Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 19.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: XlNG]  
Автор irini ()
Публикувано10.09.10 04:32



Все си мисля, че затворите би трябвало да "приютяват" убийците, а социума да се стреми да "превъзпита" по друг начин другите престъпници, тези, които с нищо не застрашават живота на другите хора на планетата.....
Наскоро си говорехе с близки, че ако всички икономически престъпници /включая и тези, дето не си вземат касовата бележка/ бъдат поставени в затвора, тогава ще се окаже, че 99% от населението на земята са престъпници..... Аз си вземам и касовата бележка, но пък може да съм престъпник, по някоя друга линия, знае ли човек?





Тема Re:нови [re: DarkSide]  
Автор irini ()
Публикувано10.09.10 04:39



Моля, прати препратка към програмата на споменатия "дебелак". Интересно би било да я видим



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано10.09.10 08:23



Просто трябва политическа воля на европейско равнище за справяне с един общоевропейски проблем.
..........................

Точно така. И ако политиците не се размърдат, самите европейски граждани ще вземат нещата в свои ръце и ще виждаме все по-радикални партии на власт или във властта.

Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything.


Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.09.10 08:52



Просто не искам да повярвям, че точно ти прокламираш расистки идеи

Няма нужда да го вярваш, защото не го правя

Нямам против нито една раса, а критичното отношение към определено поведение, което е в конфликт с разбиранията ми за редно, справедливо, морално, законосъобразно и общоприето, не се квалифицира като расизъм. Хиляди пъти съм обяснявала в този форум какво и защо имам като мнение, наистина ли трябва да го правя отново? Еднакво критична съм към циганското поведение, дори да се извършва от друг етнос.
Ако циганите имаха своя държава и там живееха според своите си закони, щеше да ги разбера. Но ако са граждани на друга държава с други закони, трябва да се съобразяват.
Това да им се даде земя, където да основат своя държава, в която да живеят според своите закони (така и така са в конфликт с населението на всички европейски държави, в които пребивават), ми се струва най-справедливото и разумно решение. Няма да им се налага да се интегрират никъде и няма да има кой да ги "дискриминира", че ги кара да спазват закони, които са им чужди.
Кое точно е расисткото на изказването ми, че нелегално пребиваващи чужди граждани трябва да бъдат изгонвани? Същото ще е отношението ми и към нелегално пребиваващи норвежци в САЩ например - трябва да бъдат изгонени. Но ако група нелегални норвежци в САЩ бъде качена на самолета за Норвегия, според теб дали ще се организират протести с обвинения в расизъм?

Do what works or do what's right?

Тема Re:нови [re: ARlZE]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано10.09.10 08:57



Да, нарастващата популярност на радикалните много десни парти е ясен знак, че на обикновените хора вече им писва и че границите на търпението им се достигат.
Много добре го беше описала една холандка (бяла, руса, синеока) от телевизионния екран покрай изборите в Холандия: "Не съм съгласна с цялостната политика на Геерт Вилдерс, но ще гласувам за него, защото само той споделя опасенията ми, че бъдещето на Холандия е в сериозна опасност".
Мисля, че много европейци имат аналогични опасения за бъдещето на собствените си държави и това ги прави склонни да подкрепят крайни мерки.

Do what works or do what's right?


Тема Re:нови [re: irini]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано10.09.10 09:46



В отговор на:

Просто не искам да повярвям, че точно ти прокламираш расистки идеи.




понеже и аз съм от расистите, би ли ми казала кое е расизъм истината ли.
Расизъм ли е да кажеш истината, че 99.99999% от битовата престъпност се извършва от по малко от 10% от населението.



и тогава ни наричай расисти



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор moonkind (непознат)
Публикувано10.09.10 10:27



Наистина е примитивно ситуациите да се свеждат до ниво етнос. Светът отдавна не е на това ниво, но явно на периферията им трябва повече време да израстне интелектиално.

Престъпността, безработицата и манталитет не могат да се осъждат въз основа етнос. Ако това се прави, се нарича расизъм.

За преборване на престъпността има закони и методи, които не засягат по никакъв начин етноса.

racism
1. a belief that human races have distinctive characteristics that determine their respective cultures, usually involving the idea that one’s race is superior and has the right to control others.
2. a belief in a policy of enforcing the asserted right of control. — racist, n., adj.


Racism is the belief that the genetic factors which constitute race are a primary determinant of human traits and capacities and that racial differences produce an inherent superiority of a particular race.[1] Racism's effects are called "racial discrimination." In the case of institutional racism, certain racial groups may be denied rights or benefits, or receive preferential treatment.

Racial discrimination typically points out taxonomic differences between different groups of people, although anyone may be discriminated against on an ethnic or cultural basis, independently of their somatic differences. According to the United Nations conventions, there is no distinction between the term racial discrimination and ethnicity discrimination.


The Romani (also Romany, Romanies, Romanis, Roma or Roms; exonym: Gypsies; Romani: Romane or Rromane, depending on the dialect) are an ethnic group living mostly in Europe, who trace their origins to medieval India.



И ако искаш тоталитарно управление, значи е време да смениш континента:

Има различни среди. Всички имат право да ядат с пръсти, да са умни, да не са толкова умни, да са спортисти, математици, физици, химици, копачи, шофьори, бездомни, циркови артисти, балерини, музиканти и т.н.
Всички имат право да ходят в църква, синагога, джамия.

И всички са равни пред закона, биват засегнати от него по право.

Светът е шарен, мисля че никой от нас не живее в държава, в която всички са равни, всички биват обучавани на безплатен труд от държавата, няма умни или по-малко умни, няма джинси и шоколадови яйца с играчки, няма реклама, няма по-качествени и по-некачествени стоки.

В държавата, която поддържа само 1 качество хора, законът засяга хората по заслуги, и законът не засяга по право. (т.е. корупцията е предпрограмирана)


Май на някой им е харесала желязната завеса и налаганите от държавата ограничения на мирогледа.



Тема Re:нови [re: moonkind]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано10.09.10 10:32



Явно отдавна не си била в България.
Престъпността тук си има своята етническа принадлежност за съжаление на всякакви толерастки теории



Тема Re: Пак ли тази смесицанови [re: irini]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано10.09.10 10:37



Ай' пак увъртане по килифарски?!?



Ох, драги, не те изпращах да търсиш покрай 9-ти /Септември, предполагам, 1944 си си наумил/.... Изпратих те да търсиш по-старата и по-новата история на България, така, както е отразена в медиите от онези години. Да ти дам пример: българските медии в периода 1936 -1944

Пък БрУЗД шоп като мен не разбрал с какво е характерна годината 1944 и я свързал с ВЕЛИКОТО антифашистко народно въстание от 9/9/44Когато (във връзка с дискутирания случай) едни казионни вестници се заменили с други. И едни врагове - с други.

ЩО ЗА ЛИЦЕМЕРИЕ И ДЕМАГОГИЯ е да ми цитираш как в периода 36-44 казионните вестници писали че еврейчетата (децата на евреите) ядат свои ближни и после да ме питаш вярвам ли на всичко в медиите.

Кои медии ма, партайгеносинке?!? И на какво точно от написаното (и НЕнаписаното) в тях? На т.н. "нюз' айтъмс" (на български май е репортажи на новини) или на съпровождаващите ги статии и анализи. Помня тези преди прехода, познавам и сегашните, и виждам разликите. Ти май не.

П.С. Въздържай се от лъжи и клевети по мой адрес и от опити да манипулираш и дИСинформираш четящите тук които не всичко четат и/или помнят. Имам предвид следното:

"...На другите нападки няма да отговоря...."

Къде точно си видяла нападки? В това че написах за твойте повтарящи се "лицемерие, комунярска демагодия и гротескна дИСинформация" ма, партайгеносинке? Ами спри с лицемерието, демагогията и дИСинформацията и няма да ги споменавам. Да съм те бъзикнал как си снизила стандарта си от" два пъти седмично" на "веднъж седмично" домашна помощничка? Не, нали?

Или мойто споменаване как почна да пускаш нареждания на "Бира мор/морЕ" как трябвал да спре да пише тук ти наричаш нападка? Ти бурни аплодисменти със скандиране КПСС БКП ИРИНИ ли очакваше след това? Ай' цитирай ми една моя нападка, па ако има такава ще ти се извиня. Не съм като теб да лъжа бетер дърта циганка и като ме хванат в лъжа да се скатая, когато съм грешил съм се извинявал.

П.П.С. Много ми хареса товатвое тупане по гърдичките:

"...Медиите от 1990 и нататък /понеже пожълтяват неимоверно и аз бях някога редактор в подобна "изменяща" се с времето медия/ публикуват друга "на дневен ред" тема: как се държат, какво грешно правят циганите.... Евреите са заменени с цигани в статиите. Аз се отървах , доброволно, от задължението да хуля невинни хора. Други колеги останаха там и продължават да ги хулят....

Та ка'йш била си редакторка когато медията ти не била жълта( и не хулела циганите), после пожълтяла (това ако не греша стана почти веднага след прехода) и доблестно си напуснала защото те задължавали да ги хулиш? Циганите? Еми не ти вярвам, но може и да не съм те разбрал правилно.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re:нови [re: Цeцo Eлвиca]  
Автор moonkind (непознат)
Публикувано10.09.10 10:43



Тези съотношения в % престъпления спадат ли към някаква дефинирана културна особеност?

Например да има малцинство, което при пълнолуние да пренася човешки жертви, или пък физиологическа особеност, като вампиризъм, която да ги кара да се изхранват с кръв от хора и крави?


Ако не е така, то тази престъпност не може да се дели по етнически признак.

Ако има такава особеност, то трябва държавата да направи закон срещу кръвопиенето и пренасянето на жертва и да бъде осъждан всеки, който го прави незаконно, независимо от етническата му принадлежност.

А за запазването на културата и идентичността на етноса, въпросните проблемни хабитати се ограничават в допустима мярка. Историята познава достатъчно случаи.
( Ако взема същия пример, то в ситуацията нещата биха могли да се ограничи в пиенето на кравешка кръв по държавно-законен контролиран начин)

Редактирано от moonkind на 10.09.10 11:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.