано от Kaily на 08.11.14 11:40.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано09.11.14 07:21



Това за светлината звучи красиво, но бих казала, че всичко е съставено от енергия.
Пък лично аз по-скоро се стремя към вътрешна, душевна хармония.
Разликата между привличане от светлината и хармонията е, че и нещо тъмно или лошо може да се стреми към хармония и да я постига. А светлината по-скоро се асоциира с доброто.

Т.е. енергията е по-общовалидна(общ знаменател) – или ти признаваш общия знаменател само когато сме на едно мнение





Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано09.11.14 11:10



Вътрешната хармония е приравняване към светлината. Зад енергията също стои светлина.
Дори лошото е съставено от светлина, щото лошото и доброто са относителни понятия, нали знаеш, че даже дявотъл е част от Бога, защото няма нищо освен него.
Тъмното и лошото имат своята роля в живота, щото без тях няма да има светло и добро. Нали си чела Дао? Когато хората познаха доброто, се появи лошото. Двете са двете страни на една монета, монетата винаги има две страни, без една от страните няма монета.
Тъмнината е необходима на семенцето да покълне, ако то не стои заровено в тъмната и влажна земя една зима, няма как да се подаде на светло напролет.

Отиването в четвърта плътност означава да осъзнаеш, че ти си цялата трета плътност, с всичкото и добро и лошо в нея, колкото по-нагоре вървиш, толкова повече лоши неща срещаш, защото едното е в пълен баланс с другото.
Нали имаше според Хегел диалектиката на развитието - отрицание и отрицание на отрицанието. Е тук е обединение на двете страни и приемането им като едно цяло.
На едното ниво има или-или, ези или тура, на горното ниво има и ези-и тура и една цяла монета.
На едното ниво има битие или съзнание, на горното ниво има битието и съзнанието са двете страни на едно по-голямо цяло...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано10.11.14 06:53



По повод съпоставката на енергия и светлина, нещата опират от една страна до подбора на думички (словото), а от друга – до специфика на възприемащия тия думички.
Не случайно един е вдъхновен от словото на Башар, а друг- от друго.

И си мисля, че с годините, по време на тая инкарнация на земята, освен енергията, на преден план, макар и не до там осъзнато, излиза стремежът към свобода. И недоволството ти сега от работата е пак израз на тоя стремеж. На края, пак във връзка с тоя стремеж, ще се освободим от материалното, вкл. от физическото тяло.
По важно е друго- ако не откликваме на тоя стремеж, няма хармония.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.