Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 30.04.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ай' сОпри да осираш клуба МА мангалченови  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано23.07.08 19:57



Искам да ви питам, какво мислите за варианта - възобновяване на хайдушкото движение в България, с цел - активна гражданска съпротива и ефективно противопоставяне на мафиотите, рекетьорите, наркотрафикантите, трафикантите на хора, похитителите на хора, наемните убийци и корумпираните съдии и лекари.

Вярно е, че смъртната присъда е много крайна мярка, но нима ставащото сега в страната ни не е крайно нагло, нима не е война на мафията и корумпираните чиновници срещу народа ни?! А на война дезертьорите се наказват със смърт!

Кажете какво мислите.


Искам вече вън от бълХария

Редактирано от MитpeШoпa на 04.03.11 23:21.



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.07.08 20:32



Мисля, че е алтернатива за държава извън ЕС.
В ЕС малко трудно ще ни позволят такива работи.
Но пък и, както казваш, положението е преминало всякакви граници на разумното.
Че са необходими спешни мерки (ама не от типа "бляблябля само си говоря"), е ясно.
Ако ЕС решат да вземат нещата в свои ръце и да инициират някакви спешни промени в БГ, които да изключват участието на български политици, аз съм за.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 00:36



Че са необходими спешни мерки (ама не от типа "бляблябля само си говоря"), е ясно.

жестоката истина ,е че ние които сме по форумите ,без значение в емиграция или не, са мо това си правим бляблябля и тн

а останалите в Бг изобЩо не си помръдват и задниците да се измъкнат от блатото ... и те обвиняват всеки друг,но не и себе си за мизерията в която са (бел ред мизерия в буквален и преносен смисъл)

и така : керванът си върви ,кучетата си лаят .. а България,Родината на всички ни ,си седи в лайната

ето аз изпрасках едно голямо "бляблябля "

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.


Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано24.07.08 00:50



Всички ние,които сме "в емиграция"(както ти каза)отдавна сме проумяли и разбрали мнооого истини за въпросната "НИ" родина и затова (смятам) не сме там...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 01:57



Е, то ако нещо зависеше от един човек ... но мафията, комунистите и пипалата на октопода са по-силни и влиятелни, по-богати и по-могъщи от 1, 10, 100 и дори 1000 емигранта, пишещи по форумите.
И Зайн го каза добре ... на който му е станала ясна картинката, се е разкарал от блатото и се е спасил.
Поединично.
На другите явно им харесва там или вече не виждат смисъл да се измъкват.
И да, както е по-лесно да коментираш във форум отстрани, така е и по-лесно да видиш мизерията (буквалната и преносната).
Пак отстрани.
Аз съм дала моята част, свършила съм моята част, платила съм си дължимото на държавата и с това ограничих взаимоотношенията ни до възможния минимум в момента.
Защото очакванията ми държавата да се държи по същия коректен начин с мен, не се оправдаха.
И не просто не се държа коректно с мен, а ми навреждаше през по-голямата част от съзнателния ми живот.
В този смисъл не смятам, че дължа нещо повече на България, от коментари в Интернет форум в свободното си време относно недъзите й.
И понеже тя ми е длъжница в измерения, които не се описват с пари ... мисля просто да й ... скоро и да забравя за нея.
Но преди да я изтрия от паметта си, ще напиша една книга по действителен случай.
С имената на виновниците и институциите, фактите, документите, цитатите и всичките боклуци, които "милата ми родина" мяташе по моето семейство години наред и макар и осъдена многократно, не спря да го прави.
И да, най-лесно се говори от личен опит, когато раните от трънливия път още болят и не са зараснали.
Нямаш си представа колко лесно се говори от тази позиция и с каква чиста съвест се плюе с всички сили.
А за удоволствието, което ми доставя това ... даже няма да отварям дума



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 08:45



Но преди да я изтрия от паметта си, ще напиша една книга по действителен случай.


аз Ще съм първата ,която Ще си купи тази книга и знаеШ ли заЩо,заЩото Родината разби и моето семейство..както казах вече майка ми е в чехия,а баЩа ми е Русия..аз съм навън.. и това всичкото е от икономически причини

Ще я препръчам и на всичките си приятели...последният път когато си ходих до Бг,най добрият ми приятел,когото истински обичам и който бе най върлият родолюбец и патриот ,започна да ми обяснява как смята да емигрира в Австралия



никакви ценности не останаха в Бг...пари,мутри,гъзове,чалга ,простотия..тва остана ... за жалост

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Редактирано от Gerylin на 24.07.08 09:03.



Тема Re: блябляблянови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано24.07.08 12:07



Съгласен съм, че почти нищо не сме направили. Аз лично неколкократно подавах сигнал в РИОКОЗ за пушещи шофьори от градския транспорт в Търново (съставиха актове на собственика на линия номер 5). Преди това подадох сигнал до бТВ (излъчиха репортаж по моя сигнал, бяха заснели с любителска камера шофьор на линия номер 10 как си пафка докато превозва пътници). Преди това пък публикуваха моя статия (кратка) в местния вестник „Борба“. Преди това писах оплакване за корупция на един специален сайт на темата - при операция на майка ми в софийската ендокринология (с направление!) през 2005-а хирургът си поискал рушвета, а мед сестрите и пациентите разправяли, че който не си платял, или го мотали половин година и не го приемали в болница, или при операцията се засягали гласните струни, или след операцията от изписаните лекарства се разболявал я от сърце, я от нещо друго. Мафия в бели (и зелени) престилки!!!

Явно борбата ми е била доста слаба - нима нещо генерално се промени в държавата? Нещо от манталитета на хората? Нещо в законността, нещо от безнаказаността??
Мили мои, нещата в страната са такива заради подкупните съдии, заради политиците-псевдодемократи, които пренаписаха законите и Наказателния кодекс в услуга на разбойниците и на корумпираните юристи. Адвокати, прокурори и съдии - всички са в кюпа. А най-отгоре са политиците и държавата, която е корена на всички злини. Не може да направиш пазара твърде либерален, храните и другите цени да скочат до небето, и ти да си държиш на 200-та лв. минимална работна заплата! Когато издръжката на член от семейството е 469 лв.

Така че май само синхронизирана въоръжена народна съпротива му е майката.

Но все пак ние сме интелектуалци, нали така? Действаме с цивилизовани средства. На мен насилието не ми е присъщо още от детско-юношеска възраст, макар че сега бях на крачка от заформяне на хайдушка чета. Ако ми беше присъщо насилието, сега щях да съм една от мутрите или един от наркотрафикантите, или един от „застрахователите“.

Но май наистина е дошло времето народът да излъчи герои като Ботев, Раковски, Караджата и Левски. Само че трябва да са много, МНОГО по-мъдри от полиция, държава и мафия. И много по-добре технически обезпечени - защото вече и стенните имат уши и очи.

Макар че историята (в т.ч. и Априлското въстание) показва, че сами няма да можем да се освободим, както не сме се освободили и от Турско. Трябва ни Велика сила отвън. Навремето е била Русия. Може би в наши дни това ще е ЕС.

И все пак освободителната война е дошла вследствие на многото публикации в чужди вестници (и свидетелства на очевидци) за турския произвол и кръвопролития в България, особено след Въстанието. А и много български четници са воювали рамо до рамо с русите. Ако не се бяха вдигнали дедите ни на бой, и досега щяхме да сме турска територия. Може би днес нямаше да има толкова много българи в чужбина, може би щяха да са много повече (както има немалко арменци в България, избягали от турския геноцид).

Единствената цивилизована алтернатива на въоръжената съпротива срещу мафиотската държава я виждам така: Петиция до Евро комисията с над 1 милион подписа от българи - с искане Европа да ни назначи служебно правителство отвън. Най-добре да са немци. Също и нови съдии (също от Европа, може и от Щатите). Също и полицаи и дознатели. Също и кметове и общински администрации. И да им даде големи правомощия. И за всеки случай - няколко батареи от тези дето сега са в Ирак и в Афганистан - защото мафията ще се опита да ликвидира някои от чужденците, та другите сами да се махнат от страх за живота си, че да не й развалят (на мафията и на олигархията и на политиците) рахатлъка.

Кажете си думата, дружина.


Искам вече вън от бълХария



Тема Re: блябляблянови [re: gogoonthego]  
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 12:40



Петиция до Евро комисията с над 1 милион подписа от българи - с искане Европа да ни назначи служебно правителство отвън. Най-добре да са немци.

заставам зад идеята ти ,
много пъти съм си мислела,как може да се оправи една толкова огелпена администрация с мафиотски пипала навсякъде?
няма оправия докато някой безпристрастен отвън не се намеси,заЩото колкото и да си ги избираме отвътре всички за заплетени като свински черва
алтернативата ,която предлагаШ е единственото реШение за оправия..Ще стане както с валутния борд 97ма : много мрънкаха и цъкаха против,естествено заЩото не можеха да си продължават далаверите с масовото печатане на пари и обезценяване на лева ...

сега пак мрънкат : ЦБ не можела да оперира на открития пазар,не можела да определя ОЛП,НЕ МОЖЕЛА ДА РЕФИНАНСИРА

... не може ами,и няма да може,докато някой постоянно не се възползва от това...

това бе най суровата мярка ,която можеШе да се наложи на страната с тази изпаднала икономика...и слава Богу успя

правя тази аналогия с държавата ни в момента .. ЕС вдигна ръце от нас и си взе парите обратно..сега обикновенния българин Ще страда от това,заЩото няма да му се спонсорира земеделската дейност,да му се оправят пътиЩата,да бъде РАВНОПРАВЕН член на ЕС заедно с холандеца и словенеца

така е :` ВАЛУТЕН БОРД `НА ДЪРЖАВАТА е изходът

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 14:02



Да, Гери, знам че имаме сходен житейски опит и съм сигурна, че ще познаеш семейството си в книгата ...
Започвам да я пиша другата година като си взема последния изпит и имам достатъчно време.
И понеже идеята не е да взема парите от продажбите, може да я разпространявам електронно.
Със сканираните документи и всичко.
Ще видим.
Пожелавам ти да си щастлива.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 14:08



И аз съм "за" служебно правителство с експерти, които не са българи и нямат нищо общо с България и с комунизма.
Бих препоръчала норвежките политици.
Макар че и тук има управляващи-опозиция, смяната на правителството не води до сътресения и икономически крах, няма вечнотечащи реформи, никой не руши изграденото досега, всички работят задружно зад една идея - благоденствието на норвежците.
Ей такива съзнателни люде трябва да застанат начело.
Тая идея я четох някъде из Интернет, като този, който я предложи, предложи също на всеки 4 години да има референдум дали служебното правителство да стои или да си ходи.
И така, докато положението не се стабилизира.
Чудесна алтернатива на сегашната анархия, но подозирам, че силите, които ще се противопоставят на идеята, ще бъдат много и силни, и финансово подплатени.
Това са всичките "свински черва", които на ротационен принцип хващат руля.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.