Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 29.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | (покажи всички)
Тема Re: глупостинови [re: tOxic]  
Автор Джeйн (редник)
Публикувано04.04.06 14:14



Eй, страхотно Радвам се за теб

Ако имаш време и желание, драсни как се чувстваш?

С майка не вървят добре нещата. Синът й изкара 50 дена с DHC (което според мен е много) и накрая на 1-0-0 каза, че не му стига и отиде да си купи херц. Поискал нов психиатър, сега щял дай е 10 дена на дихидрокодеин и после ревиа.



Тема Re: глупостинови [re: Джeйн]  
АвторtOxic (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 14:56



mnogo e tova.
kato si pomisli6 oba4e,sigyrno nqma sprql narkoman koito da ne e stignal suvsem do dunoto,otkazvaiki se da se lekyva i zapo4vaiki po 100 puti nanovo,dokato yspee.az o6te mislq,4e ima na4in i 4e toi 6te si go nameri.
problema e,4e trqbva da razbere,4e za da spre trqbva izcqlo da se posveti v na4aloto na tova,a ne da iska da si jivee jivota i mejdyvremenno da spira.taka ne stava.
spirala sum i kato re6a da izliaza mi se e dodryvalo taka,4e vsi4ko e otivalo po dqvolite.
za da se spre trqbva da se otkaje6 pone za 1-2 meseca ot niakoi ne6ta....
ne znam...
maika,sujalqvam,ako si se ot4aqla.ne go pravi.vinagi ima na4in,no qvno toi o6te ne go iska dostatu4no i ne e nameril na4inut za sebe si.ne moje da ne stane.



Тема Re: глупостинови [re: Джeйн]  
АвторtOxic (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 15:00



6te pi6a kato si smenq dunoto.izgorq i trqbva novo;]
jivota si e tejuk. kato spre6 otkriva6 kak nito gadnoto e syper gadno,nito qkoto e syper qko,no pone ima6 6ans da si go napravi6 gotino.ina4e ne stava,kato zavisi6 ot ve6testvo.samo se vurti6 v niakuv cikul i se 6a6ka6...ne 6ta da se se6tam....



Тема Re: как да издържа?нови [re: oreiro_m]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 16:58



Всичко,което казвате е вярно.Кажете как да реша тези неща:

1.Не му давайте пари.
За съжаление всички познати му дават.Ние връщаме.Как да не ги върнем?Какво са виновни те?Те втори път не му дават,но все още има кои да обикаля и да взема.Не можем да предупредим всички.
2.Затворете го в къщи.
Мъчихме се.За секунди излезе от полезрението ни и се овеси на парапета - 5 етаж.Да го вържем ли?
3.Не го пускайте на училище.
Това е условието да се лекува.
На 19 години е.Вече не знам дали 5 месеца е бил на хероин.При тези проблеми ми се струва,че е доста отдавна.Вече говори ,че при 1-0-0 си е добавял MST.Май започва да става още по страшно.Веднъж спомена,че е по-добре да минава на MST за постоянно,или на метадон.Говорихме доста сериозно и скандално за това му виждане.
По всичко личи ,че не иска да се отказва.Какво тогава.Пари той до някое време ще намира.Но дали ще е на този свят дотогава?Правихме изследване на черния дроб.Хепатита си действа.Параметрите са с 3 пъти над допустимото.Веднага трябва да започне лечение.Сега се поддържа с елементарни лекарства,но те не помагат.За сериозно лечение трябва да е чист.Как да го обясним.Говорили сме десетки пъти.Казва,че е добре.За него морето е до колене,а ние вече се удавихме.



Тема Re: как да издържа?нови [re: мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 17:01



petrov1@mail.bg



Тема Re: как да издържа?нови [re: мaйka]  
Автор Изyмeн (ненормален)
Публикувано04.04.06 19:29



Просто няма смисъл от нищо. Ако искаш му купи хероин, по-добре ще е. Дори да се наложи да го прибере полицията - пак ще е по-добре. Така поне няма вероятност да се отрови. Но докато не поиска сам - няма смисъл от метадон и каквото и да е друго... Има хора употребяващи хероин дълго време, които се държат съвсем нормално. Единствено някой, който знае за какво става въпрос ще се усети. Има и такива, които редовно заспиват къде ли не. Вторите обикновено се мислят за безсмъртни. Според мен целта оправдава всякакви средства.

You must defeat Sheng Long to stand a chance.



Тема Re: как да издържа?нови [re: мaйka]  
Автор Лaнфeap (Dark Angel)
Публикувано04.04.06 20:53



Наистина сте в безизходица и ви съчувствам, но не мога повече от това да ви помогна с нищо. Не знам, може и неподготвена да се обаждам, но момчето явно, че наистина не е взело решение да спре, а насила няма начин. Това, че е с хепатити допълнително усложнява нещата. Сега, има разни лечения за разни хора, дали пък метадона не е неговото решение, все пак е заместителна програма, макар и да ми се вижда твърде млад да го почва? Как ще се съчетае употребата му с хепатита обаче не знам. Все пак ми се струва по-малкото зло, понеже все пак е чисто вещество, без боклуците на уличния хероин. Дано Господ ви помогне, не че и аз не съм в безизходица, но вашата е къде къде по-голяма, а и аз си я навлякох сама, а вие с нищо не сте виновни. Много ми е мъчно, дано се намери някакво разрешение, дано...от все сърце ви го желая. И се дръжте, не се предавайте, дано се случи чудо, дано.....


Daughter of the Night

Тема Re: как да издържа?нови [re: Лaнфeap]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 21:48



Благодаря на всички още веднъж.Единствената ми опора е във вас.Ще пиша...
Ако не ви затруднява,давайте напътствия.



Тема Re: как да издържа?нови [re: мaйka]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано04.04.06 21:55



Вече не знам какво да ти кажа - изпитанието ще е голямо...сега той е на вълна емоционален тероризъм - лъже,маже,обещава,но в крайна сметка си прави своето.
Според мен трябва да иде в комуна - Испания,Италия.



Тема Re: как да издържа?нови [re: мaйka]  
Автор32a5 (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 14:24



Не се тревожете толкова за хепатита и при нас нормите бяха няколко пъти завишени.За да стигнете до неговото лечение трябва първо да спре и сама го знаете.Опитайте да накарате някой на когото той има доверие да поговори с него отново.От това което чета явно още не е решил да се отказва.Това че иска да ходи на училище е само за да може да излиза-нада ли се подготвя за училище изобщо,в това състояние сигурно не.Хората от които взема пари сигурно след като не ги е връщал няма да му дават втори път.
Ако е решил метадон да се включи...макар че това си е заместване на един наркотик с друг,но под контрол и със съответното наблюдение от лекар може и да успее ако е постоянства.Доколкото знам лечението трае доста дълго.
След като иска да излиза нека тръгне на работа а не на училище-да си изкарва сам парите.Ще опита тук-там,някъде ще работи дни,другаде седмици ще разбере че неможе да работи и да взима наркотици.Ще бъде трудно да стигне до окончателно решение за спиране.Разбирам и вашите опасения с баща му-какво ще стане като продължава?Проверете и метадоновите програми- имаше добри специалисти в столичния център на ул.Искър /ако сте от София/.Отидете първо вие да се посъветвате с тамошните лекари и психолози.Аз лично съм се съветвала с тях аз как да постъпвам.Те познават много случаи и предлагат различни варианти.Зависи и от характера на човека.Опитайте така с разговори ,помъчете се той да има доверие във вас,ако вземете общо решение с него твърдо дръжте след това за изпълнението му.Той ще се опитва да променя често нещата-днес едно ,утре друго.Ще бъде така докато не реши окончателно да спре.
Насила в къщи вие не може иначе да го задържите,той трябва да иска да се откаже и да разбере че излизайки и срещайки приятелите си с които заедно го прави няма да станат нещата.Трябва месеци да е отделен от възможността да се сдобива с наркотици.Стискам палци и поговорете и вие с психиатър мже да ви дадът добри насоки.




Страници по тази тема: << 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.