Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 07.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ДЗУ-тонови [re: ARlZE]  
Автор pesho.konia (минаващ)
Публикувано21.12.09 21:13



Колкото по-евтино място е България, толкова по-изгодно е за човек, който не работи там да ходи на почивки или да се пенсионира (стига да е прекалено опасно). Ти не мислиш ли, че има такава зависимост?



Тема Re: ДЗУ-тонови [re: pesho.konia]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано21.12.09 21:16



A още по-добре е да си печелиш парите в България и да изпъкваш на всеобщия фон. Но за това си трябва кураж и акъл. Няма връзка с емигранството или мечтата за такова.



Тема Re: Сериозно-иистината за форумните героинови [re: ChristianVieri]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано21.12.09 21:21



Щом наричаш България "кенеф", т.е. наричаш всички българи част от този кенеф, аз се чувствам свободен да те храня както намеря за добре в този ми пост.



Това, че пикаеш на кръвта на родителите си, на брат си или сестра ти, не е толкова важно. Даже ти отива. Но това да наричаш "кенеф" държава, която е творила култура, водила е богослужения на родния й език и е администрирала огромна територия на родния й български език, докато немците са говорили на немски единствено с конете си, по думите на Карл Велики, защото са шпрехали на латински - ето това, льольо, наистина издава жалката ти същност. Нямам нищо против българите, които живеят и работят, развиват се, в чужбина, но гордите българи. Тези, които знаят историята си и пазят спомена за България в сърцето си като съкровен трепет. Те никога няма да нарекат родината си "кенеф", защото имат достатъчно мозък да осъзнаят, че по този начин наричат себе си, родителите си, близките и приятелите си "лайна". Един горд човек по-скоро ще умре, отколкото да каже такова нещо. Но червеите като теб...Те са толкова гнусни, безлични и арогантни, защото са страхливци, излишъци. Такива са били в училище, където по-силните момчета са ги сдухвали ежедневно, а готините момичета изобщо не са ги забелязвали, освен да си направят малко смях; такива са били в...щях да кажа казармата, обаче се сетих, че ти едва ли си годен за военна служба. Такива са били и в университета, на работа, навсякъде - страхливи, безлични, зли душици. Такива са хората, които наричат Родината си "кенеф".

Смелостта е единствената добродетел, без която всички останали губят смисъла си.

Тема Re: ДЗУ-тонови [re: pesho.konia]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано21.12.09 21:27



Не и ако си българин.
Ти българин ли си? О, забравих - ти си американец.
Тогава да те питам друг въпрос - родителите ти българи ли са?

Кога ти почерня гъза, кога станА негър. Едва от 10 години там, а вече си попил американската арогантност и безродност. Попил си най-лошото...

Разбирам, че съм схванал правилно поста ти, на който репликирах. Ще се въздържа да те напсувам, както ми идва в момента, защото знам, че ние сме братя и ти просто си потопен в среда, която ти е промила мозъка и те е направила ароганен циник.

Смелостта е единствената добродетел, без която всички останали губят смисъла си.


Тема Re: Сериозно-иистината за форумните героинови [re: ARlZE]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано21.12.09 21:29



Остави го това бедно емигрантче. Виж го,че сънува 5 цифрени заплати и мечтае да дойде в Гранд де Лукс, но уви.





Тема Re: Сериозно-иистината за форумните героинови [re: Aлбeнa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано21.12.09 21:31



Стага с тоя скапан Гранд де лукс па ти.
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му. Твоята ултиматна мечта Гранд де лукс ли е? Че ти си я постигнала, за какво живееш?

Смелостта е единствената добродетел, без която всички останали губят смисъла си.


Тема Re: Сериозно-иистината за форумните героинови [re: ARlZE]  
Автор Aлбeнa (изгаряща)
Публикувано21.12.09 21:33



Казах го като пример. Има и Син Сити и Наи клуб и Червило.



Тема Re: Сериозно-иистината за форумните героинови [re: ARlZE]  
Автор pesho.konia (минаващ)
Публикувано21.12.09 21:34



Ако си роден в Екваториална Гвинея и не ти харесва мизерия и невероятната корупция, в държава, която би могла да бъде сравнително богата, но не е заради шайка бандити окупирали власта, тогава имаш ли право да наречеш родината си кенеф?



Тема Re: ДЗУ-тонови [re: ARlZE]  
Автор pesho.konia (минаващ)
Публикувано21.12.09 21:45



Звучиш ми като патриот-фанатик. С такива не може да се спори. Фанатиците и до ден днешен изтезават и убиват хора по най-жесток начин, заради своите смотани идеали. При това винаги са напълно убедени в своята правота! Много сте и сте силни!



Тема Re: Сериозно-иистината за форумните героинови [re: pesho.konia]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано21.12.09 21:52



Сега говорим за България. Мани ги Гвинеите и Филипините :))

Интересно ми е как се вписва в твоя Код на честта това да твърдиш, че сънародниците ти, родителите ти, предшествениците ти, минали и бъдещи поколения българи - са лайна, живеещи в кенеф.

Можеш да наречеш държавата кенеф и то само сред сънародници и никога пред чужденци. Но родината - никога.

Аз съм учил в чужбина, общувал съм с хора, които имат хиляди пъти повече причини да нарекат техните страни кенефи, но никога не го направиха пред мен, чужденецът.

Този разговор е безсмислен, знам че не мога да те убедя да си горд, че си българин. Ти си открил липсващата гордост в новата си американска идентичност и сега дори страната, в която си роден и израсъл е "кенеф".

Жалко е, Пешо, жалко и нелогично. Ти пикаеш на кръвта си. Знаеш, че не е правилно. Ако ти не уважаваш себе си, как ще те уважават другите? А човек не е само това, което е в момента, а и това, което е бил, както и това, което се стреми да бъде. Преди да емигрираш ти си бил лайно, живяло в "кенефа", така ли?

Лека вечер. Бъди здрав!



Смелостта е единствената добродетел, без която всички останали губят смисъла си.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.