Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: ес класанови [re: LuboPenev]  
Автор pesho.konia (минаващ)
Публикувано21.12.09 04:17



Ти видя голям проблем в банковата система, нали така? През Savings and Loan crisis общо около 1600 банки фалираха. През 2009, засега дотук имаме 140. Чакай да видим общо колко ще се съберат тия няколко години. Може да са по-малко.

Кризите не показват края на Америка или на Демокрацията или на Капитализма. Тая криза нормализира много неща, изпоуволни много от непродуктивните хора по фирмите. В нашата, всички мързеливци изхвърчаха. Няколко сектора намаляха нацяло като например мързеливите американки, които продаваха къщи и се правиха, че това е работа! Автомобилният бизнес се преструктурира - имаха нужда! Доста хедж фъндс фалираха - евала! И свестни хора останаха без работа, но какво да се прави. Те ще се оправят до година-две.



Тема Re: ес класанови [re: pesho.konia]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.12.09 05:32



проблемът е в раздуването на кредита, в рисковите облигации, в риска, който банките продължават да крият до ден днешен. тук не става дума за фалити на банки. фалираха цели сектори на икономиката заради лесния кредит.

аз примерно преди кризата се замислях да гарантирам първия си проект в ню йорк с проект, който строя в слънчев бряг. така щяха да ми дадат кредит. добре, че нищо не стана.



Тема Re: ес класанови [re: LuboPenev]  
Автор pesho.konia (минаващ)
Публикувано21.12.09 06:10



Виж, това изобщо не са мои проблеми. Ясно ми е, че сред българите всякакви невероятни слухове за краха на Америка и на долара се въртят. Интелигентните хора с познания по икономика са наясно, че това са като цяло глупости. Аз не казвам, че няма криза и безработица от 10%, нито твърдя че всички банки са в перфектно състояние. Казвам, че Америка е най-мощната икономика и предоставя огромни възможности за работа, бизнес, търговия, наука, технологии. Това може и да се промени, но едва ли. Ако това стане, мисля че и навсякъде другаде ще си имат сериозни проблеми.



Тема Re: ес класанови [re: Hитo знaм, Hитo мora]  
Автор Exte Barrocco (just a second!)
Публикувано21.12.09 09:49



А според мен съм руса.



Тема Re: ес класанови [re: pesho.konia]  
Автор Exte Barrocco (just a second!)
Публикувано21.12.09 10:00



Опасявам се, че не желая да говоря за себе си. Иначе ваканциите са толкова дълги в зависимост от това какъв договор си сключил. Какво не ти харесва на маями? На сент томас? Имате си канкун там и мачу пикчу ви е под носа. В Европа само френските курорти заслужават внимание и някои италиански - това, ако говорим за море. Иначе мен в момента ме влекат чужди култури, така че ако има някой навит да ходим до Япония, да ми пусне една бележка.



Тема Re: ес класанови [re: pesho.konia]  
Автор Exte Barrocco (just a second!)
Публикувано21.12.09 10:02



Аха. А Китай са никои в момента?



Тема Re: ес класанови [re: Exte Barrocco]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.12.09 10:30



китай са на америка фабриката. взаимосвързани са.
както вие емигрантите сте хората за всичко по страните си така китай е това за америка, а и за половин свят. само дето на още по-евтино им бачкат.



Тема Re: ес класанови [re: бeзпътeн]  
Автор Hитo знaм, Hитo мora (шеф на екип)
Публикувано21.12.09 10:45



Не ве,къв си задръстен значи,,,То и аз страдам за 90-те и за Югоембаргото ,ама чак пък толкова..Иначе на винтажа съм луд фен,ама гледам да го адаприрам към настоящите тенденции.(т.е винтаж до дупка,но без вътрешната част на бедрата да кажем:)))),капиш нали:)))...
Та на въпроса ти-ще и взема комбинизон с мъниста и сърма,хубава забрадка с пендари и гердан от слонова кост и кончета мохер....и за гастрономията-една делва с мирудия.....айде че светна зелено дебааа



Тема Re: ес класанови [re: LuboPenev]  
Автор Exte Barrocco (just a second!)
Публикувано21.12.09 10:53



Аз не съм казала, че не са. По бвп Америка е номер 1, Китай е номер 2. Както Генади ми е мъж номер 1, а ти си ми номер 2.



Тема Re: ес класанови [re: Exte Barrocco]  
Автор LuboPenev (Sir)
Публикувано21.12.09 11:28



лелче, моля да не ме забъркваш в плановете си защото ми е много creepy






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.