Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:45 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано12.11.14 06:41



Свободата е широко понятие и човек може да се освобождава от всичко, което го ограничава.
Как смяташ логиката и причинно-следствените връзки ограничават теб или хората изобщо?
(понеже обръщаш внимание на общия знаменател, ще поясня, че Сатурн като мунданен управител на МЦ, косвено касае всички хора, така че темата за ограниченията и свободата се явява обща и се предполага, че е най-високия връх, до който ще достигнем)



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано12.11.14 11:48



Значи за мен ограниченията са си лични, пък който не се чувства ограничен, да не се чувства.
Не искам да садя семе и да чакам 30 години да порастне дърво.
Не искам да строя къща, защото искам да живея в нея.
Башар го подмята като вариант и аз толкова много го искам, че му вярвам на 100%, пък тя вярата планин повдига.
Разбираш ли - вярата повдига планини, а логиката не може.
Както имаше един лаф, приписват го на Айнщайн - логиката ще те отведе от т. А до т. Б, а въображението ще те отведе, където си поискаш.

Та, казва Башар - не е задължително да строиш къща, ако искаш първо да изпиташ какво е да живееш в къща, можеш да живееш в къща. А чак после можеш да решиш, че искаш да изпиташ какво е да строиш къща и тогава да почнеш да строиш къща.
Нашите логически и причинно-следствени връзки изобщо не ми харесват и нямам намерение да им вярвам повече.
Всеки вярва в онова, което му харесва, сега е дошло времето на петия свят ли беше, шестия ли беше - който щял да бъде празен. И в него всеки да гради, каквото му харесва.
Та нямам намерение да градя старите ограничения в новия си свят.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор silver.moon (strahoten)
Публикувано13.11.14 06:29



Сега имам стремеж към принадлежност, към светло, красиво, добро общество от същества извисени, светещи и т.н.

ставаме двама.



освен във филми , такова общество не знам да съществува някъде из реала.
може би някъде из джунглите или в пустините, далеч от погледа на уж цивилизовани общества, на друго място не съм виждал подобна система, при това действаща.

"Ако веднъж си решил, че имаш нужда от меч, носи го цял живот" Конфуций

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано13.11.14 06:35



Логиката и откриването на причинно-следствени връзки са конкретни способности на ума и вършат много добра работа в една конкретна действителност. И са свързани с енергията само на някои чакри.

Докато вярата е по-скоро състояние и е свързана с обединение и хармония на енергията на всичките ни енергийни центрове.

Когато в духовните науки говорят за освобождение, имат предвид освобождение от привързаности, зависимости. Например, зависимост от работа, пари или даже физическо тяло. Което не значи, че човек не трябва да работи, или да печели пари, или да се самоубива.
С това не искам да кажа, че трябва да работиш работа, която разбалансира всичките ти чакри.

Кое, смяташ, че укрепва вярата ти?



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.11.14 14:11



Е хем освобождение, хем не значело човек да не работи...ми човек не трябва да работи като вол за тоя де духа и толкоз!
НТП и НТР направиха така, че 10% от хората могат да произвеждат предостатъчно за всички или всички могат да работят 10% от досегашното време и да има достатъчно и предостатъчно. 3Д принтерите скоро ще почнат да печатат всичко - от пържола до нова къща.
Защо тогава хората все още работят като волове, както по времето, когато само волове са орали земята?
Трябва да се изчисти земята от тая напаст банкери-сатанисти, илюминати, политици, алчни бизнесмени и прочее сволоч...


Вярата ми се укрепва от разбирането, напоследък, което ми предаде Башар.


Той казва, че ние винаги вярваме на 100% и няма как да се научим да вярваме повече, ние вече си го знаем, въпросът е в какво вярваме.
Та няма как да се укрепи вярата ми, тя е толкова крепка, че да създава светове и вселени, по-крепка от това няма как да бъде.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: silver.moon]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано13.11.14 14:12



Цивилизацията на Башар е такава, а ако ти не му вярваш, си е твой проблем.
Плеядинците също са такива.
Много са...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано14.11.14 07:14



Е, да – тъпо е да се работи като вол.Освен ако не е удоволствие и смисъл на живота.

И аз смятам, че човек или вярва , или не вярва в нещо. Например, със силна вяра се отличават някои хора на науките, на религиите, на изкуствата – открили са смисъл и цел на живота си.

Но пак смятам, че логиката не пречи на вярата. Просто логиката в различните светове е различна и не винаги ни е понятна. Например, логиката ми от сънуваните светове в будния живот не е ми съвсем понятна, но в сънувания свят ми върши работа достатъчно ефективно. Но съм сигурна, че в будния живот не действам по същия начин.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано14.11.14 11:45



За да е удоволствие, трябва да работиш онова, което ти се работи или което ти се прави, а не да работиш каквото има, що банкерите и капиталистите съсипали света и го обърнали с хастара навън...

Пък аз все така не сънувам, не помня или сънувам такива елементарни простотии, че все тая..



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: Kaily]  
Автор AH_ (старо куче)
Публикувано15.11.14 07:09



Не е кой знае каква загуба, че не помниш сънищата. Знаеш си, че има паралелни светове и реалности и без тях. Сънищата помагат да се пренебрегнат или изместят на заден план неща, които не харесваме. Същото се случва като знаем, че има и други светове.

На мен са ми интересни символите и съответствията от астрология, карти, сънища и пр. и сигурно съзнателно и подсъзнателно давам команда на ума и затова ги помня.
И понеже тръгнахме от идентичност, а е факт, че световете са различни и ние сме различни в тях, та се чудя, ако нещо от нас е едно и също във всички светове, кое е то.



Тема Re: ТИ НИКОГА НЯМА ДА ИЗГУБИШ СВОЯТА ИДЕНТИЧНОСТнови [re: AH_]  
Автор KailyМодератор (непостижима)
Публикувано15.11.14 11:50



И аз съм си го мислела това, че живея в т.н. реалност в различни светове и затова нямам нужда от сънища още повече да ми разбъркват визията и знанието..

И също съм се чудила кое е онова у нас, което оцелява, преди време съм се чудила и стигнах до извода, че е онова, де дон Хуан казва - онова у нас, което създаваме с безупречността, мисля си, че ние приличаме на парче глина и отвреме навреме успяваме чрез безупречност да кристализираме част от тая глина, е именно кристалните части остават после, на следващата врътка кристализираме още нещо и така натрупваме..

Той погледна цветето и стана цвете край пътя



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.