Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Цeцo Eлвиca]  
Автор moonkind (непознат)
Публикувано10.09.10 19:05



Хахаха



Виж, не се заяждам, но ако ти ме беше питал подобно нещо, щях да те пратя да си гледаш работата. Но за теб явно е нормално да си гледате взаимно в рабоатата

Роми има навсякъде, може би живеят извън твоята представа за ромски живот. Видях и хотел рай, видях хора от една класа, с ограничен мироглед, хора, които са се примирили с живота, който водят и очевидно нямащи нужда от много.


Това за мен потвърждава, че тези хора имат същият манталитет и виждане като мнозинството в България, само че това е една друга класа на обществото.Разликите между софийските блокове, както и блоковете в останалите български градове не са големи.

Мен би ме притеснило ако някой разбърква салатата си с ръка или казва на детето си да пикае в морето. И бих го критикувала, но като моя позиция относно стореното, нямаща общо с етноса и националността


На мен ми е ясно, че хората, които са в неблагоприятната класа на обществото са склонни към криминалност ( особено кражби).

Мислиш ли че криминалните роми не спадат към тази класа?
А мислиш ли че българите и турците от статистиката, която показа спадат към друга класа?

Ти как мислиш, колко хора от мнозинството в България имат оръжие и каква част от ромите имат такова?



Тема Re:нови [re: moonkind]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.09.10 19:06



Чудя се дали има изобщо смисъл да инвестирам време да ти обяснявам. Така и така няма да разбереш.

Но ще пробвам за пореден път да обясня и на този ти акаунт:

Наистина е примитивно ситуациите да се свеждат до ниво етнос. Светът отдавна не е на това ниво, но явно на периферията им трябва повече време да израстне интелектиално. - Все още съществуват етноси, народи, държави ... Ако не си забелязала. И докато съществуват, е коректно да се споменават.

Престъпността, безработицата и манталитет не могат да се осъждат въз основа етнос. Ако това се прави, се нарича расизъм - Аз ги осъждам винаги, независимо от етноса на извършителя. Но споменаването на факти като този, че по-голямата част от определени типове престъпления се извършват от конкретна малка група хора, не се нарича расизъм, а обективност. Съществена разлика.

За преборване на престъпността има закони и методи, които не засягат по никакъв начин етноса. - абсолютно съгласна съм! Дори ще добавя, че никой етнос не трябва да се ползва от протекции и да се правят изключения - нелегално пребиваващ = изгонен от страната, независимо от етноса.

Не искам тоталитарно управление, а искам справедливо отношение.
Не знам дали от Германия се вижда ясно разликата, но както много пъти съм ти казвала - яко ви тресе комплекса от времената на нацизма. И ти си прихванала.

Май на някой им е харесала желязната завеса и налаганите от държавата ограничения на мирогледа.
Май на някой не им харесва да живеят в ред и законност и затова прокламират свободия и беззаконие?

Do what works or do what's right?

Редактирано от Bиливap на 10.09.10 19:16.



Тема Re:нови [re: MrB]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.09.10 19:09



Ами от целия контекст на всичко, което каза, реших, че не е съгласна с всичко, за което Геерт се бори, но гласува заради него заради едно конкретно нещо, което никой друг не предлага и същевременно е важно за нея.
Мда, руса, тук блондинките са често срещани.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано10.09.10 20:38



мда, затва сички "припадаме" по зидарите и копачите...
............................

Това пак ли е тая?


Е нали Дарксайд изрично забрани да се пише с други никове, докато ти тече бана? Не знам що те питам теб...

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.

Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.09.10 20:42



Какво точно цитираш?


Аз си имам силни подозрения, че е същата. Просто този стил, този изказ и това влечение към расизма трудно се сбъркват, особено в комбинация с чисто новичък акаунт. Но наказанията и предупрежденията са си работа на модераторите

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано10.09.10 21:32



вероятно е същата, не виждам кой друг ще си дава зор да пише през мириканско прокси



Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.09.10 21:38



Вече съм убедена, че е тя. Подозирам, че и бисквитения е неин (като съдя по писането й в циганския клуб), с който отчете един пост и тук :)

Изчерпали са се немските явно



Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор DarkSideМодератор (of the moon)
Публикувано10.09.10 21:55



нищо, трай си, нека си мисли, че ни е надхитрила





Тема Re: Пак ли тази смесицанови [re: MitreШoпa]  
Автор irini ()
Публикувано11.09.10 05:25



Наистина се затруднявам да разбера писанията ти (остарял български жаргонен език със смесица от чужди думи, на които "лепваш" български окончания). Горепосоченото, в комбинация, че непрекъснато се обръщаш към мен с прякори, които не съм избрала за мои (гледай в горното си послание към мен ), ще се откажа (съвсем доброволно) от всякаква комуникация с теб.
Относно "тупането по гърдичките": от кога упражняването на някаква професия е "тупане по гърдичките"?! Ти, когато си упражнявал твоята професия, тупал ли си се по гърдичките, че я упражняваш?! Не те разбирам, а ми омръзна и да се опитвам да те разбера. С теб ще процедирам, както и с познатата ни некултурна приятелка. Просто ще си включа машината за отделяне на твоите мнения като спам. Добро утро, приятен ден и се надявам, някога да се почувстваш щастлив. Най-искрено и съвсем не лицемерно.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.09.10 09:14



Объркал съм цитата верно.



Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.