Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:25 17.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: gogoonthegoнови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано27.07.08 15:41



Иначе във форума 1/3 от хората, които ще засечеш, ще са мизантропи - представителна извадка от населението на страната, от която бягаме или сме избягали. Нали именно от злобата, некадърността, наглостта и подлостта бягаме?!!
-А от маргиналния слой има ли?

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.07.08 17:05



И аз съм от Югозападна България


Да не излезем познати в крайна сметка

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.07.08 17:16



Значи всеки, който се почувства обиден на националност ... е "гузен негонен бяга"?
На някои не им пука като обобщават за всички българи, на други им пука.
Кой е по-българин тогава?
Наистина ... не мога да си представя българин да остане безчувствен към "абе, вие, българите сте големи мърльовци."
Аз се чувствам много зле като чета почти ежедневно статии за цигански курви, просяци и джебчийки в Норвегия.
Защото са с български паспорт като мен и това се споменава в статиите и репортажите.
Впоследствие като кажеш, че си от България, ти казват, че си прекалено бял, за да си българин.
Е, как да се чувства човек?
Когато принадлежиш към една група (българската в случая) и се идентифицираш с нея, неизбежно ти трепва, когато член от групата сгафи, така както се чувстваш горд, когато член от групата спечели световна ученическа олимпиада по математика или медал на спортно мероприятие.
Това, че мразя държавата, не променя факта, че и в моите вени тече българска кръв и паспорта ми в джоба е български.
Но разбирам хората, които не се засягат - у тях българщината (към родината, не към държавата) явно не е толкова силно изявена.
И аз се надявам да ти се е изяснило.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Маргинален слойнови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано27.07.08 18:32



А, аз не съм от тука и съм за малко



Искам вече вън от бълХария

Тема Re: гадоланови [re: cina2]  
Автор Gerylin ()
Публикувано27.07.08 22:18



и без това рядко те чета, че само бълвочи и гнусотии пишеш

един от любимците ми в дира ( те всъЩност са само двама)
единствения ник,на чиито мнения съм се смяла със сълзи..


то и за това се изискват умения да представиШ неЩата от смеШната им страна (хеле пък за това с изпреварваЩата го мадама с червило в ръката)

+това се прекланям пред неевреи, научили и говореЩи иврит

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Редактирано от Gerylin на 27.07.08 22:23.



Тема Re: Хайдутско движение?!нови [re: gogoonthego]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано27.07.08 23:13



Хайдутско движение не знам, но на Атака мирише тук вече , щото то бива крадене, но тия се оляха. Като ни спряха 2,5 милиарда евро от ЕК по оперативните програми , решили да покриват загубите от бюджета да ги и ******, демек ние пак ще им плащаме масрафите.



Не е изключено да тръгне и подписка за искане на предсрочни избори май. То тук трябва да си малко луд за да ти пука и да не гледаш как те крадат и да мълчиш.

Волен Сидеров само за месец направи партия и събра толкова гласове че да влезе и в парламента . Като нищо сега ще бутне и правителството. По-точно народа ще го бутне, стига да реши.



Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано28.07.08 01:44



Волен не е най-подходящ за премиер обаче.

Абе като се замисля и поровя в нета ... това са "основните играчи":

БЗНС-НС (Анастасия Мозер)
БСП
ВМРО
ДПС
Гергьовден
Новото време
ДСБ
ДП
Атака
НДСВ
ССД
СДС
ГЕРБ
(пропуснах ли някой?)

Има ли поне един от тях, който има потенциала, морала, хората, необходими да изведат една държава от плаващите пясъци?
Аз не мога да видя такова нещо ...

(някой да е чувал за Движение за социален хуманизъм?)

Последните избори:

Коалиция за България - 1,129,196 гласа
НДСВ - 725,314 гласа
ДПС - 467,400 гласа
Атака - 296,848 гласа
ОДС - 280,323 гласа
ДСБ - 234,788 гласа
БНС - 189,268 гласа

Валидни гласове - 3,648,177
Невалидни гласове - 99,616
Общо гласували - 3,747,793
Имащи право на глас - 6,720,941 (55% активност)

Останалие 45% просто не са намерили своя кандидат в списъка.
Какъв процент от имащите право на глас няма да намерят своя кандидат в списъка и на следващите избори?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Хайдутско движение?!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Gerylin ()
Публикувано28.07.08 10:26



Волен Сидеров само за месец направи партия и събра толкова гласове че да влезе и в парламента .

спомням си бяха застанали на театъра във Варна и агитираха за подписи за съдаването на партията..тогава минавах с едно гадже македонец..агитаторът говореШе много разпалено за това как трябва да се раждат българчета и такива национални агитационни изрази,че македонецът побесня и каза ,че такъв национализъм е много опасен..

наистина това вече не се търпи в България,Волен може да не е най подходяЩият за премиер (по думите на Виливар) ,но на България й трябва свежа политика и заШеметяваЩ Шамар в изстрадалата зурла..че дано тогава се оправим

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Редактирано от Gerylin на 28.07.08 10:31.



Тема Re: шамарнови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано28.07.08 18:05



Мислиш ли, че шамарът на нацистите за Германия през 30-те години на мин. век не е бил зашеметяващ? Зашеметяващ е бил за целия свят, не само за Европа...

Съгласен съм с Вили, че не се очертава алтернатива. Преди години народът от немай къде гласува масово за НДСВ (в т.ч. и моя милост - просто бях разбрал, че СДС, ОДС и БСП са все същите комунистически функционери и олигарси). Нима ГЕРБ са коренно различни от НДСВ??

Мен ако питате, от политиката трябва да се изхвърлят всички, които към 1989-та са били във възраст подходяща за вербуване от Държавна сигурност. Т.е. властта да се даде на младите. Макар че без мъдростта на старите каква държава бихме скроили?? Ама старите са все алчни, подли копелета



Аз напоследък се убедих, че ракът на обществото ни е с много и големи метастази, демек - ЛЕЧЕНИЕ НЯМА. Политическата класа, съсловието на юристите, търговското съсловие, строителните предприемачи, мафията, рекетьорите, „застрахователите“, корупцията в полицията, в здравеопазването, в образованието и в държавните институции - тези метастази задушават до смърт обикновените хорица, изпиват им последните капки кръв. Не мисля, че в близките 50 години ще има коренна промяна към добро. А само коренна промяна е приемлива.


Искам вече вън от бълХария

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано28.07.08 18:27



Много от младите в политиката, да не кажа почти всички, са деца и внуци на вербуваните.
Тоест те продължават делото на родителите си и това е факт.
Докато на всички други им беше забранено да гледат към Западна Европа, тези "деца" са се обучавали в престижни университети на Запад на държавна издръжка (парите на вашите родители, баби и дядовци).
Останалите са приятели на тоя или оня, тоест пак "наши хора".


На България й трябва чисто нова политическа класа.
Внос от ЕС, интелигентни, образовани чужденци с морал, които нямат НИЩО общо с комунизма и комунистите (никакви родствени или приятелски връзки).
Старата се е изчерпала, а младите в нея създават мъртвородена промяна.
Тоест не 50, 150 години поне, преди евентуално да се промени нещо.

Останалото са мечти.

П.П. Някой ден ... ако ЕС поеме контрола над България временно и започне да стабилизира и оправя нещата, може би много от емигрантите ще се завърнат и ще помогнат на родината си да започне ново начало.
До тогава - агонията продължава.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.