Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:50 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Уважаеми Господине,нови [re: ARlZE]  
Автор irini ()
Публикувано07.09.10 03:35



Какво се предполага да репликирам сега? Може би:
ЕЛА ,НАРОДЕ!!!! ПРЕДЛАГАМЕ КИФЛИ ВСЯКАКВИ. БЕЗ ПЪЛНЕЖ, С ПЪЛНЕЖ (ПИПЕРЛИВ - (се предполага)), СЪС СУСАМ И БЕЗ СУСАМ!!! ЕЛА, НАРОДЕ, НА КИФЛИТЕЕЕЕЕЕ!!!!!!
Така, както поставяш темата, наистина се излагам като кифладжия (между другото, намерих от къде произхожда тази фраза) - най-благоразумното беше да оставя некоментирани изявленията, но , за жалост, не съм толкова мъдра!





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор irini ()
Публикувано07.09.10 03:47



А на мен ще ми е много интересно, когато милиони европейци от западна Европа се възмутят от бившите източно Европейци, които живеят в тяхната общност и безпрепятствено местните ( по примера на твоя немец) изразят, без задръжки, нежеланието си да делят своето общество с новопришълците.... Знаеш ли колко интересно ще бъде за всички социолози, журналисти, психолози и т.н. представители на социалните специалности и науки?! Нещо невиждано за описване и коментиране. Един куп докторати биха могли да бъдат написани въз основа на едно подобно поведение на масата хора....
Но подобно нещо - тоест безпрепятствената изява, на всички наши предрасъдъци относно други етносни, религии, култури, - би довела до едно единствено нещо в момента в Европа - разпад на Европейската Общност и разпад на надеждата, че светът може някога да бъде обединен. Чудя се, не си ли даваш сметка за това или просто си говорим за да си говорим?



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано07.09.10 10:54



Абе, ще ме извиняваш ама ти не си наред сериозно :
Какво се фукаш с дъртия грък и малко по-доброто благосъстояние, което ти е доставил.
Плямпавщината ти няма нищо общо с реалното състояние на нещата в България и в Гърция, хеле пък за белите държави няма да говорим


С к'ва се хвалиш не ми е ясно с парите от ЕС които ги изкрадоха . Какъв е ефекта
А тая глупост
и нежелание за присъединение на "своите" цигани
Дори няма да я коментирам



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано07.09.10 10:58



Ирини спри се.
И не ми давай за пример гърците. Те отдавна са асимилирани насилствено всичко, което не се води "горд елин".
Типичен пример си ти





Тема Re:Добър съвет, по принципнови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.09.10 11:40



"...Точно това говоря - не БИВА да съдим нещо, когато не сме запознати с всички негови аспекти. ..."

Сега остава да уточниш КОЙ не е запознат с ВСИЧКИТЕ аспекти на нещата за които пише. Наистина ли мислиш че XING е черпил инфо само от ултраксенофобските медии/сайтове та е написал това:

"... изпращат се деца да крадат и търгуват с наркотици, а някои дори се осакатяват умишлено, за да просят по-успешно? От същите хора, които си търсят „правата” !...

А ако ти не уточниш ще се помъча аз да го направя: ДРУГАРЮ

XING, моля уточнете горенаписаното от Вас лично ли сте го видяли или е по инфо от агенция ЕЖК?

Да добавя и нещо от нищожния ми опит напоследък в София:

1. Често пътувам с трамвай. ВСЕКИ път като се качват контрольори САМО цигани (извинявам се за старобългарската ми терминология) са ловени без билети. Плащат ли? НЕ, спорят спирка две и слизат. Като слизат на мойта спирка ги виждам как се качват на следващия трамвай.

2. Често ходя и на пазара. САМО цигани са ми предлагали цигари без бандерол, САМО циганки с малки деца/бебета са просяците.

И още нещо от Италия (северна): По центровете/около гарите на по големите градове се въртят не малко...."не италианци" от всякакъв вид. Просякините обаче са 50/50 циганки/африканки, с малки деца разбира се. Полицаите ги подканят да се мръднат, те стават и мръдват за 2-3 мин. докато полицаите се разкарат и...пак почват същото. Продуктивни и законоспазващи членове на обществото, без всякакво съмнение.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:Добър съвет, по принципнови [re: MitreШoпa]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано07.09.10 12:43



Бати къф си хейтър

.

Немат пари бе батееее



Тема Re:Добър съвет, по принципнови [re: Цeцo Eлвиca]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.09.10 14:27



Бати къф си хейтър
.......................

това е като вица: "От два дни съм в Бронкс и вече съм расист!".
Та и Митрето така - от два месеца в България, лишен от всякакви предубеждения или реални представи, вече е циганофоб.

Поне вече ще имаме един представител в Израел, който да знае за какво става въпрос и който да обеснява при повод на сънародниците си за реалното положение и реалните мерки, които рано или късно ще трябва да бъдат взети.

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.


Тема Re:Да уточня:нови [re: ARlZE]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано07.09.10 15:32



"...Та и Митрето така - от два месеца в България, лишен от всякакви предубеждения или реални представи, вече е циганофоб..."


В поста си споменах неща които съм видял със собствените си очи (с помощта на очила

). Така че В СЛУЧАЯ не съм нито циганофоб, нито циганофил.

Видял съм и съм чул и други неща. Например как в едно пазарджишко село хората си оставяха колите отключени и с отворени прозорци, през деня. Попитах - не ви ли е страх от цигани? Те ми се засмяха и казаха "наШто село сме авджии и тук цигани не влизат".

Дали това е правилната мярка...ами не знам, но в случая помогнало. Добре би било да се налага по стриктно и ефикасно, от страна на държавата и общините, спазването поне на съществуващите закони, това е ключа за бараката май.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.09.10 18:00



Когато определено поведение буди възмущение, нормално е да се реагират остро. Акцентът не е върху произхода на тези хора, а върху това, което правят.
Много важна разлика, която за жалост убягва на мнозина. Ако източноевропейците се държат приемливо, работят, интегрират се, не създават проблеми и не скандализират обществото с културата и традициите си, според теб наистина ли местните масово ще имат против?


Много по-вероятно е да протестираш срещу нещо, което е противоположно на убежденията ти, отколкото срещу нещо, което съвпада с ценностите ти
Аз не говоря, за да си говоря. А ти?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано07.09.10 18:02



Хехе, то като се сблъска човек очи в очи с някои явления и много лесно започва да вярва, че съществуват

Като проглеждане

Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.