Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ех, Маре!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор KakMapa (живот си кара)
Публикувано31.08.10 20:38



и на мен ми се ходи там!

аз се успокоявам, че все още имам време, а и европата все още не съм обиколила както искам, ама времето лети!!!!

_______


Тема Re: Ех, Маре!нови [re: KakMapa]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано31.08.10 20:54



и ще са домакини на Олимпиадата през 2016.




П.П. Как само ни я измъкнаха, разбойниците му с разбойници!



Тема Re: Ех, Маре!нови [re: ARlZE]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано31.08.10 20:58



Споделям мнението на Димо принципно, че в България има безброй нерешени проблеми. Не мога да приема "оплюваческата" форма, която използва, за да разкаже за преживяванията си.



Тема Re: Ех, Маре!нови [re: Dolce De Leche]  
Автор MitreШoпa (OнзиСъщия123итн)
Публикувано31.08.10 21:37



"... Не мога да приема "оплюваческата" форма, която използва, за да разкаже за преживяванията си."



Това е нищо в сравнение каквото се лееше тук преди няколко годиниИначе и аз бих предпочел да го прочета в друг стил ама не всеки си сдържа емоциите.


THESE ARE MY PRINCIPLES. AND IF YOU DON'T LIKE THEM, I HAVE OTHERS.



Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: witch777]  
Автор !Roxana! (Libertarian)
Публикувано01.09.10 02:44



И ние така.

Аз тая иринина сълзлива сантимента не я разбирам, се да реве за нещо и по нещо.


И определено не разбрах какъв чужденец е некакъв дрът грък. Дето й бил уж мъж от 10 години. Дееба, гаче ли у Гърция нема кифтета, па ние и да не знаеме че те немали кифтета, а те не знаели, че ние имаме.


Тоя момент ми развали целото удоволствие да чета на ирини розавия измислен роман с графинята, денала на канапето и дъфчала кепапчета. Ка па гърците немало да знаят какво е капапче и как се яде, хаха!




Питай ме как съм обяснявала на британец какво е български и румънски циганин, каква тема ще напиша, братче! А колко псувах, като научих, че тъпия Камерон е поканил Турция в ЕС, браче, просто не е истина, добре че се скрих в градината да псувам никой да не ме чуе!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Година 2010!нови [re: MitreШoпa]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано01.09.10 05:33



Към днешна дата стотици хиляди, вероятно милион, българи са имали възможността да опознаят в някаква степен света и да си изградят лично представа за приликите и разликите, проблемите и преимуществата между 'тук' и 'там'. Кому са нужни подобни едностранно-негативни "репортажи" освен на съответния автор по персонални причини?!



Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: irini]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано01.09.10 11:27



И си давам сметка, че родина е там, където е семейството ти и приятелите ти. ..
-------------
Ирини и аз мисля така. Не можем да изберем къде да се родим, но поне можем да живеем където ни е хубаво.За сега и аз се чувствам с две родини..
Най близките ми хора не живеят в България- сестра, племенница, родители. Приятелката ми от детинство се омъжи в чужбина. С по далечните роднини- лели, чичовци, братовчеди избягвам контакти (с малки изключения)
Така че с България ме свързват спомените и едно жилище което имам там.



Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: irini]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано01.09.10 13:57



Сега очевидната балканщина няма да я коментирам ама
От Атина до границата ни трябваха четири часа и половина - 700
Средна скорост 155, колко е ограничението за магистралата в Гърция. 120 км вие сте карали със 155.
Кой даде пари за магистралата, колко време я стрихте и дали не я забвихте с 6 г ???


За незапознатите отсечката Промахон-Солун трябваше да е готова за Олимпиадата в Атина-2004 пуснаха я април 2009 с пари от ЕС, които за малко да върнете. Щото там също сте шампиони по "усвояване на средства от ЕС"
За параклисчетата на всеки 100 м в Гърция няма да говоря.
Абе балканска работа и манталитет и при гърци и при българи. С малката разлика, че влезнахте в ЕС малко по-рано и поне пътищата ви оправиха.
И в София ако не си успяла да намериш нотариус, щото са в отпуска, в Гърция няма да намериш щото или е в кафаната, или придремва.


А родината ти е пренесена в Гърция същия манталитет и мързел. Не е като да не се знаеме



Тема Re: Доклад от България - глава 50-та или 60-танови [re: Фиш]  
Автор Цeцo Eлвиca (napalmoff )
Публикувано01.09.10 13:59



В отговор на:

По памет Гърция е член от '80-та, а магистралите ги построиха за олимпиадата 2004-та.




Фиш, магистралите трябваше да са готови тогава. Пуснаха ги 2009 април месец



Тема Re:нови [re: !Roxana!]  
Автор Bиливap (Counselor)
Публикувано01.09.10 18:52



Той може да е поканил турците, ама все още са на светлинни години от покриване на изискванията за членство. Не знам дали ще ги вземат по милост, както направиха с България и Румъния, защото:
1. Германия и Франция са твърдо против.
2. Турция е с многобройно нехристиянско население, което ако получи свободен достъп до ЕС ... Ами май ще стане най-голямата по население членка на ЕС?



Do what works or do what's right?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.