Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 21.05.24 
Българи извън България
   >> Българи в чужбина
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Ай' сОпри да осираш клуба МА мангалче  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано23.07.08 19:57



Искам да ви питам, какво мислите за варианта - възобновяване на хайдушкото движение в България, с цел - активна гражданска съпротива и ефективно противопоставяне на мафиотите, рекетьорите, наркотрафикантите, трафикантите на хора, похитителите на хора, наемните убийци и корумпираните съдии и лекари.

Вярно е, че смъртната присъда е много крайна мярка, но нима ставащото сега в страната ни не е крайно нагло, нима не е война на мафията и корумпираните чиновници срещу народа ни?! А на война дезертьорите се наказват със смърт!

Кажете какво мислите.


Искам вече вън от бълХария

Редактирано от MитpeШoпa на 04.03.11 23:21.



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.07.08 20:32



Мисля, че е алтернатива за държава извън ЕС.
В ЕС малко трудно ще ни позволят такива работи.
Но пък и, както казваш, положението е преминало всякакви граници на разумното.
Че са необходими спешни мерки (ама не от типа "бляблябля само си говоря"), е ясно.
Ако ЕС решат да вземат нещата в свои ръце и да инициират някакви спешни промени в БГ, които да изключват участието на български политици, аз съм за.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 00:36



Че са необходими спешни мерки (ама не от типа "бляблябля само си говоря"), е ясно.

жестоката истина ,е че ние които сме по форумите ,без значение в емиграция или не, са мо това си правим бляблябля и тн

а останалите в Бг изобЩо не си помръдват и задниците да се измъкнат от блатото ... и те обвиняват всеки друг,но не и себе си за мизерията в която са (бел ред мизерия в буквален и преносен смисъл)

и така : керванът си върви ,кучетата си лаят .. а България,Родината на всички ни ,си седи в лайната

ето аз изпрасках едно голямо "бляблябля "

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.


Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано24.07.08 00:50



Всички ние,които сме "в емиграция"(както ти каза)отдавна сме проумяли и разбрали мнооого истини за въпросната "НИ" родина и затова (смятам) не сме там...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 01:57



Е, то ако нещо зависеше от един човек ... но мафията, комунистите и пипалата на октопода са по-силни и влиятелни, по-богати и по-могъщи от 1, 10, 100 и дори 1000 емигранта, пишещи по форумите.
И Зайн го каза добре ... на който му е станала ясна картинката, се е разкарал от блатото и се е спасил.
Поединично.
На другите явно им харесва там или вече не виждат смисъл да се измъкват.
И да, както е по-лесно да коментираш във форум отстрани, така е и по-лесно да видиш мизерията (буквалната и преносната).
Пак отстрани.
Аз съм дала моята част, свършила съм моята част, платила съм си дължимото на държавата и с това ограничих взаимоотношенията ни до възможния минимум в момента.
Защото очакванията ми държавата да се държи по същия коректен начин с мен, не се оправдаха.
И не просто не се държа коректно с мен, а ми навреждаше през по-голямата част от съзнателния ми живот.
В този смисъл не смятам, че дължа нещо повече на България, от коментари в Интернет форум в свободното си време относно недъзите й.
И понеже тя ми е длъжница в измерения, които не се описват с пари ... мисля просто да й ... скоро и да забравя за нея.
Но преди да я изтрия от паметта си, ще напиша една книга по действителен случай.
С имената на виновниците и институциите, фактите, документите, цитатите и всичките боклуци, които "милата ми родина" мяташе по моето семейство години наред и макар и осъдена многократно, не спря да го прави.
И да, най-лесно се говори от личен опит, когато раните от трънливия път още болят и не са зараснали.
Нямаш си представа колко лесно се говори от тази позиция и с каква чиста съвест се плюе с всички сили.
А за удоволствието, което ми доставя това ... даже няма да отварям дума



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 08:45



Но преди да я изтрия от паметта си, ще напиша една книга по действителен случай.


аз Ще съм първата ,която Ще си купи тази книга и знаеШ ли заЩо,заЩото Родината разби и моето семейство..както казах вече майка ми е в чехия,а баЩа ми е Русия..аз съм навън.. и това всичкото е от икономически причини

Ще я препръчам и на всичките си приятели...последният път когато си ходих до Бг,най добрият ми приятел,когото истински обичам и който бе най върлият родолюбец и патриот ,започна да ми обяснява как смята да емигрира в Австралия



никакви ценности не останаха в Бг...пари,мутри,гъзове,чалга ,простотия..тва остана ... за жалост

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Редактирано от Gerylin на 24.07.08 09:03.



Тема Re: блябляблянови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано24.07.08 12:07



Съгласен съм, че почти нищо не сме направили. Аз лично неколкократно подавах сигнал в РИОКОЗ за пушещи шофьори от градския транспорт в Търново (съставиха актове на собственика на линия номер 5). Преди това подадох сигнал до бТВ (излъчиха репортаж по моя сигнал, бяха заснели с любителска камера шофьор на линия номер 10 как си пафка докато превозва пътници). Преди това пък публикуваха моя статия (кратка) в местния вестник „Борба“. Преди това писах оплакване за корупция на един специален сайт на темата - при операция на майка ми в софийската ендокринология (с направление!) през 2005-а хирургът си поискал рушвета, а мед сестрите и пациентите разправяли, че който не си платял, или го мотали половин година и не го приемали в болница, или при операцията се засягали гласните струни, или след операцията от изписаните лекарства се разболявал я от сърце, я от нещо друго. Мафия в бели (и зелени) престилки!!!

Явно борбата ми е била доста слаба - нима нещо генерално се промени в държавата? Нещо от манталитета на хората? Нещо в законността, нещо от безнаказаността??
Мили мои, нещата в страната са такива заради подкупните съдии, заради политиците-псевдодемократи, които пренаписаха законите и Наказателния кодекс в услуга на разбойниците и на корумпираните юристи. Адвокати, прокурори и съдии - всички са в кюпа. А най-отгоре са политиците и държавата, която е корена на всички злини. Не може да направиш пазара твърде либерален, храните и другите цени да скочат до небето, и ти да си държиш на 200-та лв. минимална работна заплата! Когато издръжката на член от семейството е 469 лв.

Така че май само синхронизирана въоръжена народна съпротива му е майката.

Но все пак ние сме интелектуалци, нали така? Действаме с цивилизовани средства. На мен насилието не ми е присъщо още от детско-юношеска възраст, макар че сега бях на крачка от заформяне на хайдушка чета. Ако ми беше присъщо насилието, сега щях да съм една от мутрите или един от наркотрафикантите, или един от „застрахователите“.

Но май наистина е дошло времето народът да излъчи герои като Ботев, Раковски, Караджата и Левски. Само че трябва да са много, МНОГО по-мъдри от полиция, държава и мафия. И много по-добре технически обезпечени - защото вече и стенните имат уши и очи.

Макар че историята (в т.ч. и Априлското въстание) показва, че сами няма да можем да се освободим, както не сме се освободили и от Турско. Трябва ни Велика сила отвън. Навремето е била Русия. Може би в наши дни това ще е ЕС.

И все пак освободителната война е дошла вследствие на многото публикации в чужди вестници (и свидетелства на очевидци) за турския произвол и кръвопролития в България, особено след Въстанието. А и много български четници са воювали рамо до рамо с русите. Ако не се бяха вдигнали дедите ни на бой, и досега щяхме да сме турска територия. Може би днес нямаше да има толкова много българи в чужбина, може би щяха да са много повече (както има немалко арменци в България, избягали от турския геноцид).

Единствената цивилизована алтернатива на въоръжената съпротива срещу мафиотската държава я виждам така: Петиция до Евро комисията с над 1 милион подписа от българи - с искане Европа да ни назначи служебно правителство отвън. Най-добре да са немци. Също и нови съдии (също от Европа, може и от Щатите). Също и полицаи и дознатели. Също и кметове и общински администрации. И да им даде големи правомощия. И за всеки случай - няколко батареи от тези дето сега са в Ирак и в Афганистан - защото мафията ще се опита да ликвидира някои от чужденците, та другите сами да се махнат от страх за живота си, че да не й развалят (на мафията и на олигархията и на политиците) рахатлъка.

Кажете си думата, дружина.


Искам вече вън от бълХария



Тема Re: блябляблянови [re: gogoonthego]  
Автор Gerylin ()
Публикувано24.07.08 12:40



Петиция до Евро комисията с над 1 милион подписа от българи - с искане Европа да ни назначи служебно правителство отвън. Най-добре да са немци.

заставам зад идеята ти ,
много пъти съм си мислела,как може да се оправи една толкова огелпена администрация с мафиотски пипала навсякъде?
няма оправия докато някой безпристрастен отвън не се намеси,заЩото колкото и да си ги избираме отвътре всички за заплетени като свински черва
алтернативата ,която предлагаШ е единственото реШение за оправия..Ще стане както с валутния борд 97ма : много мрънкаха и цъкаха против,естествено заЩото не можеха да си продължават далаверите с масовото печатане на пари и обезценяване на лева ...

сега пак мрънкат : ЦБ не можела да оперира на открития пазар,не можела да определя ОЛП,НЕ МОЖЕЛА ДА РЕФИНАНСИРА

... не може ами,и няма да може,докато някой постоянно не се възползва от това...

това бе най суровата мярка ,която можеШе да се наложи на страната с тази изпаднала икономика...и слава Богу успя

правя тази аналогия с държавата ни в момента .. ЕС вдигна ръце от нас и си взе парите обратно..сега обикновенния българин Ще страда от това,заЩото няма да му се спонсорира земеделската дейност,да му се оправят пътиЩата,да бъде РАВНОПРАВЕН член на ЕС заедно с холандеца и словенеца

така е :` ВАЛУТЕН БОРД `НА ДЪРЖАВАТА е изходът

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 14:02



Да, Гери, знам че имаме сходен житейски опит и съм сигурна, че ще познаеш семейството си в книгата ...
Започвам да я пиша другата година като си взема последния изпит и имам достатъчно време.
И понеже идеята не е да взема парите от продажбите, може да я разпространявам електронно.
Със сканираните документи и всичко.
Ще видим.
Пожелавам ти да си щастлива.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 14:08



И аз съм "за" служебно правителство с експерти, които не са българи и нямат нищо общо с България и с комунизма.
Бих препоръчала норвежките политици.
Макар че и тук има управляващи-опозиция, смяната на правителството не води до сътресения и икономически крах, няма вечнотечащи реформи, никой не руши изграденото досега, всички работят задружно зад една идея - благоденствието на норвежците.
Ей такива съзнателни люде трябва да застанат начело.
Тая идея я четох някъде из Интернет, като този, който я предложи, предложи също на всеки 4 години да има референдум дали служебното правителство да стои или да си ходи.
И така, докато положението не се стабилизира.
Чудесна алтернатива на сегашната анархия, но подозирам, че силите, които ще се противопоставят на идеята, ще бъдат много и силни, и финансово подплатени.
Това са всичките "свински черва", които на ротационен принцип хващат руля.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: И аз книганови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано24.07.08 14:30



Да ти кажа, моята книга вече я имам стенографирана почти цялата. Избрал съм й заглавие „Криворазбраната демокрация“, а псевдонима си го измислих да е Леко Анонимов. Това е за да не свърша като Алеко Константинов (ако се сещаш за карикатурата „Бай Ганьо убива автора си“). Идеята ми е да се разпространява под Creative Commons лиценза. В интернет, разбира се. Който иска, ще си я разпечата, сега поне има лазерни принтери и става бързо :)

Искам вече вън от бълХария



Тема Re: Свински черванови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано24.07.08 14:35



Да, но това не бива да продължава така!!! Мафията трябва да се разоръжи и да изгние в затворите, заграбеното от олигарсите - конфискувано, виновниците за националната катастрофа - разобличени (най-малкото).

Ще ви дам само за пример по-горната тема за здравните осигуровки на живеещите зад граница - как за няколко години мощно обединение от българи в чужбина успява да принуди нашите дерибеи (!!!) да приемат закон в интерес на народа.

Мисля, че Европа ще бъде убедена много по-лесно и по-бързо. Особено ако предложението излиза от гражданите, застанали единно зад една такава кауза.


Искам вече вън от бълХария



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор minkavn (луд)
Публикувано24.07.08 15:24



И аз съм "за" служебно правителство с експерти, които не са българи и нямат нищо общо с България и с комунизма.
Бих препоръчала норвежките политици.

Хе хе, не се притеснявай, след известно време ще успеем да научим и норвежките политици да се облагодетелстват за наша сметка.
Колкото до референдума никой не е луд да се съгласи, нали веднага ще ги изгоним . Не че другите, които ще дойдат ще бъдат по различни.



Тема Re:нови [re: minkavn]  
Автор cina2 ()
Публикувано24.07.08 15:43



"Не че другите, които ще дойдат ще бъдат по различни." - и аз си мисля, че каквото и правителство да се сложи, нищо няма да се промени. От известно време се наблюдава тази засилена антиправителствена кампания. Не мисля че е незаслужена, но и преди нима не беше същото?! Нима най-големият антикомунист Костов нямаше в кабинета си министър г-н 10%?! Нямаше корупция? На нас все нещо ни пречи, ама какво да се прави - манталитет. "Моето си е мое, чуждото - общо." Крадливо племе сме, крайно време е да си го признаем. Политиците ни са като нас самите.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 18:43



Ти пък ако мислиш, че СДС не е пълно с потомствени комунисти и децата и внуците им


Пуста наивност.
Имаше не повече от 5 истински демократи в основаването на СДС преди години ... и нито един от тях не е на политическата сцена от мнооооого време.
Не Костов, Мостов, Надка, Патка, нито един от днешните "демократи" не е истински демократ.
Както казваше баща ми, лека му пръст, "заспаха комунисти, събудиха се демократи".
Ти ако числиш себе си към крадливото племе, аз не го правя.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 18:48



Ще ми е интересно да я прочета.
Аз започвам моята след последния ми изпит догодина.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: minkavn]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 18:50



Българските "кадри" ги видяхме колко струват.
Мисля да дам шанс на норвежките



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: книганови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано24.07.08 19:29



Ами след като четох „Кучешки времена“ на Илия Троянов, не знам дали ще се наканя да я допиша. И след като разбрах за „Плана Ран-Ът“, с който са ни продали комунистите през 1990-та... Умните хора ще се сетят и ще разтълкуват нещата. Ето - и аз се махам от тоя ад. Още една колежка, англичанка, също се изселва оттук (освен другите 2 дето заминават в чужбина до 2 месеца). И това - от около 40-на души персонал - това си е 10%.

Искам вече вън от бълХария



Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано24.07.08 20:27



Приготви се да бъдеш охулен, оплют, заклеймен като родоотстъпник, нацист, фашист, хитлерист и какво ли още не


Но да не ти пука, ти си знаеш какъв си и какъв не си.
А колегите ти, които заминават за чужбина ... за постоянно или ще се върнат след някоя и друга година като понатрупат парички?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано25.07.08 11:02



"Ти ако числиш себе си към крадливото племе, аз не го правя." - ти кога стана пак българка? Пропуснала съм, нали периодично се срамуваш, отказваш, отричаш българското в себе си.
Най ви обичам тези, дето без някой да ви пита грачите "Не съм от тях, как' Сийке"! То е ясно, че всички тук са много добродетелни и високоизвисени личности.





Тема Re:ти кога стана пак българка?нови [re: cina2]  
Автор Gerylin ()
Публикувано25.07.08 12:11



тя не е ставала ,тя си е и Ще си остане ,обаче каквато и да е,не е крадла ,както може би СЪЩО Ще прозреШ от писанията й из нета..или си на избирателен принцип ?



When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:ти кога стана пак българка?нови [re: Gerylin]  
Автор cina2 ()
Публикувано25.07.08 12:44



Да ти кажа честно, на виртуални герои не вярвам.

Не съм обвинила никого в кражба, ама и ти май четеш между редовете. Имам си основание да напиша, че като цяло българите сме крадливи, не съм давала конкретни примери с клубари. Както виждаш, когато пиша обобщения на нацията ни, не изключвам и себе си.



Тема Re:ти кога стана пак българка?нови [re: cina2]  
Автор Gerylin ()
Публикувано25.07.08 13:46



манталитетът е основния проблем .. с това ориенталко мислене и балкански синдром..че ни е крадлива нацията ,крадлива ни е..болШинството..има и изкл.,както навсякъде междувпрочем



When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:ти кога стана пак българка?нови [re: Gerylin]  
Автор minkavn (луд)
Публикувано25.07.08 16:44



че ни е крадлива нацията ,крадлива ни е.

Не смятам че българите сме по крадливи от другите. Просто законите не се спазват и всички знаем че ако краднем няма да бъдем наказани. На запад също има крадливци, ама тях ги ловят. Преди години бяхме хванали баба германка да се опитва да открадне чуждо портмоне в наш хотел.
Така че рибата се разваля откъм главата.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.07.08 18:08



Ти явно си от крадливото племе, защото каза "Крадливо племе сме, крайно време е да си го признаем".
Призна си, че си крадла, явно родата ти, обкръжението ти са крадци, ама ... защо наричаш и другите крадци и защо трябва да си признават нещо, което не е истина?
Не всички са като теб :)
Каква е сега връзката с "ти кога стана пак българка?"
Слагаш знак на равенство между "българин" и "крадец"?
Аууу, какво плиткоумие!
Дали съществуват българи, които не са крадци?
Допускаш ли тази възможност или не?
Като гледам от горния ти цитат ... май не.

За съжаление все още съм с българско гражданство, макар че не се гордея с това и за още по-голямо съжаление те добавям в графата на "разбрал-неразбрал - решил да каже нещо".
Нито си първата, нито последната ... пиши си.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.07.08 18:10



Остави, Гери, госпожата явно не познава българи, които не крадат


В различни среди сме расли, различни ценности имаме ... не може всички да сме еднакви.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: колегите в чужбинанови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано25.07.08 18:56



Като гледам колко се е скофтила държавата, някак не ми се вярва. Литераторката може би, те си падат патриоти. Англичанката оставя 2 къщи в с. Самоводене (на 5 км от Търново - апетитна зона). Сигурно ще идва тук за през лятото, поне следващото лято. Предполагам с интерес ще следи как се „развиват“ нещата тук (според мен точната дума е „деградират“).

Физичката дето отива при мъжа си (също физик, аспирант в Германия) доколкото я познавам, доста им е сърбала попарата на тукашните феодали, търговци, политици и всякакви други, така че... предполагам ще гледат семейно да се уредят нейде в Европата.

Днес на улицата ме интервюираха за Евроком Кабел (кой я гледа тая телевизия??) - споделих идеята за правителство от германци служебно назначено от ЕК.



Искам вече вън от бълХария

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.07.08 20:00




И мен ме интервюираха от една кабеларка като бях в София последния път "Има ли интелектуален елит в България?"
Няма да казвам какво отговорих, че ... някои криворазбрани патриоти няма да го разберат

Чудя се ... има ли туристи по морето или хотелите седят празни?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: хотелите по моретонови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано25.07.08 20:46



Говори се, че 3-4 хотела фалират ежеседмично (в dir.bg чета новините де). Но обещавам да НЕ отида и да НЕ проверя :) Гнус ме е от родното Черноморие. Алчността, насилието и простотията опорочиха всичко в тази държава. „Затова праведният мълчи в такова време, защото е зло време.“

Искам вече вън от бълХария



Тема Re: хотелите по моретонови [re: gogoonthego]  
Автор Gerylin ()
Публикувано25.07.08 22:17



Гнус ме е от родното Черноморие. Алчността, насилието и простотията опорочиха всичко в тази държава.

аз това им го обяснявах в мъжкия клуб,ама не зацепват



When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано25.07.08 22:59



Как няма да те е гнус, когато течните и твърдите вещества, които хората оставя в тоалетните на многобройните барчета, ресторантчета и хотелчета, се изливат директно в морето.
И това е факт, потвърден от очевидци (за миризмата няма да говорим)



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:cina2нови [re: cina2]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано25.07.08 23:06



Най-трудно е мисленето,а то се отдава на малцина.

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (непознат )
Публикувано26.07.08 09:12



Нека да споделя и аз моето мнение, въпреки 4е писаното не се отнася до мен.
Вси4ки ние сме се махнали от България, тъй като нещо там ни е подразнило. Ако сме били много щастливи в България, щяхме да си стоим там. И аз си имам моите при4ини, за да се реша да замина в английско говоряща държава, без да знам английски, зна4и нещо ме е силно отвратило.
Мисля, 4е е по добре ако във форума се подкрепяме, а не да се караме и заяждаме. Права ли съм?



Тема Re: черешканови [re: 4ereshka]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано26.07.08 16:01



Напълно съгласен. Аз пък изкарах 7-ца на IELTS-a, ама се отказах от Англия и ще ходя в страна, където се говори малко по-различен език, защото обществото е на много по-голяма висота.



Иначе във форума 1/3 от хората, които ще засечеш, ще са мизантропи - представителна извадка от населението на страната, от която бягаме или сме избягали. Нали именно от злобата, некадърността, наглостта и подлостта бягаме?!!


Искам вече вън от бълХария

Тема Re: хотелите по моретонови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано26.07.08 16:05



Е да де, то нали мъжете сме основните носители на алчността, насилието и простотията

- има си хас и да си го признаем

Искам вече вън от бълХария

Тема Фекалиите в Черно моренови [re: Bиливap]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано26.07.08 16:07



О, повече ме е гнус от хората, отколкото от изпражненията им



Искам вече вън от бълХария

Тема Re:cina2нови [re: ZainGadol]  
Автор cina2 ()
Публикувано26.07.08 20:15



На клубарката от Норвегия мозъкът явно и служи само са пазене на равновесие, ама и това е много важно, де

. Едно си баба знае, едно си бае. Пък и не чете к`во пишеш, а тълкува...



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано26.07.08 20:31



И преди съм ти го писала, но пак повтарям - не се заяждам. Не знам кое в думите ми ти се вижда заяждане. Че сме крадливи го признах пред себе си точно в чужбина, преди отказвах да го приема. Виж само как се окатанчваме и ни гони параноя да не оставим нещо без надзор. Давам само 2 елементарни примера. След пенсионирането си, моята майка започна работа в едно квартално магазинче за дрехи. Многократно правиха опити със собственичката да го окрасят с висящи кошници /от тези пластмасовите, дето ги продават в магазините за левче/ с най-обикновени цветя. Е, не успяха. Все някой ги задигаше през работно време, при това. И не са били цигани, щото на тях не им "пука" за такива работи. Втори пример - българин тук, виждаме го с хубаво колело, на старо, на въпросът "от къде го взе, чрез обява ли?", отговор "ами не,
беше подпряно на стената на едно заведение и го взех". Има ли смисъл да продължавам?!
И това е магазин, не за цветя и не ги прибират вечер






Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано26.07.08 23:30



Защо реши, че коментарът му е към мен?


Можеш просто да си признаеш, че изръси голяма глупост и ... да ти простим великодушно :)


Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Редактирано от Bиливap на 26.07.08 23:31.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано26.07.08 23:50



А ти защо реши, че ме интересува към кого е насочен коментарът?! И аз имам правото да си коментирам


Кое е глупост? Това, че след като обобщавам българите слагам себе си в това число? Не се чувствам кой знае колко по-различна от другите. Ти ведна пое всичко буквално. Значи вие тук /основно пишещите/ бълвате какво ли не срещу България и българите, имате се за нещо повече, а аз, след като написах "ние" за нещо толкова грозно, се оказах каква ли не. Безкрайно ми е ясно, че ти или някой друг от пишещите не джебчия, но я виж новините: полицаите ни - крадци, политиците ни - същата стока, за директорите на сиропиталища какви "мръсотии" вършат, да не споменавам.
Всъщност, не знам имали смисъл да обяснявам. Все ми е едно как ме възприемате, дали като крадла или нещо още по-лошо. Не пиша из дир-а да се харесам на някого. Просто понякога мислите ми не са "политически коректни", как го мразя този израз.
Хаде, криминалето почва, на рекламата може пак да намина, че със сигурност ще заспя




Тема Re:Bиливapнови [re: Bиливap]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано27.07.08 00:40



Мдам... как беше "оная"приказка:ти го плюеш то мисли,че дъжд вали...

Скоро видях 2 момичета едното беше...хм.. абе направо си ставаше... и съответно познатата често срещана схема-едната хубава другата грозничка... а тая нестига,че грозна(тя не е виновна-к'вото бог дал)ама и дебела!И ниска...кюмбе...
Та "кюмбето" се изцепи:"тоя к'во ме гледа"... После съжали стократно де...спрях се и си побъбрих с готиния биберон по повод кюмбето и и обясних как нетрябва да излиза с такива приятелки и да им вдига имиджа... И и казах,че аз всъщност нея я загледах а "кюмбето" реши,че за него иде реч.... Та така и с нашата клубарка!

["How much do you want for all of them?" ]

Редактирано от ZainGadol на 27.07.08 00:42.



Тема Re:Bиливapнови [re: ZainGadol]  
Автор cina2 ()
Публикувано27.07.08 01:05



Бе ти не четеш ли, че ми е все тая кой какво си мисли и пише? Специално пък ти предпочитам да имаш най-отвратителното мнение за мен, и без това рядко те чета, че само бълвочи и гнусотии пишеш





Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.07.08 02:31



Започваш да приличаш на политиците, който опяват, че щом и на други места се краде, значи не било чак толкова лошо, че и в България се краде


Аз си имам лични причини да пиша против държавата България (и ще го правя, докато съм жива), ти нямаш правомощия да промениш това, нито да го поставяш на въпрос и да ми държиш сметка.
Това, което не ми хареса в твоя пост, и от където тръгна всичко ... беше израза "Крадливо племе сме и е крайно време да си го признаем".
Има по-подходящи думи, с които да изразиш впечатлението ти, че в България много се краде.
Обобщаването за всички българи (в това число и аз все още) не е най-разумния начин, особено когато приканваш хората да си "признаят", че са крадци.
А ти в отговор започна с личностните квалификации и подмятания, докато самата ти стана повод за моята реакция.
Моите мисли съвсем не са "политически коректни" и си казвам нещата такива, каквито са в главата ми в дадения момент.
Понякога и аз допускам грешката да използвам неподходяща дума или израз и следват недоразумения, но се старая да избягвам призиви за признаване на чужди грехове.
И ако според теб "българското племе е крадливо", то тогава не съм българка наистина, защото не притежавам качеството "крадец".

П.П. Много гадно, че и тук кримките ги дават много късно, та човек си ляга в 2 :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.07.08 02:40



Госпожата просто подбра неподходящ израз да изкаже мислите си и реагира по-бурно от нормалното на моята забележка по повода.
Та чак до употребата на мозъка ми стигнахме ...

Този феномен "двойка жени - грозна и красива" го наблюдавах и в гимназията


Красивите момичета винаги се сдружаваха и излизаха с грозновати момичета.
Две красавици една до друга не видях ... но за това има логично обяснение.
Ако и двете са красиви, ще се засенчват една друга и младежите ще се раздвояват.
Ако едната е по-непривлекателна, тя ще служи като "фон" на красивата си дружка, която ще блесне още повече
И в нашия клас имаше една мома, която все хващаше под ръчичка някое от по-посредствените девойчета и "дефилираше" из коридорите на лов за обожатели
Веднъж я попитах дали иска да дойде с мен до кафето да си взема дъвки, а тя ме огледа и прецени, че не съм достатъчно "грозна" за фон ... и ме прати да попитам някой друг

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Gerylin ()
Публикувано27.07.08 08:21



Значи вие тук /основно пишещите/ бълвате какво ли не срещу България и българите, имате се за нещо повече

аз лично се нямам за ниЩо повече ,особено от сънародниците си,заЩото пределно ми е ясно ,че до края във вените ми Ще тече българска кръв,и то от най българската:македонска.. това е причината да си обичам традициите,музиката и обичаите

исках да се запиШа сред членовете на една партия преди да емигрирам,заЩото исках да направя неЩо за Родината,да съмродолюбка и патриот

е, бях вътре в кухнята на едни местни избори и ми се изпари всякакъв патриотизъм,като видях какви далавери се въртят и как хората биваха смятани за бройки ..за ниЩо

следователно намразих в най голяма степен всичко държавно,поШло и изкуствено:политиката в Бг,мафиотите,който ограбиха народеца;чалгата,която е най гнусната музика и евтина порнография; но най вече манталитета и циганията...за да позволява един народ такава гавра със себе си,то той не е достоен за уважение и нормален живот...съжалявам, но е така..в природата най силните оцеляват,но в човеШкия социум съЩествуват и морални ценности..такива в държавата България за съжаление са вече рядкост

и в този ред на мисли,Ще си говоря колкото си искам и където си искам какво ме дразни и какво ненавиждам в държавата България...

Редактирано от Gerylin на 27.07.08 08:58.



Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор 4ereshka (непознат )
Публикувано27.07.08 10:33



Добре, никой с никого не се заяжда, а на мене само така ми се е сторило. Няма да споря. По въпроса дали краде българина, зависи от 4овека, едни го правят, други не. Според мен този българин с колелото просто се е пошегувал. Би могъл да го открадне, но едва ли ще седне да го разправя след това. Понякога и аз се шегувам, някои се усещат, други не. Както и ти пишеш- смехът е здраве.



Тема Re: черешканови [re: gogoonthego]  
Автор 4ereshka (непознат )
Публикувано27.07.08 10:42



Колега, ти си много напред с материяла, след като си стигнал до IELTS. Аз като тръгвах знаех добър ден, добър ве4ер на английски. Но не препоръ4вам на никого да си прави такива експерименти,и да тръгва без език.
А за злобата и завистта, има я в изобилие



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор cina2 ()
Публикувано27.07.08 15:32



А твоята реакция прилича на "гузен негонен бяга"

Добре де, ако утре някой, без значение от коя нация ми каже "абе, вие, българите сте големи мърльовци. В обществения ви транспорт мирише на некъпано" аз няма да се обидя, защото не съм мърла, ама човекът ще бъде много прав да си прави подобни заключения.
Дано най-накрая ти стана ясно какво имам предвид, въпреки че се съмнявам.



Тема Re:нови [re: 4ereshka]  
Автор cina2 ()
Публикувано27.07.08 15:34



За съжаление не се шегуваше. Изказа мнение, как нещата без надзор трябва да бъдат прибирани и че само глупак би оставил нещо ей-така.





Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор cina2 ()
Публикувано27.07.08 15:37



Вие си говорете колкото и каквото си искате, ама защо аз да не мога да го правя, това е въпросът

Само който се чувства крадец би се обидил на подобно обобщение, не мислиш ли?
Безсмислено е да пиша повече, насреща си май имам стена



Тема Re: gogoonthegoнови [re: gogoonthego]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано27.07.08 15:41



Иначе във форума 1/3 от хората, които ще засечеш, ще са мизантропи - представителна извадка от населението на страната, от която бягаме или сме избягали. Нали именно от злобата, некадърността, наглостта и подлостта бягаме?!!
-А от маргиналния слой има ли?

["How much do you want for all of them?" ]



Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.07.08 17:05



И аз съм от Югозападна България


Да не излезем познати в крайна сметка

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: cina2]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано27.07.08 17:16



Значи всеки, който се почувства обиден на националност ... е "гузен негонен бяга"?
На някои не им пука като обобщават за всички българи, на други им пука.
Кой е по-българин тогава?
Наистина ... не мога да си представя българин да остане безчувствен към "абе, вие, българите сте големи мърльовци."
Аз се чувствам много зле като чета почти ежедневно статии за цигански курви, просяци и джебчийки в Норвегия.
Защото са с български паспорт като мен и това се споменава в статиите и репортажите.
Впоследствие като кажеш, че си от България, ти казват, че си прекалено бял, за да си българин.
Е, как да се чувства човек?
Когато принадлежиш към една група (българската в случая) и се идентифицираш с нея, неизбежно ти трепва, когато член от групата сгафи, така както се чувстваш горд, когато член от групата спечели световна ученическа олимпиада по математика или медал на спортно мероприятие.
Това, че мразя държавата, не променя факта, че и в моите вени тече българска кръв и паспорта ми в джоба е български.
Но разбирам хората, които не се засягат - у тях българщината (към родината, не към държавата) явно не е толкова силно изявена.
И аз се надявам да ти се е изяснило.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Маргинален слойнови [re: ZainGadol]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано27.07.08 18:32



А, аз не съм от тука и съм за малко



Искам вече вън от бълХария

Тема Re: гадоланови [re: cina2]  
Автор Gerylin ()
Публикувано27.07.08 22:18



и без това рядко те чета, че само бълвочи и гнусотии пишеш

един от любимците ми в дира ( те всъЩност са само двама)
единствения ник,на чиито мнения съм се смяла със сълзи..


то и за това се изискват умения да представиШ неЩата от смеШната им страна (хеле пък за това с изпреварваЩата го мадама с червило в ръката)

+това се прекланям пред неевреи, научили и говореЩи иврит

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Редактирано от Gerylin на 27.07.08 22:23.



Тема Re: Хайдутско движение?!нови [re: gogoonthego]  
Автор БapбapeлaМодератор (петата стихия)
Публикувано27.07.08 23:13



Хайдутско движение не знам, но на Атака мирише тук вече , щото то бива крадене, но тия се оляха. Като ни спряха 2,5 милиарда евро от ЕК по оперативните програми , решили да покриват загубите от бюджета да ги и ******, демек ние пак ще им плащаме масрафите.



Не е изключено да тръгне и подписка за искане на предсрочни избори май. То тук трябва да си малко луд за да ти пука и да не гледаш как те крадат и да мълчиш.

Волен Сидеров само за месец направи партия и събра толкова гласове че да влезе и в парламента . Като нищо сега ще бутне и правителството. По-точно народа ще го бутне, стига да реши.



Тема Re:нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано28.07.08 01:44



Волен не е най-подходящ за премиер обаче.

Абе като се замисля и поровя в нета ... това са "основните играчи":

БЗНС-НС (Анастасия Мозер)
БСП
ВМРО
ДПС
Гергьовден
Новото време
ДСБ
ДП
Атака
НДСВ
ССД
СДС
ГЕРБ
(пропуснах ли някой?)

Има ли поне един от тях, който има потенциала, морала, хората, необходими да изведат една държава от плаващите пясъци?
Аз не мога да видя такова нещо ...

(някой да е чувал за Движение за социален хуманизъм?)

Последните избори:

Коалиция за България - 1,129,196 гласа
НДСВ - 725,314 гласа
ДПС - 467,400 гласа
Атака - 296,848 гласа
ОДС - 280,323 гласа
ДСБ - 234,788 гласа
БНС - 189,268 гласа

Валидни гласове - 3,648,177
Невалидни гласове - 99,616
Общо гласували - 3,747,793
Имащи право на глас - 6,720,941 (55% активност)

Останалие 45% просто не са намерили своя кандидат в списъка.
Какъв процент от имащите право на глас няма да намерят своя кандидат в списъка и на следващите избори?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Хайдутско движение?!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Gerylin ()
Публикувано28.07.08 10:26



Волен Сидеров само за месец направи партия и събра толкова гласове че да влезе и в парламента .

спомням си бяха застанали на театъра във Варна и агитираха за подписи за съдаването на партията..тогава минавах с едно гадже македонец..агитаторът говореШе много разпалено за това как трябва да се раждат българчета и такива национални агитационни изрази,че македонецът побесня и каза ,че такъв национализъм е много опасен..

наистина това вече не се търпи в България,Волен може да не е най подходяЩият за премиер (по думите на Виливар) ,но на България й трябва свежа политика и заШеметяваЩ Шамар в изстрадалата зурла..че дано тогава се оправим

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Редактирано от Gerylin на 28.07.08 10:31.



Тема Re: шамарнови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано28.07.08 18:05



Мислиш ли, че шамарът на нацистите за Германия през 30-те години на мин. век не е бил зашеметяващ? Зашеметяващ е бил за целия свят, не само за Европа...

Съгласен съм с Вили, че не се очертава алтернатива. Преди години народът от немай къде гласува масово за НДСВ (в т.ч. и моя милост - просто бях разбрал, че СДС, ОДС и БСП са все същите комунистически функционери и олигарси). Нима ГЕРБ са коренно различни от НДСВ??

Мен ако питате, от политиката трябва да се изхвърлят всички, които към 1989-та са били във възраст подходяща за вербуване от Държавна сигурност. Т.е. властта да се даде на младите. Макар че без мъдростта на старите каква държава бихме скроили?? Ама старите са все алчни, подли копелета



Аз напоследък се убедих, че ракът на обществото ни е с много и големи метастази, демек - ЛЕЧЕНИЕ НЯМА. Политическата класа, съсловието на юристите, търговското съсловие, строителните предприемачи, мафията, рекетьорите, „застрахователите“, корупцията в полицията, в здравеопазването, в образованието и в държавните институции - тези метастази задушават до смърт обикновените хорица, изпиват им последните капки кръв. Не мисля, че в близките 50 години ще има коренна промяна към добро. А само коренна промяна е приемлива.


Искам вече вън от бълХария

Тема Re:нови [re: gogoonthego]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано28.07.08 18:27



Много от младите в политиката, да не кажа почти всички, са деца и внуци на вербуваните.
Тоест те продължават делото на родителите си и това е факт.
Докато на всички други им беше забранено да гледат към Западна Европа, тези "деца" са се обучавали в престижни университети на Запад на държавна издръжка (парите на вашите родители, баби и дядовци).
Останалите са приятели на тоя или оня, тоест пак "наши хора".


На България й трябва чисто нова политическа класа.
Внос от ЕС, интелигентни, образовани чужденци с морал, които нямат НИЩО общо с комунизма и комунистите (никакви родствени или приятелски връзки).
Старата се е изчерпала, а младите в нея създават мъртвородена промяна.
Тоест не 50, 150 години поне, преди евентуално да се промени нещо.

Останалото са мечти.

П.П. Някой ден ... ако ЕС поеме контрола над България временно и започне да стабилизира и оправя нещата, може би много от емигрантите ще се завърнат и ще помогнат на родината си да започне ново начало.
До тогава - агонията продължава.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано28.07.08 20:37



На България й трябва чисто нова политическа класа.
Внос от ЕС, интелигентни, образовани чужденци с морал, които нямат НИЩО общо с комунизма и комунистите (никакви родствени или приятелски връзки).
Старата се е изчерпала, а младите в нея създават мъртвородена промяна.
Тоест не 50, 150 години поне, преди евентуално да се промени нещо.

Останалото са мечти.
-Точно така!Тъкмо мислех да го напиша!Взе ми го изпод клавиетурата...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:ЕТО ТОВА Е....нови [re: Bиливap]  
Автор zuzimuzi (Bulgarialainen)
Публикувано28.07.08 23:40



Това е тъжната истина,дааа ..



Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано28.07.08 23:59



Връщам ти го



Смешно е как някои хора реагират бурно против истината в чист вид.
А истината е грозна, миризлива, корумпирана, сраснала се с мафията и комунистите и ... много, много неудобна.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано29.07.08 06:30



E, чак да мечтаете пък всички да измрем, ми идва в повече



Не стига, че сте се "отървали" от "нашата мила, родна страна", ами искате и да я обезлюдите и после вашите потомци( а този филм с децата на някои наши политици, дошли отвън и желаещи доброто ни образовани юпита, го гледаме все още) да дойдат и да се радват на зеленината, планините и реките
Хубава страна, но населена- май това много харесва на теб и Вилито.

Убедена съм, че всеки трябва да извърви своя Виа Долороса!Дори и един народ!

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Gerylin ()
Публикувано29.07.08 08:18



Хубава страна, но населена

аз си обичам народа,но истинския българския народ (в дуШата си,не по паспорт) .. едно мило мило ми става като чуя бг реч в чужбина...

п.с онзи ден се рових 2 часа в нета да намеря неЩо за произхода на режисьора на

Rob Minkoff..звучи ми българско ..не открих ниЩо

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано29.07.08 14:29



Кой мечтае всички да измрете?
Явно съм пропуснала някой пост или някой не е дочел нещо.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Rob Minkoffнови [re: Gerylin]  
Автор gogoonthego (с единиякраквън)
Публикувано29.07.08 19:04



Щом се зове Rob, той или може би родителите му едва ли се гордеят с (евентуално) българския или руския си произход.

http://en.wikipedia.org/wiki/Rob_Minkoff

http://uk.movies.yahoo.com/artists/m/Rob-Minkoff/index-138832.html

http://uk.movies.yahoo.com/artists/m/Rob-Minkoff/biography-138832.html

Според мен, след като е роден в Щатите и е отраснал там, едва ли се счита за българин. Пък и не знае какво е това



Искам вече вън от бълХария

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор ZainGadol (lubopiiiten)
Публикувано29.07.08 20:44



Убедена съм, че всеки трябва да извърви своя Виа Долороса!Дори и един народ!
-Абе да,ама на някои им се струва твърде тежък "кръста".... и в крайна сметка един живот живеем,който е (уви) много кратък за да правим компромиси...



["How much do you want for all of them?" ]

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор didimon (новак)
Публикувано29.07.08 21:40



Gerylin,tj mizerijta be6e edno vreme,ako 4ovek napravi sravnenie megdi balgarite i ,,zapada,, to v balgarij xorata givejt mnogo po-dobre,samo deto proslovutoto balgarsko trudolübie e umrjlo predi 100 godini.sravnjvam:v balgarij vseki vtori ima sobstveno gili6te-na zapad vseki vtori givee na kvartira ,balgarite xodjt super moderni po ilizite-na zapad tova sa ofizialni drexi,ne vseki moge da si go pozvoli,kogato se razdodi6 iz balgarskite ,,eko zoni,, ili po-dobri kvartali, 4ovek vigda super skapi ka6ti-dvorzi s parkirani pred tjx sa6to super avtomobili-na zapad si go pozvoljvat njkolko du6i super bogati,no ne i sredno zamogno naselenie,dezata v balgarskite u4ili6ta ne xodjt da u4at-te pravjt modni revüta...na zapad tova go njma...i mnogo primeri,a na bednite na zapad se pomaga finansovo, sozialnite grigi i drugi organizazii sa si na mjsto,za6toto ima zakoni-a v balgarij tova go njma. za6toto v balgarij givejt i nenugni balgari-xorata invalidi,s umstveni uvregdanij,xorata ot malzinstvata,te sa zabraveni i ne se spomenavat,no na zapad te sa 4ast ot ob6testvoto.....a za xaidutite-spomnete si sasbata na kapitan petko boiboda naprimer, izpivat gor4ivata 4a6a na neblagodarnostta



Тема Re:нови [re: didimon]  
Автор Gerylin ()
Публикувано29.07.08 22:22



to v balgarij xorata givejt mnogo po-dobre,

много се надявам да сте прави и всичко в Бг да е по добро от положението на запад..наистина би било хубаво ..
ама като си дойда виждам се тъжни отрудени лица..
или може би аз се мотая в неправилната среда..аз по кафета и дискотеки отдавна не ходя (не само в Бг,въобЩе),на кино : рядко,Щото приятелите ми са в чужбините..най много университета и магазина за храна..в модните среди бях ,но положението там е потресаваЩо зле...
та за какво си говорим???

Klockan ringer för en ensam själ, den har lånat röst av döden


Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор didimon (новак)
Публикувано29.07.08 22:34



ako vigda6 takiva xora,to to ne sa ot novite balgari, novoto pokolenie,,,a da ne zabravjme,4e balgarina rjdko e privetliv i usmixnat...takiva 4ovek moge da nameri kato muzeini eksponati...tipi4no balgarsko -da se oplakva6 na vseki i za vsi4ko...az pak i da ne mi e vsi4ko kakto trjbva ne se oplakvam,ni6to,4e sam balgarka...



Тема Re:По-скоро..предсказала...нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано29.07.08 22:59



Опитах се да развия повествованието след идването на управници импорт, просто

Когато родиш децата си(акО и в таз прекрасна фиордова страна), ще разбереш, че не най-важното е да им казваш какво, а да им показваш как.Това й харесвам на младостта(като те чета теб и други млади клубари)-искате сега и веднага.Само че животът ни ни"заобля" като камъни в река-ако е бърза само лъскави и блестящи, а ако е бавна-леко мъхести.

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re:нови [re: ZainGadol]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано29.07.08 23:02



Аз не съм родена да бъда Мадлин Олбрайт или Хилари Клинтън.Знам къде емоето място в еволюцията и не страдам.

А и компромисът не винаги е мръсна дума!

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано29.07.08 23:04



Е, тя и г-жа Ханкс е с български произход(баща й е родопчанин, емигрирал в САЩ), но една ли се българее



Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано30.07.08 00:35



О, не ... не "сега и веднага".
Но и да се моткам не обичам, особено след като пропилях толкова години в надежди България да се оправи и понесох толкова несправедливости на гърба си.
Стига ми, благодаря, време е да бъда реалист :)
Израснала съм в подходящото семейство да получа страхотна подготовка на тема "възпитание на деца", благодаря за съвета.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано30.07.08 12:02



Не бих желала да го приемаш като съвет, а като споделяне!
Не съм майстор на съветите, защото нямам големи провали в живота си(ако се сещаш за:Най-добрите съвети дават претърпелите най-големите провали)



Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Хайдутско движение?!нови [re: gogoonthego]  
Автор tunninga (рокер)
Публикувано30.07.08 20:13



Привет на всички
Тука се започва, идвайте братя да помагате да свалим комунягите





Тема Re:нови [re: Фиш]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано31.07.08 22:04



Бих добавила, че майстори на съветите са не претърпелите провали, а справилите се с трудните ситуации


Защото много хора запецват в провала и не се измъкват от там.
Други намират пътя и ...
И съответно - повече и по-големи предизвикателства = по-голям и по-богат житейски опит = повече и по-качествени съвети.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Фиш (SandsInMyShoes)
Публикувано31.07.08 22:59



Е, определено има логика в съждението ти!

Моят град:
Автор:Mr.Anderson

Тема Re: Хайдутско движение?!нови [re: Gerylin]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано08.08.08 14:42



Македонецът го е страх от бълг. националиzъм, zащото Македония е 100 пъти по-иzостанала, бедна и корумпирана от България и вероятно смята да си търси работа в България. Не раzбирам какво zначение има това, че е побеснял, щом като не си е удома. Да отиде да побеснява в Македония и там да си каzва мнението zа бълг. националиzъм. В България той е гост и би трябвало да се държи съответно. Поzнавам македонки (в България) и имам впечатления от тях колко са нахални и как се държат с българите и то на българска почва беz да са били предиzвикани с нищо. Мнението ми zа македонците не е добро.

Държа да отбележа, че не съм атакист или националист, но елементарните правила zа държане не допускат да се натрапиш на някого на гости, а после и да zапочнеш да побесняваш.



Редактирано от orhideja на 08.08.08 14:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.